Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

5 typov pripitých príbuzných, ktorí vám „spríjemňujú“ rodinné oslavy

Niekedy rozmýšľaš, ako s nimi vôbec môžeš zdieľať pokrvné puto.

Rodinné oslavy. Už len pri vyslovení tohto slovného spojenia ti začína tiecť pot po čele. Stretneš tam celú svoju rodinu a zamýšľaš sa, ako ťa môže pokrvná línia spájať s niektorými príbuznými. Rozvedená sesternica, strýko alkoholik a v neposlednom rade tetin muž, ktorý je najväčším konšpirátorom v Európe.

Navyše sa budeš cítiť ako v kostole, lebo ťa všetci vyspovedajú. Máš frajerku? Čo škola? A iné záživné otázky. Keď sa do toho zamieša alkohol a správna nočná hodina, o zábavu máš postarané. Môžeš naraziť na také typy, ktoré zvečnil náš šikovný ilustrátor.

1. Ten, ktorý chce všetkých chrániť, ale sám ledva stojí na nohách

„Prestaň naňho kričať, nepil veľa. Veď sme pili spolu a ja som v pohode.“ Vždy sa nájde starší bratranec, ktorý ťa ochráni pred vlastnou mamou. Vypili ste spolu za noc toľko alkoholu, že ste prekročili denný pitný režim dvojnásobne.

Oči máte červené, ako keby ste zvárali na dvanástke v robote, slovná zásoba je tiež značne poznačená, ale pred rodičmi sa treba tváriť triezvo. A ty máš alibi, lebo si pil so starším a ten mal mať viacej rozumu ako ty. Ale nemal – obaja ste pekne na šalát.

Opití ľudia na rodinných oslavách
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Ten najstarší a najväčší veterán

Starej mamy-otca-koňa-brat. Ani nevieš, aká si s ním poriadne rodina, ale si. Poznáš ho roky, ale vždy nosí len tú jednu košeľu. Tá si ešte pamätá narodenie Zdeny Studenkovej a druhú svetovú vojnu, v ktorej vraj slúžil. Všetka česť veteránom, ale jeho príbehy si počul už miliónkrát.

Keď prechádza okolo tvojho stola, obzeráš sa kade-tade a dúfaš, že si vedľa teba nesadne. A ty nebudeš musieť počúvať to isté milión-prvý raz. Navyše mu z úst fajnovo ťahá lacná vodka, ktorú si ešte včera ráno o šiestej kúpil v obchode, aby ho netriaslo.

Opití ľudia na rodinných oslavách
ArtCaveManiac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

Fotografie, ktoré zachytávajú, ako sa veci pod vplyvom času menia

3. Ten, pre ktorého oslava končí až po troch dňoch

Tam, kde niekto končí, on práve začína. Na druhý deň je po ňom vyhlásené celoštátne pátranie, ktoré má pod palcom jeho žena a svokra. Nedvíha mobil, nikto nevie, kde je. Zjaví sa až po pár dňoch s pivom v ruke, aby zvládol výplach žalúdka od svojej polovičky. Bol všade, stretol každého, vypil všetko. Pre ostatných je hrdinom a všetci sa na jeho historkách smejú. Len u neho doma je za alkoholika s nezbednými nohami.

Opití ľudia na rodinných oslavách
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť