Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Nie nadarmo sa hovorí, že muži sú z Marsu a ženy z Venuše. Naše myslenie má úplne iné trajektórie a pretína sa len veľmi zriedkavo, ak vôbec. Ženy nevedia pochopiť, prečo je taká tragédia, že prší, keď ich polovička včera umyla auto, pre mužov sú zase veľkou neznámou mnohé iné, typicky ženské záležitosti. Napríklad tieto, ktoré sme dali dokopy v spolupráci s naším šikovným ilustrátorom.

1. Keď jej zrazu vyhladne

Bože, daj mi silu, hovorí si v duchu každý chlap, ktorý mal kedy dočinenia s frajerkou, čo desať minút dozadu ešte určite nebola hladná. Trikrát sa jej pýtal, trikrát nechcela. Ale čo narobí, nemôže povedať nie. Niežeby bola taká rozkošná, ale keď odmietne, reálne hrozí, že mu odhryzne paprču, a tak sa chudák chlapec radšej obetuje a pôjde si urobiť ďalšie.

Samozrejme, to, čo si urobil teraz, vyzerá predsa ešte o trochu lepšie ako to predtým, a tak vo finále ostáva s nedojedenou porciou číslo jedna a drahá sa napcháva, čo jej sily stačia. Láska je krásna vec.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Keď má zrazu preferencie

„Je mi to jedno,“ povedala, ale udalosti nasledujúcich minút pravdivosť tohto tvrdenia jasne popierali. Je jej jedno, čo si objednáte, ale určite nie čínu, určite nie pizzu a už vôbec nie mekáč, lebo ten smrad z prepáleného oleja zase týždeň nevyvetrá. Je jej jedno, čo budete pozerať, ale na film nemá náladu, seriál sa o deviatej začínať neoplatí a každou minútou strávenou pri slovenských reality show sa desať jej mozgových buniek zbalí a odíde preč. Takže tam daj hocičo. Len nie toto. Ani tamto. A hento si ešte preventívne trikrát rozmyslí.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Keď sa už zrazu nechce hádať

Poslednú hodinu ti čistila žalúdok, spomenula všetky ženy, čo ti kedy na Facebooku olajkovali fotky, a vytiahla tri powerpointové prezentácie so súhrnným prehľadom všetkých situácií, keď si jej sklonom obočia nepriamo naznačil, že pribrala. Teraz prišla tvoja chvíľa. Nadýchneš sa, pripravený vyrovnať skóre a pustiť do sveta prvé hlásky svojej obhajoby… a vtedy to príde. „Nechajme to tak.“ A tak zase naprázdno zaklapneš a zmieriš sa s tým, že niekedy v záujme všetkých zúčastnených strán treba prijať porážku. Hoci to rozhodne nebolo fér.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Keď zrazu nechce ísť sama

Pozvali vás síce oboch, ale povedala, že pokojne pôjde sama. Lenže to bolo dva dni dozadu, to mala dobrú náladu. Teraz ju nemá. V zhone si žehličkou na vlasy priškvarila ucho, ľavú linku si nakreslila o pol centimetra dlhšiu ako pravú a ako naschvál jej navrel pupák na chrbte presne tam, kde sa jej zapína podprsenka. Rozhodne ju nemá. Takže teraz sa láskavo zdvihni a obleč, lebo budeš ešte dva týždne počúvať, že sa s tebou nedá nikam ísť. 

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Keď zrazu potrebuje pomoc

Videl si, že umýva riad, tak si sa jej spýtal, či pomôžeš. Netreba. Videl si, že chytila do rúk vysávač, tak si sa ponúkol, že to urobíš za ňu. Netreba. Keď chytila do ruky prachovku a ty si pochopil, že najbližšiu hodinu ju tento upratovací ošiaľ neprejde, rozhodol si sa využiť čas zmysluplne. Zapol si telku, otvoril si pivko a v tom momente sa z teba stal najväčší chrapúň na zemskom povrchu. „Tiež by ti ruky neodpadli, keby si mi pomohol,“ fľusne ti do ksichtu a z očí jej šľahajú blesky. To by hádam ani nebola sobota…

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť