5 úchvatných domčekov na strome, v ktorých sa môžeš hneď teraz ubytovať

Pokiaľ si teda ochotný obetovať euríčko, dve… tisíc…

Zdroj: spunktitud3 / Flickr

Domček na strome bol v detských časoch záhradných bunkrov, natiahnutých plachiet a tajných skrýš s čokoládou, snom každého z nás. Málokto sa však reálne dopracoval k tomu, nejaký skutočný si zaobstarať. O to radostnejšou správou je, že sa v dospelosti tohto sna vzdávať nemusíš, lebo si už starý. Práve naopak. Môžeš si ho splniť.

1. Mirrorcube, Švédsko

Netradičný projekt dvojice švédskych architektov Bollea Thama a Martina Videgårda vyrástol v lesoch neďaleko mesta Luleå v roku 2010. Mirrorcube je, ako už názov napovedá, kocka s objemom 64 metrov kubických, šikovne ukrytá v korunách stromov. Konštrukciu tvorí hliníkový rám, obopínajúci kmene okolitých stromov, zatiaľčo steny sú tvorené zo skla.

Do presklenej kocky s úchvatným panoramatickým výhľadom sa možno dostať prostredníctvom mostíka. Ten má dvanásť metrov. Ubytovanie disponuje manželskou posteľou, toaletou a strešnou terasou, a za cenu zhruba 465€ na noc je skvelým prístreškom pre náročnejších milovníkov prírody.

Mike Bohle / Flickr (https://www.flickr.com/photos/vindoe40/5557191560)

2. Keemala, Thajsko

Ostrov Phuket v Andamanskom mori sa môže pýšiť skutočne unikátnym rezortom, ktorý klientom ponúka nezameniteľný zážitok po všetkých stránkach. Bavíme sa o skutočnom tropickom raji, ktorý pohladí všetky zmysly. Pre oči je tu výhľad z nadzemných kopúl, ktoré slúžia ako ubytovanie, pre chuťové poháriky zase lahodná tradičná thajská kuchyňa.

Rezort Keemala, odstrihnutý od typického thajského ruchu, apeluje na kvalitu života svojich hostí a snaží sa, aby bola nielen počas pobytu, ale aj po ich odchode čo najvyššia. To, pochopiteľne, niečo stojí. Pobyt v orientálnej krajine zázrakov v náručí dažďového pralesa sa cenovo pohybuje v rozmedzí 1,000 – 1,500€ za jednu osobu na jednu noc.

spunktitud3 / Flickr (https://www.flickr.com/photos/spunktitud3/22646782204)

3. Green Village, Bali

Tento obrovský šesťposchodový komplex sa rozprestiera v rovine korún stromov indonézskeho ostrova Bali. Celá konštrukcia je z bambusu a všeobecne na celej stavbe nenájdete materiál, ktorý by nebol prírodného charakteru. Nápad na bambusový hotel sa zrodil v hlavách tamojších obyvateľov po tom, čo sa im rovnako ekologicky podarilo postaviť miestnu školu.

Hotelové izby majú otvorené steny, čo pri predstave indonézskych horúčav (a nedostatku súkromia), naozaj neznie lákavo. Prvý problém rieši skvelý klimatizačný systém, s druhým sa musí každý popasovať sám. Čo sa programu týka, na dovolenke v Green Village nuda skutočne nehrozí. Nebude to totiž len leňošenie v sprievode miestnej fauny a flóry…

Hostia môžu navštíviť bambusovú továreň, zúčastniť sa rôznych workshopov a naučiť sa základy stavby bambusových domov vlastnými rukami. Majitelia väčšiny apartmánov v tomto eko rezorte sú tu len počas letných dovoleniek a po zvyšok roka ich prenajímajú zvedavým rekreantom. Ich cena štartuje na 280€ za noc.

View this post on Instagram

I spent the last few days living in Sharma Springs, the tallest bamboo structure in Bali. Nestled along the edge of the Ayung River valley, this 6 level house is another masterpiece by @greenvillagebali_. The scale of their houses will blow you away and they push creativity in construction in so many ways. Not to mention that everything is built with a sustainable future in mind. Look at this dramatic tunnel-bridge that brings you to the house in the first place!! My favourite part of the mansion. 😍🌿 . . Big thanks to @aurahousebali for organising the loveliest getaway with all the content creators and teleporting everyone to the biggest jungle play ground we could have dreamed of! 💚 . . _______________________________________ #beautifulhotels #liburanbali #erhicaltravel #greenvillage #girlsdreamtravel #bamboohouse #exploremore #darlingescapes #greenliving #followmefaraway #speechlessplaces #doyoutravel #girlstraveldiary #beautifuldestinations #wonderfulindonesia #greenvillagebali #balicili #airbnblife #travelindonesia #timeoutsociety #womantravel #dametraveler #sustainabletravel #junglefever #bambooarchitecture #unlimitedbali #thebalibible #baligasm #thebaliguideline #balidaily

A post shared by Gaile | Photographer |Traveler (@7vensuns) on

4. Great Huts Resort, Jamajka

Na útesoch, týčiacich sa nad východným Krabikom, ležia ďalšie ekologické stromové domčeky, v ktorých sa prírodné dedičstvo spája s komfortom, zábavou a delikátnym jedlom. Dvadsať rokov dozadu narazil doktor Paul Rhodes na parcelu na predaj a okamžite v nej videl obrovský potenciál. Jeho sen o inšpiratívnom rezorte sa o dva roky neskôr, v roku 2011, naplnil a prosperuje dodnes.

Od ostatných ubytovaní v našom zozname sa líši najmä cenou. Zatiaľčo v predchádzajúcich prípadoch bolo potrebné na pobyt minúť celoživotné úspory alebo aspoň predať obličku, tu niečo podobné nehrozí. Majiteľ chcel, aby boli tieto stromové domčeky bezpečným útočiskom pre každého, kto ho potrebuje, preto ponúka izby v rôznych cenových reláciách. Tie najlacnejšie štartujú na 80€ za noc.

Vidal Smith Jr / Flickr (https://www.flickr.com/photos/jamdoc/5422973835)

5. The Human Nest, Kalifornia

Kalifornský umelec Jayson Fann tvorí svoje ikonické „hniezdoidné“ domčeky po celom svete. Jeho domovina teda nemohla byť žiadnou výnimkou. Pár minút od vychýrených pieskových pláží Sand Dollar Beach vyrástol atypický rezort, kam prírodní nadšenci i turisti z celého sveta chodia nachádzať vnútorný pokoj. 

Rezort je rozdelený na niekoľko oblastí. V jednej z nich si môžete rozprestrieť vlastný stan, ostatné ponúkajú nocľah v ľudských hniezdach rôznych veľkostí. Hostia môžu využívať reštauráciu, bazén a vírivku s úchvatným výhľadom na oceán a ochutnať jedlo z lokálnych organických záhrad. Cena tohto zážitku sa pohybuje v rozmedzí od 100 do 250€ na noc v závislosti od veľkosti „izby“.

Bonus: The Redwoods Treehouse, Nový Zéland

Neďaleko novozélandského mesta Warkworth sa desať metrov nad zemou nachádza tento veľký cibuľovitý útvar. Vo svojich útrobách skrýva atypickú reštauráciu s kapacitou až 80 hostí. Postaviť ju trvalo len neuveriteľných 66 dní a odkedy sa tak v roku 2008 stalo, žne len slávu a na konto si pripisuje jedno dizajnérske ocenenie za druhým.

Reštaurácia na strome je skvelým miestom na rodinné oslavy, firemné večierky či svadobné hostiny, prenajať si ju vo dvojici však momentálne možné nie je. Cena za prenájom štartuje na sume 1 800 eur, pričom jedlo, nápoje a iné výdavky sú extra. Položky jedálneho lístka sa menia v závislosti od konkrétnej akcie, no vo všeobecnosti je na výber hneď z niekoľkých konceptov, medzi nimi aj švédske stoly či 6-chodová degustácia.

natalie / Flickr (https://www.flickr.com/photos/dormita/6025175482)

Zdroje: treehotel.se, redwoodstreehouse.co.nz, keemala.com, bigboytravel.com, greathuts.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Cudzojazyčné frázy z rôznych kútov sveta, ktorých doslovný preklad stojí za to

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME