Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

5 typov ľudí, ktorí sa svojím správaním odsudzujú na večnosť bez partnera

Pozve ťa na rande a potom ti dve hodiny rozpráva o tom, aká úžasná bola jeho ex.


Niektorí ľudia by nemali randiť. Sú totiž infekční. Mali by sa zavrieť doma, oblepiť policajnou páskou a nechať ostatných, normálnych, empatických a lásky schopných ľudí, nech si toto pole nechajú pre seba. Päť typov takýchto ľudí ti dnes predstavíme v tomto článku a božechráň, ak v jednom z bodov nájdeš práve svoju polovičku…

1. „Dali sme si s bývalou pauzu.“

„Dali sme si s bývalou pauzu,“ oznámi ti hneď v úvode prvého rande. Naleje do teba zopár drinkov, utrúsi kopu dobre mierených komplimentov a ani sa nenazdáš, otvára dvere svojho bytu s druhou rukou zastrčenou v útrobách tvojich nohavičiek. A tam na teba vyskočí tá živelná pohroma.

Na vešiaku visí jej kabát, v skrinke na topánky má dva páry topánok, na chladničke je stále ich spoločná fotka a v kúpeľni ružová zubná kefka. Vieš, keby sa jedného pekného dňa opila viac, ako sa patrí…. a zase raz sa zobudila v jeho posteli. Nedávajú si pauzu. Slečna si dáva pauzu, na dobu neurčitú. A feši len čaká, kedy sa konečne umúdri a s výrazom zmoknutého psa docupitá domov.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Čím si kráti čas, je ti už asi jasné. Obaľuje žienky, tvári sa, že je citovo dostupný, sem-tam jednu z nich dovlečie do ich spoločného podniku a v kútiku duše dúfa, že ich tá jeho „vymákne“. Nech si uvedomí, čo môže stratiť, nech ju poriadne vydusí, nech len pekne žiarli. A fakt, že pri tom môže niekomu ublížiť, mu žily absolútne netrhá.

2. „Za 500 eur robiť nebudem.“

Je to parazit. Obyčajný príživník, jedno lenivé, sebecké hovädo, ktorého čistý príjem pozostáva z vreckového a finančných milodarov na narodeniny a meniny. Býva u rodičov, v izbičke o výmere 2 x 2 metre a na chod domácnosti prispieva len svojou prítomnosťou.

A čo je najhoršie? Vôbec mu to nevadí. Práve naopak, má sa ako prasa v žite a s kvalitou svojho prežívania je nanajvýš spokojný. Mamička mu predsa dopraje. Trikrát týždenne varí, perie, žehlí, upratuje a synáčika do práce nevyháňa, prečo by aj. Je pochopiteľné, že za almužnu otročiť nebude… nie je predsa debil.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Keď sa mu do života pripletie iná žena, začne rovnaký servis očakávať od nej. Teplá strava trikrát týždenne, vyžehlené spodky úhľadne naukladané v polici na dvoch kôpkach, dom vypucovaný od podlahy až po strop. Zatiaľ čo pánko bude kysnúť pred telkou, prdieť do vankúšov a ukladať si inzeráty na Profesii, na ktoré nikdy nenapíše.

Mohlo by ťa zaujímať:

8 tipov na darčeky pre mužov, vďaka ktorým budeš ten najlepší Ježiško

3. „Mám svoju úroveň.“

Chalanisko má svoje štandardy. A na to ťa, koniec-koncov, aj tak trochu zbalil. Zobral ťa do drahej reštaurácie, objednal víno v hodnote pravej obličky Michaela Jacksona, po druhom chode vám doprial aj dezert a celkovo to vyzeralo, že má chlapec úroveň. Spravil dobrý dojem, čo dobrý, priam výborný a na prvý pohľad sa zdalo, že si konečne našla chlapa, ktorý má život pokope.

Rozprávková bublina spľasla v momente, keď si chcel o dva týždne neskôr požičať „dvacku“. Vtedy si zistila, že hoci chlapec naozaj má svoje štandardy, akosi nemá mzdu, ktorá by s nimi korešpondovala. Nechá sa tým odradiť? Ani náhodou. Míňa ako konateľ J&T banky a keď narazí na dno, prachy si požičia.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Žije v prítomnosti, v tom najhoršom možnom slova zmysle. Na krku má minimálne tri pôžičky a ani pánboh nevie, začo. Možno išiel na dovolenku, možno si chcel kúpiť auto, ktorému na druhý deň preskočil rozvodový remeň, tak ho dal zošrotovať a kúpil si druhé.

Darmo mu budeš hovoriť, že v budúcnosti môže zabudnúť na hypo, že to s týmto postojom k peniazom ďaleko nedotiahne… on vie predsa najlepšie.

4. „Som samonasierací typ.“

Toto bude rýchly proces. S človekom, ktorý v sebe kumuluje takéto množstvo negatívnej energie a následne ju chrlí do okolia pri každej možnej príležitosti, sa dlhšie vydržať proste nedá. Všetko mu vadí. VŠETKO.

„Tešiť sa z maličkostí“ je fráza z mýtickej terminológie, ktorú nepozná. Šíriť nenávisť je jeho bytostným poslaním, a keďže naša legislatíva neumožňuje uvrhnúť ho do karantény, musia sa iniciatívy chopiť ľudia okolo neho. A dištancovať sa.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Toto je ten typ človeka, ktorý nikdy nebude šťastný. Nie je toho schopný a ty sa môžeš aj rozkrájať, bude to mať presne nulový efekt. Kúpiš víno a pripravíš večeru, ale on by radšej pivko. Zaplatíš výlet do Londýna, ale jemu sa páči Paríž. Môžeš mu zniesť modré z neba… a on ťa odj*be s tým, že na nebo neverí, lebo je ateista. No je ti toto treba?!

Mohlo by ťa zaujímať:

8 tipov na darčeky pre ženy, vďaka ktorým budeš ten najlepší Ježiško

5. „Už sa ma nikdy nezbavíš.“

Sú ľudia, ktorí jednoducho nemajú osobnosť. Nevedia, kým sú, čím chcú byť neskôr, čo chcú robiť… preto hľadajú potenciálne obete, od ktorých môžu tieto ideológie prebrať. Zaľúbia sa rýchlo a intenzívne, no vo svojej podstate to nie je láska. Je to posadnutosť. Oni proste niekoho potrebujú.

Aby sa mohli pricicať ako pijavica a pomaly si cuckať, čo to dá. Tvoje koníčky, tvoje radosti, tvoje smútky, tvojich priateľov, spôsob, akým rozprávaš, kráčaš, dýchaš, si. „Nasáčkuje“ sa ti do života a ani nevieš ako, zrazu ho zaberá celý. Nemáš sa kam pohnúť. Je všade a náramne sa mu tam páči. Celé to hraničí s klinickou obsesiou a vôbec to nie je dobre.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť