Sobota 23.10.2021
sk
Alojzia
cz
Teodor
, Theodor

Pokiaľ si definitívne nekonvertoval na prírodné vodné plochy, návštevu kúpaliska absolvuješ za leto hneď niekoľkokrát. A čo k nej neodmysliteľne patrí? Smrad chlóru, prepáleného oleja a v neposlednom rade aj tieto typy ľudí. S naším ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko stálic, ktoré sú na každom kúpalisku varené-pečené, a nepochybujeme o tom, že si na niektorú z nich už narazil tiež.

1. Posudzovač

V každom z nás je kúsok kúpaliskového kritika. A netvár sa, že nie. V ideálnom svete by sme sa všetci starali iba o seba a bolo by nám tri-päť, či človek oproti hrkotom kostí plaší vtáky alebo obalený do tukovej bublinkovej fólie ledva prepletá nohami. Ale všetci vieme, kde je pravda.

Nežijeme v ideálnom svete, a keď sa pred tebou pretŕča plejáda postáv od výmyslu sveta, niekedy si nepomôžeš. „Možno nie som dokonalá, ale aspoň nemám takú ritisko,“ povieš si a zrazu sa cítiš podstatne lepšie ako desať sekúnd dozadu. Je to plytké? Trochu. Budeme sa to snažiť radikálne zmeniť? Hm, asi…?

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Frfloš

Chronickí sťažovači tiež nie sú odolní voči teplu, takže len čo seknú s intoxikáciou vzduchu v kancelárii, ukotvia to na verejnom kúpalisku. A potom sporadicky nadávajú na všetko naokolo. Pivo je teplé, hranolky málo slané, kukurica drahá. Slnko páli ako fras, z každej strany sa rúti iné decko a niekde v tom dave mu pošli šľapky. Fakt by nebolo lepšie, keby si doma napustil vaňu?!

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Paranoidný

Bol si tam, poznáš to. Kŕčovito si sa mrvil na uteráku a snažil sa splynúť s prostredím, ale vedomie, že by si vlastné brucho mohol pred sebou tlačiť do práce na fúriku, ti teda vonkoncom nepomáhalo. Nemal si včera žrať tú pizzu. A keď sa tak pozeráš na tie stehná, posledného pol roka si nemal preventívne žrať vôbec nič.

Fyzicky cítiš, ako ťa prebodávajú desiatky znechutených pohľadov, ako skúmajú každý tukový vankúšik, ktorý sa ti pred letom nepodarilo vypraviť na vandrovku, a vieš, že ak sa do desiatich sekúnd neponoríš do vody, tak s plačom utečieš. V skutočnosti si nepredával ani pivo, ani kofolu, a teda bola tvoja existencia všetkým úplne ukradnutá. Ale to je asi zbytočné hovoriť.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Čumil

Kde je vysoká koncentrácia žien v plavkách, tam sa nájde expert, čo si z detailného skenovania ich intímnych partií spraví celodenný program. Super. Niektorí len pozerajú a vláčia sánku po zemi, iní popiskujú, nech všetci vedia, že v tej lebeni okrem prievanu nemajú vonkoncom nič, a potom sú tu tí, ktorí si až podozrivo často naprávajú plavky. Ale to sa určite len nah*vno oholili, že…?

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Odporca detí, mládeže…

…a celého zvyšku populácie. Najradšej by tam bol sám, čím sa zase raz dostávame do bodu, že by bolo lepšie, keby si doma strčil nohy do lavóra. Lenže nestrčil. Namiesto toho sa dotrepal na miesto s hustotou zaľudnenia päť hláv na pol štvorcového metra a nadáva, že jeho osobný priestor doslova vysublimoval.

Odtiaľ naňho niekto špliecha, tam mu zase ktosi tieni, a keď sa už tak-tak schyľuje na lepšie časy, dotrepe sa rodina s ujačaným potomstvom a deku si mu rozprestrú div že nie na hlave. No celé zle.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť