Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 15.7.2024
sk
Henrich
cz
Jindřich

Vzhľadom na to, že žijeme v kapitalistickej spoločnosti, tak s najväčšou pravdepodobnosťou do konca života neprekročíš prah svojej spoločenskej triedy (to nám to značne deprimujúco začína). Čo to pre teba znamená? No predsa to, že by si sa mal naučiť tešiť sa z maličkostí. Ale to ty vieš, že? V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko bežných banalít, ktoré potešia hádam každého. Nájdeš v nich aj seba?

1. Keď je tvoja obľúbená čokoláda v akcii

Niekedy máš reálne pocit, že ťa ten hore skúša (čo je značne nefér, keď vezmeme do úvahy, akou chabou dávkou trpezlivosti sa ťa rozhodol obdariť). Pokazí sa, čo sa dá. Dostaneš defekt, sprdne ťa šéf, do výťahu sa k tebe nanominuje sused z päťky, ktorý očividne už dva roky nezaplatil účet za vodu a žily mu to vonkoncom netrhá… celé zle.

No potom prídeš do obchodu a zistíš, že majú v akcii tvoju obľúbenú čokoládu. Alebo vodku. Alebo šunku. Fantázii sa medze nekladú, podstatné je to, že vďaka jednej červenej cenovke je zrazu všetko krajšie. Ale ten sused by sa fakt mohol osprchovať.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Keď vyhráš nejakú somarinu

Voči stoeurovej poukážke na nákup za zdieľanie si trochu skeptický, ale ak ťa od nejakej somariny delí jeden jediný komentár, niekedy sa necháš zlákať. Už si veľký, mal by si mať na práci trochu užitočnejšie veci, ale čo sa dá robiť. Niekedy si, skrátka, chceš vyhodiť z kopýtka, pacneš tam ten komentár a div, že ťa zo stoličky nevykotí, keď reálne aj niečo vyhráš. Je to len nálepka, ale čert to ber. Lepšie ako drôtom do oka.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Keď ti odpadne hodina v škole

Bože, to boli časy, pre väčšinu z nás už dávno minulé. Sťažoval si sa, že musíš chodiť do školy, že sedem vyučovacích hodín je už naozaj trochu cez čiaru (čo by si teraz dal za to, aby si mohol len sedieť a tváriť sa, že počúvaš), ale predsa ťa niečo dokázalo potešiť.

Pizza na obed to nebola (ten gumený obdĺžnik postrašený syrom a mrazenou zeleninou sa fakt nedal žrať), ale odpadnutá hodina? To už bolo o inom. Mohol vám ju prísť niekto suplovať, ale neprišiel. Svet je jedno úžasné miesto.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Keď nájdeš vo vrecku drobné

Máš týždeň pred výplatou a reálne rozmýšľaš, či ťa sedem dní bez jedla môže zabiť, alebo len schudneš do tých motivačných gatí, čo už tri roky žerú mole, lebo nemáš pevnú vôľu. A vtedy sa to stane. Nasúkaš sa do gatí (do tých, čo sú ti ešte dobré), strčíš ruku do vrecka a vytiahneš svoju priepustku z nedobrovoľného pôstu. Pokrčená, ako by ju krava žula, ale vo vrecku nájdenému koňovi na zuby nepozeraj. Stále je to päťka. A stále ti dobre padne.

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Keď ti konečne rozkvitne kvet

Hovorí sa, že bez práce nie sú koláče, ale kto sa kedy staral o izbovú rastlinu, vie, že niekedy môžeš drieť ako kôň a aj tak máš vo výsledku holé ho*no len stonku. Sú ľudia, ktorým vyklíči aj semiačko papriky v koši, a potom sme tu my. Zvyšok populácie, tí normálni, ktorých sa svetová flóra rozhodla bojkotovať, a bez ohľadu na to, koľko času strávime googlením správnych hnojív a koľko tie malé mrchy natáčame k slnku, nás majú totálne v paži.

Každé ráno sa zobúdzaš plný elánu, že dnes už to predsa musí prísť, a každé ráno o päť minút neskôr trucovito pochoduješ na záchod, lebo ti neostáva iné, ako hodiť na to sr*nec. A potom to príde, keď to najmenej čakáš. Púčik. Dámy a páni, prvý púčik!

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.