Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 22.2.2024
sk
Etela
cz
Petr

Človek by neveril, koľko si toho treba preskákať kvôli pár dňom zeleno-trblietavej parády.

1. Kúpa

Kupovať vianočný stromček tesne pred Vianocami, lebo si ako každý iný smrteľník na tejto planéte lenivé hovädo, ktoré všetko odkladá na poslednú chvíľu, nie je najlepší nápad tohto desaťročia. Keď si odmyslíme zvyšných sedemstotisíc ľudí, ktorí sa rozhodli v ten deň pre rovnakú činnosť ako ty, tá správna sranda začína až v momente, keď si uvedomíš, že nedisponuješ žiadnym dopravným prostriedkom. Pri predstave ako sa s dvojmetrovým ihličnanom trepeš mestskou hromadnou dopravou v najväčšej špičke a človek sediaci vedľa teba ťa v hlave už minimálne dobodal a zhodil telo z mosta, ťa až striasa.

vkmag.com (https://www.vkmag.com/magazine/gewoon_een_verzameling_hilarische_fotos_283)

2. Cena je samostatná kapitola

No a potom je tu cena. Seriózny týpek v kapsáčoch s nerovnomerným strniskom na parkovisku pred Hornbachom ťa presviedča, že je to pravá jedľa pestovaná v alpských lesoch, ktorú vlastnoručne vyrúbal a na bežkách dopravil do našej skromnej vlasti, preto je jej cena trojnásobná ako minulý rok. Len kdesi medzi tým všetkým zabudol poznamenať, že ju na tých bežkách asi ťahal za sebou, keďže jej ostali presne 3 smutné konáriky s ihličím. Slovom tri. Moja mama mala minulý rok monumentálny myšlienkový počin, ktorý vyplynul z našej spoločnej lenivosti a ani jedna sme sa tejto idei prílišne nebránili. Kúpime umelý ozdobený stromček. Tak sme nacupitali do jedného z tých prečačkaných vianočne ladených obchodov, vyhliadli si celkom schopný stromček (podotýkam, že som použila zdrobneninu, to jest stromček mal asi meter) a vyškereného predavača pod vplyvom (ktovie či vianočnej atmosféry alebo čohosi tvrdšieho) na cenu. A to keď zavalil, tak som mala chuť milý stromček rozrezať na polovicu. Lebo ak v tom umelom kmeni neskrýval nekonečný ropný vrt, tak ja neviem už.

pinterest.com (https://sk.pinterest.com/pin/14425661278101669/)

3. Ozdobovanie

Vyťahuješ z pivnice tú dvestokilovú krabicu plnú všelijakých čačiek mačiek, ktorá je od minulého roka zavalená ďalším miliónom iných dvestokilových krabíc plných harabúrd, a cítiš sa ako panáčik z Minecraftu v reálnom živote. To najkrajšie na teba však čaká až po tom, čo milú krabicu otvoríš. Nespočetné množstvo zlatých girlánd, červeno-zelených serepetičiek s neidentifikovateľnou funkciou a svetielok rôznych tvarov a dĺžok, poprepletaných do seba. Keď to tam tak vidíš, premýšľaš, či ťa niektorá z tých ozdobných reťazí udrží, že by si si rovno hodil slučku. No vianočný entuziazmus ťa stále neopúšťa a za nič na svete sa nenecháš odradiť, vyťahuješ jednu guľu za druhou a druhú za treťou až… Až je celá krabica prázdna. Ticho. Nádych. Prinasratý výdych. Kde sú k*rva háčiky?!

buzzly.fr (http://buzzly.fr/animaux-qui-detestent-noel-drole.html)

4. Rovnováha

Keďže ozdobovanie pýchy tvojej vianočne naladenej obývačky sa z technických príčin presunulo až na 23. december, tvoja nálada sa už stihla zmeniť z „teším sa na všetko“ na „j*bem na všetko, už chcem jesť“. Preto nasadzuješ techniku vynaliezavého flegmatika so štvorkou z fyziky a prichádzaš s brilantným nápadom. Ozdobím stromček len z tej strany, z ktorej ho je vidno! Bude to super, bude to fajn, hovorili… Nebolo. Hádajte, komu d*bol stromček dvadsať minút po tom, čo si naňho poctivo vešal ozdoby s novo nadobudnutými háčikmi za štyri éčka (Ako pardón?! Štyri éčka za menu aj s hranolkami a kolou, to beriem, ale za háčiky?!)? Nuž čo, na niektoré veci prídeš len metódou pokus-omyl.

unamon.com (http://unamon.com/christmas-tree-filler-ideas.html)

5. Po Vianociach… (a na prelome Veľkej Noci)

A potom, po Vianociach, keď si prežratý ako prasa a nezapneš už ani jedny nohavice, prichádza tá najhoršia časť. A teda ešte horšia ako rozpletanie tých svetielok, pri ktorých si si spomenula na tvoju mamu a tú idiotskú žuvačku zamotanú v tvojej vzácnej hrive. Bolo to buď toto alebo vyholená polka hlavy a ty si bola v tej chvíli skutočne vďačná, že to s tebou nevzdala. Odkladáš to do poslednej možnej chvíle, no keď už celý zbytok populácie pomaly ale iste začína googliť recepty na veľkonočné pokrmy, je to už trochu trápne. A tak otvoríš škatuľu, hádžeš do nej jednu ozdobu cez druhú a veríš, že si si u toho tam hore za tento rok spravil aspoň jeden dobrý bod, tak ti to vykompenzuje tu a navzájom sa neroztrieskajú. Odnášaš krabicu naspäť do pivnice a niekde tu, na tých dvoch metroch štvorcových zaúčinkuje mágia Bermudského trojuholníka a háčiky za štyri éčka vysublimujú do povetria. A už ich nikdy nikto nenájde.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/rM6scK327auEU)

Titulná fotka: unamon.com


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.