5 typických problémov s vianočnými darčekmi

Zabaliť darček do papiera je hotová raketová veda

K Vianociam v dnešnej dobe už darčeky neodmysliteľne patria, no ich výber a príprava na Štedrý deň je niekedy skutočne veľmi náročná. Ako to teda celé prebieha?

1. Čo kúpiť?

Hoci vianočné reklamy chodia už pomaly od Veľkej noci a každé obchodné centrum je ozdobené akciovými pútačmi od strechy až po podlahu, ty stále nemáš ani šajnu, čo kúpiť svojim blízkym. Naozaj to nie je sranda. Keď niekoho poznáš už nejaký ten piatok a dávaš mu darčeky od výmyslu sveta trikrát ročne, každým ďalším sa táto úloha stáva viac a viac nesplniteľnou. Prvých pár rokov si ich obdarúval všelijakými užitočnými či kreatívnymi počinmi, na ďalšie si čerpal inšpiráciu v tých najväčších a najobohranejších klasikách, ale tento rok? Ak dáš mame ešte jednu vonnú sviečku do zbierky, tak ti ju pravdepodobne strčí zapáleným knotom rovno do riti.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/sigh-disappointed-LAFShX32UwUj6)

2. A za čo?!

Keď už konečne vyburcuješ svoje lenivé mozgové závity k akejsi produktívnej činnosti a nejakou náhodou sa ti podarí vymyslieť darček, ktorý nebude ďalšieho pol storočia len zapadať prachom, naskytá sa ti otázka, kde na to zobrať peniaze. No a keďže väzenská strava chutí ako čosi, čo už raz tráviacim traktom prešlo, a ty si prvotriedne nemotorné hovädo, ktorému by mydlo z rúk vypadlo určite každý deň, vykradnúť banku v tvojom prípade neprichádza do úvahy. S malou dušičkou teda siahaš do peňaženky… A nachádzaš tam presne tridsať centov a kondóm z roku 2012, kedy si sa na strednej cítil ako prvotriedny balič, aj napriek tomu, že tvoj najdlhší zásun bol kratší ako história Vine-u.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/hopeless-no-hope-planetvhs-W24ZFhJ0c9ZZe)

3. Nákup

Po tom, čo si zistil, že na výrobu DIY darčekov ťa boh neobdaril dostatočnou trpezlivosťou a tom, ako si si lepidlovou pištoľou obaril polovicu horných končatín, sa (hoci nedobrovoľne) presúvaš do obchodného centra. Ešte stále v sebe živíš planú nádej, že sa ti podarí nájsť niečo schopné a v centovej relácii fejkovej vifonky, lebo inak si v prdeli. Lenže všetci dobre vieme, že akýkoľvek hypermarket sa počas sviatkov radosti a pokoja mení na bojové pole. Preto je viac ako pravdepodobné, že ak sa vyberieš na prieskum 23., všetky použiteľné (alebo aspoň nie úplne katastrofálne) veci budú už dávno fuč. Lenže ty, ako každý iný rok, nezodpovedný hňup s „príliš nabitým“ sociálnym životom, všetko nechávaš na poslednú chvíľu a teda odchádzaš s čím? Presne s tou vonnou sviečkou, ktorej zapálený koniec skončí v hlbinách tvojho análneho otvoru a s bolesťou brucha, lebo sa ťa akási akčná pani vo veľmi VEĽMI zrelom veku rozhodla zrovnať s podlahou svojim nákupným vozíkom.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/brown-shopping-bags-5956/)

4. Ako to kurňa zabaliť?

Každé Vianoce sa kocháš tými nádherne zabalenými darčekmi, ktoré nám americké filmy dávkujú ako celkom bežný úkaz. Lenže ak si už niekedy balil darček do baliaceho papiera, tak vieš, že to je raketová veda. Keď to má normálny tvar (rozumej štvorec či obdĺžnik), ostré hrany ti prerežú papier (väčšinou až na konci, aby si sa na tom najprv fajne natrápil) a ty to môžeš rovno vyhodiť. Ak to nemá normálny tvar, tak je to rovno v p*či. Lenže ty sa nevzdávaš tej nereálnej, no esteticky príťažlivej, predstavy vo svojej hlave a tak to skúšaš až dokiaľ sa totálne nemykáš v amoku zlosti a na čele ti nenabehne tá vtipná žilka, ktorej sa tvoja ex tak veľmi bála. Je treba podotknúť, že napokon celú tú guču baliaceho papiera za desať éčok šľahneš do koša a darček hodíš do tašky? Ja si myslím, že nie.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/oc-the-chrismukkah-l3vR40Afip8yDKRgc)

5. Moment pravdy

Hoci nerád vidíš svoju mamu sklamanú, moment, kedy z nej opadnú všetky nádeje a očakávania a ona stojí zoči voči tvojmu tohtoročnému vianočnému počinu, je jednoducho obeta, ktorej sa počas týchto sviatkov pravdepodobne nevyhneš. Ale keďže tvoja mama je rozumná a milujúca žena a vie, že kapacita tvojich tohtoročných úspechov sa naplnila ešte v lete, kedy sa ti s odretými ušami podarilo dokončiť ročník, s láskyplným úsmevom ťa pošle radšej tlačiť medovníčky dolu gágorom. Lebo ona ťa aj tak ľúbi a hlavné predsa je, že ste všetci spolu, živí a zdraví.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/brown-busy-jindal-dp74BKs7XV7Ve)

Nezabudni povedať svojej mame, ako veľmi ju ľúbiš! 🙂

Titulná fotka: creativity-online.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
19
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Neskutočné fotky zo zákulisia najväčších filmov


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME