Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

5 typov „kamarátov“, ktorých je lepšie držať si čo najďalej od tela

Takýchto ľudí vo svojom živote nepotrebuješ. Fakt nie.

Ľudia nie sú dokonalí. Všetci máme svoje muchy a očakávať, že tvoji kamaráti žiadne mať nebudú, je veľmi naivné. Napriek tomu existujú určité negatívne vlastnosti, ktoré by si sa ani nemal pokúšať stráviť, a ľudia na našom dnešnom zozname z nich prakticky urobili svoju najpodstatnejšiu charakteristickú črtu.

S naším ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko „priateľov“, ktorých je naozaj lepšie nemať, a pevne veríme, že žiadneho takého vo svojom okolí nemáš. No jeden nikdy nevie…

1. Ten, čo ťa berie ako poslednú možnosť

Povedzme si na rovinu – všetci máme takých kamarátov. Dom by si kvôli nemu nezaložil, z horiacej budovy ho nevytiahol, ale jedno pivo za pár mesiacov je fajn a po tej dobe si aspoň máte čo povedať. Funguje to len preto, že je táto čisto sporadická priazeň vzájomná. No toto nie je ten prípad.

„Počuj, odstavilo ma uprostred cesty, neprídeš ma odtiahnuť?“ píše ti v pondelok o tretej ráno a nie je to ani prvý raz, ani posledný. Ani nečaká, že mu povieš nie. V tejto fáze už automaticky očakáva, že si mu k dispozícii 24/7, prídeš, keď potrebuje, skočíš, keď pískne, urobíš, čo treba. Ale na silvestrovskú chatu ťa nezoberie, lebo už má plno…

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Ten, čo si len požičiava a nevracia

Kamaráti buďme, no dlhy si plaťme. Porekadlo staré ako ľudstvo samo, no tento exemplárny príklad chronického „čo mi požičiaš, s tým sa rozlúč“ o ňom očividne ešte nikdy nepočul. „Požičiaš mi dvacku?“ pýta sa ťa, hoci správne by mala otázka znieť, či mu ju požičiaš, aj keď ti visí už dve stovky a vždy, keď ich chceš naspäť, na týždeň spláchne mobil do záchoda a tvári sa, že neexistuje. Takéto veci sa skrátka nerobia.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Ten, ktorý ohovára jedna radosť

Chronickí ohovárači nezvyknú mať skutočných priateľov – len ľudí, s ktorými sa môžu deliť o svoje najnovšie úlovky. „Počul si, že Jana chrápe so svojím šéfom?“ vybalí na teba hneď v úvode namiesto pozdravu, a hoci nemáš tušenie, kto je Jana, je ti jasné, že toto nie je informácia, ktorú by mal takto oduševnene vykladať širokej verejnosti.

Nech hodí kameňom ten, čo nikdy na nikoho nekydal za jeho chrbtom, ale toto je iné. Jedným z ťažiskových bodov priateľstva by mala byť skutočnosť, že mu môžeš povedať všetko, a to v tomto prípade nehrozí. Respektíve, aby sme boli objektívni, nič ti nebráni – ale to to môžeš rovno vytrúbiť do rozhlasu.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

15 nezmyselných filmových klišé, ktoré divákom už lezú hore krkom

4. Ten, pri ktorom sa cítiš ako chudák

Kúpil si si nové hodinky, ale on má lepšie. Išiel si s frajerkou v lete do Chorvátska, ale on tú svoju zobral na Bali, prenajal jachtu a dva týždne spolu na slniečku s vetrom vo vlasoch tlačili kaviár. Nech už robíš, vieš či máš čokoľvek, on to robí lepšie, vie o tom viac a už pol roka dozadu kúpil o tri triedy vyššiu edíciu. To ale nie je kameň úrazu.

Skutočný problém tkvie v tom, že ti to jednoducho musí šplechnúť do ksichtu, a nech už za ním prichádzaš s akokoľvek dobrou náladou, odchádzaš s chuťou zabaliť sa do deky a celú noc plakať do vankúša. No je ti toto treba?

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Ten, ktorý len šíri negatívnu energiu

Počuj, svet nie je pekné miesto. Ľudia umierajú, nemajú čo jesť, musia platiť dane, aj keď behajú s holým zadkom, sú medzi nami sérioví vrahovia a kreténi bez chrbtovej kosti, čo si zaobstarajú psa a potom ho nechajú pri krajnici, lebo ich už nebaví. Ak potrebuješ ďalšiu negatívnu správu, ktorá ti uštedrí kopačku na solár, zapni si televízne noviny – naozaj na to nemusíš vo svojich kruhoch držať tento typ človeka.


Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.