Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin

5 typov susedov, ktorí nám svojou existenciou uľahčujú život

Susedia sú ako lotéria - nikdy nevieš, na čo natrafíš.


Susedia – máme ich každý. Teda ak nebývaš na samotke na opustenom ostrove. Susedia sú ako lotéria – nikdy nevieš, na čo natrafíš. Ale keď už nájdeš niekoho, kto ti neberie parkovacie miesto, nepočúva nahlas v noci hudbu a neprerába byt akurát vtedy, keď ty spíš, tak si našiel poklad. Pozri sa na typy susedov, ktorí nám robia život o niečo jednoduchším.

Suseda kuchárka

Nikdy nevieš, kedy ťa prekvapí novým jedlom. V poslednom týždni si mal už asi tri rôzne ochutnávky koláčov, dve polievky a päť hlavných jedál. Aj okoloidúce mačky prišli na chuť a teraz sa na teba zo susedkinho parapetu škeria s plným bruchom. Občas máš pocit, že jej kuchyňa je všadeprítomná – cítiš vôňu paradajok aj v obývačke a na chodbe sa ti zrazu zjaví tanier s dezertom. Aspoň sa nemusíš starať o večeru.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Sused informátor

To, čo sa deje v tvojom dome, vie snáď skôr ako ty samotný. Občas máš pocit, že má svoj vlastný tajný štáb špehov, ktorí mu poskytujú všetky potrebné informácie. A potom ťa zrazu osloví s úplne novými poznatkami o tvojich aktivitách – ako si si včera večer dal pizzu, lebo videl krabicu pred dverami. Je to trochu, akoby si mal svojho vlastného paparazzi. Ale občas vie byť naozaj užitočný – ak niekam ideš, postráži ti dom.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Sused kšeftár

Vždy má nejaký nový biznis nápad, ktorý ti má zarobiť tisícky eur. Najnovšie sa ti snažil predať jeho nový zázračný produkt, ktorý by podľa neho mohol liečiť všetky choroby sveta, vrátane kiahní a tehotenstva. Asi si myslí, že si terčom jeho ponúk, lebo ťa aj napriek tvojim neustálym odmietnutiam obchádza každý týždeň s novými nápadmi.

Doteraz si od neho odmietol ponuku založiť vlastnú firmu na pestovanie kvetov, zúčastniť sa na výrobe organických sušienok pre psy alebo investovať do jeho nového start-upu pre výrobu chutných sušienok. Ak by si za každý jeho nápad dostal euro, tak by si mohol odísť na dovolenku na Havaj.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Sused brigádnik

Vždy má nejakú prácu na záhrade alebo v byte a nevadí mu, že sa mu podarí všetko obrátiť hore nohami. Nech sa stane čokoľvek, tento sused nikdy nevyužije profesionálne služby, pretože sa vždy snaží ušetriť pár eur. A najhoršie je, keď sa snaží zapojiť do svojich brigád aj teba. Chce, aby si mu pomáhal s každou maličkosťou, a to aj keď si chceš iba posedieť a vychutnávať si slnečné lúče. Za to ale vždy pomôže aj on tebe, preto do toho hrdo ideš.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Sused pôžitkár

Tento chlapík je stále v dobrej nálade a ochotný sa s tebou porozprávať o čomkoľvek – či už o počasí, o politike alebo o poslednom zápase futbalu. Vždy má v ruke chladené pivko a dokáže ťa upokojiť aj po dlhom, náročnom dni v práci. S ním si môžeš oddýchnuť a porozprávať sa o živote, a to vždy s úsmevom na tvári. Dokonca aj tvoji domáci miláčikovia sú radi, keď sa s ním stretnú, pretože vedia, že to znamená ďalšiu dávku pohladenia.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.