5 typov toxických ľudí, s ktorými si sa už určite stretol

Utekaj od nich čo najďalej!

Zdroj: ArtCaveManiac / EMEFKA

Za svoj život spoznáme niekoľko stoviek až tisíc ľudí. S niektorými si rozumieme, niektorým by sme sa najradšej vyhýbali. Ideálne do konca života. Za ten dlhý čas strávený na tejto planéte si začneme všímať rovnaké typy ľudí. Ľudské bytosti sú unikátne, ale s niektorými „modelmi“ sa proste stretneš viackrát. Aj keby si nechcel.

V EMEFKA sme sa pozreli na tie typy ľudí, ktorých vyslovene nevystojíme. Nikto. A ak sa v tom nájdeš… nuž, je načase začať na sebe pracovať!

1. Kráľovné drámy

Dobre, musíme si na rovinu priznať, že občas sa každý premení na kráľovnú drámy. Obzvlášť my, ženy, počas našich červených dní. Tento typ ľudí však dokáže drámu spraviť vyslovene zo všetkého. Akože fakt zo všetkého. Stačí jeden vtip, prípadne nejaká poznámka a už je oheň na streche.

Zdujú sa v lícach lepšie ako také bezsrsté hraboše. V najlepšom prípade zostanú úplne ticho – táto taktika je známa ako tichá ignorancia, ktorou vás kráľovné drámy chcú prinútiť k ospravedlneniu. V tom horšom prípade nastane podráždené vrieskanie, obviňovanie a urážanie. Však lebo… aj ty si ju urazil, tak čo by ti nepovedala svoje. A že to ona preháňa? To vieš. Ona ti len vracia požičané.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Klebetník obecný

Snáď neexistuje niekto taký, kto by nestretol človeka, ktorý pozná asi všetky klebety mesta, v ktorom žije. Niekedy máš pocit, že táto osoba funguje ako Sauronovo oko. Vidí úplne všetko, vie o všetkom, čo sa v piatok na diskotéke stalo. A že sa Majo pobil s Freďom, lebo išlo o Olíviu, a tak ďalej.

Najhoršie na tomto type človeka je to, že rozširuje aj také veci, o ktorých nevie, či sú pravdivé. Začína to obvykle takto: „Počul som od bratovej kamarátkinej sesternicinej mačky, že…”. Čerešničkou na torte je to, keď sa stretnete a na takej Anete nenechá ani nitku suchú, ale ešte v ten deň pridá fotku s tou istou Anetou s popisom: BFF!

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Chronický klamár

Klamú všetci. Česť výnimkám. Každý však aspoň raz zaklamal. Či už si ako malé dieťa hovoril kamarátom v družine, že si cez víkend bol na koncerte Jonas Brothers, alebo si pred rodičmi hovoril, že od cigariet smrdíš preto, lebo Tomáš fajčí. Nie ty, to Tomáš. Preto si celý nasmradnutý. Hej, aj prsty ti smrdia, lebo… no, musel si podržať Tomášovi cigaretu.

Tento typ však klame úplne stále. Aj keď už dávno nie je dieťa a ani tínedžer. Úplne najradšej klame napríklad o tom, že si zabudol peňaženku. Oznámi to akurát v momente, keď treba platiť. Vraj si ju zabudol, bože, a toľko má zaplatiť… nevezmeš to za neho? Na druhý raz zase či nemáš cigaretu, lebo on akurát dofajčil. Alebo že tá baba je len kamarátka, nikto taký. Hej, hej… srdiečka si posielajú len tak z vtipu. Nerob paniku.

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Uľútostená Dora

Áno, kamaráti sú na to, aby si vzájomne pomáhali a boli pre seba oporou. Ale priznajme si, ani ty nemáš nevyčerpateľné sociálne baterky a aj tvoj pohár občas pretečie. Veľakrát je za tým taká uľútostená Dora.

Poznáš to, neustále sa ľutuje. Má veľa kíl naviac, prípadne nemá dostatok kíl. Vraj je hrozne rapavá, škaredá a že ju nikto nikdy nebude chcieť. Zostane na ocot so 72 mačkami, ktoré ju potom zožerú, keď raz umrie. Že aspoň raz bude v živote na osoh. Neustále sa sťažuje, všetko je na nej zlé a čaká len na to, kým ju poľutuješ, začneš na ňu skladať ódy. Vydrží to chvíľu, potom to príde zase. Nekonečný kruh, z ktorého niet úniku.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Vysávač energie

Niečo podobné ako Uľútostená Dora, ale na podstatne vyššej úrovni. Vysávač energie totižto vidí celý svet v čiernych okuliaroch. Ak ti pri Uľútostenej Dore pretiekol pohár trpezlivosti, tak pri tomto ti rovno praskne. Všetko je na nič, všetko je úplne v p***. Raňajky otrasné, obed ešte horší, chlieb nie je lacnejší, naši hokejisti prehrali celé MS, frajerka grgá a prdí viac, ako je zdravé, akcie idú hore, ceny bytov idú hore.

Tento typ by sa dal brať ako taký Nostradamus modernej doby. Vysávač energie ťa úplne pohltí svojou negatívnou aurou, takže ti vysaje všetku tú tvoju dobrú náladu a zostávajúcu energiu dňa. Napokon z teba zostane presne to, čo je Vysávač energie. Aj tebe pristanú na nose čierne okuliare, svet budeš vidieť len negatívne. Je načase sa takýchto ľudí zbaviť čím skôr.

ArtCaveManiac / EMEFKA
Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
5
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
8
Uups
Haha Haha
31
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Mladá Ruska sa rozhodla adoptovať si malú vlčicu. Sama by v prírode neprežila


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME