Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

5 typov otravných mudrlantov, ktorých všetci „milujeme“

Absenciu týchto ľudí vo voľnej prírode by si vrelo privítal.

Otravných ľudí sa po svete prechádza kopec a vtesnať do jedného článku všetkých by bolo prakticky nemožné. Preto sme vypichli tých „naj“. V tom najhoršom zmysle slova. V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme dali dohromady niekoľko typov mudrlantov, ktorých nemá rád hádam nikto, a tak akosi prirodzene predpokladáme, že ty tiež nebudeš výnimka. Ale necháme sa prekvapiť.

1. Vyberavý štamgast

Za almužnu pod nikým otročiť nebudem,“ hovorí a razí z neho presne tak, ako by si čakal. Zaparkovaný vo svojom obľúbenom pajzli si ústa máča už v treťom pive za sponzorský dar od zúfalej manželky, ktorá nebola ochotná po zvyšok dňa čuchať jeho výpary. To je presne ten typ, čo ťa do tváre vysmeje, lebo robíš za počítačom. „Za mojich čias sa inak pracovalo,“ hundre popod fúz a možno by si ho aj vedel brať vážne… keby sa mu nemotal jazyk a keby tie „jeho časy“ neboli zároveň posledné, keď vôbec niečo robil.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Nutričný mág

Toľko nezodpovedaných otázok a tak málo času prísť im na koreň. Prečo miznú lode v Bermudskom trojuholníku? Prečo sú hranolčeky dobré len čerstvé? Prečo vtáky s*rú len na tvoje auto? A prečo má potrebu starať sa do stravovacích návykov všetkých naokolo práve ten jeden exemplár, ktorého strava pozostáva výhradne z jedál plávajúcich v oleji a troch litrov energeťáku?

„Ja by som do tej nízkosacharidovej diéty nikdy nešiel. Veď uvidíš za desať rokov, telo ťa potrestá,“ hovorí, zatiaľ čo si z prstov oblizuje zvyšky – akéhosi nutrične určite prudko bohatého – sajrajtu. Očividne sa vyzná. Očividne vie, že mrkva sa preceňuje a všetky tie drísty o škodlivosti bielej múky šíria ovce, ktoré v tridsaťpäťke otrčia kopytá kvôli kardiovaskulárnemu ochoreniu. Očividne.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Pôvabná influencerka

Kam sa hrabe africký hladomor, klimatická zmena či globálna pandémia na existenčný problém, čo tuto nešťastnej obeti patriarchálnej spoločnosti robí vrásky. Je pekná. A to je prúser. Nikto ju neberie vážne, nikto neverí, že nemá v hlave nasr*té, a čo chlap, to len ďalší emocionálne vyprahnutý idiot, čo sa ju karfiolmi snaží dotlačiť do postele. Odporný to svet, v ktorom je jedna dobre vyzerajúca baba odsúdená na roky trýznivej samoty len preto, že sa nerada fotí oblečená. Fuj.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Vševediaca mamička

Pravdou je, že priviesť dieťa na tento svet nie je jednoduchá úloha. No spánkový deficit, novonadobudnuté strie ani schopnosť rozoznať bio jablko od toho obyčajného na sto metrov z teba automaticky nerobí svetaznalého nadčloveka, čo sa rozumie do každej problematiky.

Argument „ale ja som vychovala dieťa“ obstojí tak maximálne v debatách o rodičovstve, ale očividne existujú mamičky, ktorým to niekto zabudol oznámiť. Je super, že vie rozoznať zelený sopeľ od žltého, ale to z nej nerobí lekára. Je super, že vie uvariť večeru z paradajok a zbrúsenej omietky, ale to z nej nerobí kuchára. A je super, že vychovala dieťa, ale táto skutočnosť nie je doživotný zelený dolník na všetky červené sedmy, ktoré prejdú okolo. Proste nie.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Nevzdelaný mudrlant

Vysoká škola života, vyníma sa mu na profile v kolónke o vzdelaní, a tebe je hneď jasné, že púšťať sa s ním do odbornej debaty je vopred prehraný boj. Komentárová sekcia nimi priam prekypuje. Všadebol-všetkovedelmi, ktorí sa živia konšpiračnými teóriami a fakt, že ich vyvracia každá existujúca vedecká štúdia, v nich len utvrdzuje vieru v skorumpovanú spoločnosť. Lebo oni vedia. Oni vedia to, čo ty nevieš. To, čo tebe vláda nepovedala. A oni majú pravdu.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť