Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

5 trpkých sklamaní, ktoré si v detstve považoval za koniec sveta

Tvoje detské ja nebolo na takúto terapiu šokom vôbec pripravené.

Hovorí sa, že veľmi málo stačí k detskej radosti, no rovnako málo stačí aj k detskému sklamaniu. Sám to určite dobre vieš. V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme dnes dali dokopy niekoľko situácií, ktoré pre tvoje malé ja znamenali hotový koniec sveta. Spomínaš si na ne ešte?

1. Ježiško

Vianoce – ten najkrajší deň v roku. Najprv si sa dobre napapal, potom si si chvíľu oddýchol, a keď sa konečne z obývačky ozval zvuk zvončeka, vedel si, že ťa čaká kvantum darčekov. „Ježiško vie, že si tento rok poslúchal,“ skonštatovala mama s úsmevom, a hoci si toho fúzatého deda nepoznal osobne, bol si za jeho existenciu nesmierne rád.

A potom prišiel deň dé. Deň, keď si oficiálne zistil, že žiadny magický deduško, čo celoročne mapuje tvoje správanie, aby ti 24. decembra férovo nadelil pod stromček, neexistuje. Nebol to pekný deň, a hoci si sa to snažil zvládnuť ako veľkáč, nemôžeš poprieť, že po ňom už nikdy nič nebolo také ako predtým.

sklamanie, detstvo, vtipné ilustrácie, Ježiško neexistuje
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Hračka v kinder vajci

Kinder vajce bola super vec, ktorá v sebe spájala hneď dve božské potešenia – čokoládu a hračku. Skákal si meter dvadsať, keď sa ti podarilo mamu v obchode zlomiť, aby ti ho kúpila, a nevedel si sa dočkať, aké prekvapenie ťa tentokrát čaká vo vnútri. Nuž, nie vždy bolo milé.

Nebudeme si klamať, niektoré hračky skrátka stáli za prd. Plný nádeje si otváral žltú plastovú nádobku, naivne si myslel, že v nej nájdeš robota rozloženého na súčiastky alebo figúrku z obľúbenej rozprávky… a prd. Boli tam puzzle. Poondiate puzzle.

sklamanie, detstvo, vtipné ilustrácie, Kinder vajíčko, hračka
ArtCaveManiac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

Polícia prezradila nové informácie o nájdenom zviazanom tele v Malom Dunaji. Začala trestné stíhanie pre usmrtenie

3. Pokémon kartička

Za tvojej éry ste nepotrebovali mobily, tablety a dokonca ani fidget spinnery (pamätáš si ešte na túto rýchlokvasku?). Bohato vám stačili Pokémon kartičky. S každým ďalším balíčkom si dúfal, že ti do zbierky pribudne jedna z tých pekných lesklých, často sa však stávalo, že si mal skrátka smolu.

Namiesto luxusnej kartičky, vďaka ktorej by všetci spolužiaci horeli závisťou, si našiel úplne obyčajnú a ako na potvoru si mal doma také už minimálne tri. Vyhodiť ti ju však bolo ľúto. Odložil si si ju na horšie časy… a pre prípad, že by ju chcel ktosi vymeniť za niečo lepšie.

sklamanie, detstvo, vtipné ilustrácie, Pokémon kartička
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.