Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

5 typov ľudí, ktorých protichodné správanie asi nikdy nepochopíš

Títo ľudia si tak trochu kadia do úst...

Niektorí ľudia majú rečí ako koza bobkov, ale keď príde na lámanie chleba, neurobia vonkoncom nič. „Nepochopím,“ povieš si v duchu po každej konverzácii s jedným z nich, lebo viac slov sa na nich vyplytvať neoplatí. Ktorí to teda sú?

1. Ten, čo nenávidí svoju robotu, ale výpoveď nedá

Na svojej práci nenávidí komplet všetko. Kolegovia sú len banda upírov, čo z neho aktívne vysáva všetku životnú energiu, šéf egoistický maniak, čo prišiel k svojej pozícii ako slepé kura k zrnu a zrazu si myslí, že požral všetku múdrosť sveta. A ten plat… k tomu sa škoda vôbec vyjadrovať.

„Tak si nájdi novú prácu,“ povie mu ktosi a on pritaká, no skutek utek. Keď sa večer ďalším deadlinom vyšťavený dovalí domov, radšej sa zapozerá do stej reprízy akejsi tureckej telenovely, ako by mal listovať ponukami práce. Nuž, každý si je strojcom svojho šťastia.

vtipné ilustrácie, typy ľudí, ktorých nikdy nepochopíš
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Ten, čo pije, ale „nemá“ problém s alkoholom

Možno ste s tým začali spolu. Pubertiaci tesne pred maturou, každý piatok naliaty na inej lavičke v parku, lebo na vysedávanie v baroch ste nemali ani vek, ani rozpočet. Najvhodnejší spôsob, ako osláviť fakt, že sa zajtra nevstáva do školy, a hoci zákon hovorí inak, patrilo to k veku.

Lenže to bolo vtedy, dobrých desať rokov dozadu. Väčšina partie za ten čas stihla vyrásť, dospieť, nabehnúť na zodpovedný životný štýl hodný právoplatného dospeláka. On nie. Dodnes po večeroch hľadá pravdy na dne pohárika, ale že by to bol knižný príklad alkoholika? Čo to trepeš?! Nehrozí.

vtipné ilustrácie, typy ľudí, ktorých nikdy nepochopíš
ArtCaveManiac / EMEFKA
typy ľudí na koncertoch, vtipné ilustrácie

Odporúčame prečítať:

Typy ľudí na koncertoch, ktorí fanúšikom hudby značne pijú krv

3. Ten, čo sa sťažuje na polovičku, no stráni sa rozchodu

„Rozišli sme sa,“ s plačom ti fňuká do telefónu a ty sa snažíš tváriť tak prekvapene, akoby to tento týždeň bolo prvýkrát. Každý z nás má vo svojich kruhoch minimálne jednu osobu, ktorá sa hádam vyžíva v toxických vzťahoch. A nebudeme si klamať – nie je to únavné len pre nich dvoch, ale pre všetkých v rádiuse dvadsiatich kilometrov.

Nonstop sa schádzajú a rozchádzajú, keď sú spolu, tak sa vadia, keď spolu nie sú, pištia, že bez seba nevedia žiť. Čistá psychiatria, ale že by to jeden z nich definitívne ukončil? Ha. Ha. Ha. NIE.

vtipné ilustrácie, typy ľudí, ktorých nikdy nepochopíš
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje