Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava
Zdroj: ©Shutterstock

5 vecí, ktoré by si určite nemal rozoberať na prvom rande, lebo sa totálne pochováš

Občas to bez trápneho ticha nejde.

Vždy, keď sa ti niekto páči, tak sa snažíš voči tejto osobe prezentovať svoje najlepšie ja. Dávaš si pozor na to, ako vyzeráš, ale aj na to, čo povieš. Občas to nemusí byť ani tak negatívna vec, no nechceš dať človeku najavo, že už si s ním plánuješ budúcnosť, ak ste len na treťom rande.

Raz za čas však z každého z nás vyletí niečo, čo by sme nemali povedať nahlas. Samozrejme, nie vždy to musí nevyhnutne znamenať, že sa s tebou človek nechce už nikdy v živote vidieť. Minimálne však nastane trápne ticho, ktoré sa len ťažko premosťuje. Určite si už podobnú situáciu zažil aj ty. Toto sú vety, ktoré dokážu pochovať tvoje rande.

Plánuješ spoločnú budúcnosť

Možno ste na tom rovnako a obaja sa vidíte v spoločnej domácnosti so psom a dieťaťom už po druhom rande. Jeden z vás to však povie nahlas a vtedy nastáva ten trápny moment. Napríklad sa prekecneš o tom, že by ste mohli ísť niekam spolu.

A to niekam nie je len tak nejaké kino, ale výlet do zahraničia, festival alebo čokoľvek iné. Viac to môžeš už len zabiť, keď z teba vylezie niečo v zmysle: „Naše dieťa sa určite nebude volať Frederik!“

Shutterstock

Povieš toho o sebe príliš veľa

Keď ti pochváli tvoj outfit, tak mu prezradíš, že ste ho s kamoškou vyberali tri hodiny. Prípadne mu prezradíš, že si sa kvôli nemu oholila. Nie je to úplne ideálne, ak sa stretávate len krátko. Niektoré veci si treba nechávať pre seba. Ako napríklad to, že si dotyčného stalkovala na sociálnych sieťach. Robí to síce väčšina ľudí, ale nehovorí sa o tom.

Alebo, že si nemôžeš dať cibuľu, lebo ťa z nej zdúva. Občas má však takáto úprimnosť aj opačný efekt – zhodnete sa s tým druhým človekom vo svojej bezprostrednosti a doslova to váš budúci vzťah nakopne. 

Shutterstock

Hovoríš o svojom bývalom

Je fajn dozvedieť sa o predchádzajúcich vzťahoch človeka, s ktorým randíš. Obaja tak lepšie viete, čo od seba očakávate a akého partnera by ste mali pri sebe najradšej. Ak však začneš hovoriť niečo v zmysle: „Aj moja ex mala takéto náušnice, kúpil som jej ich pod stromček,“ alebo „Mal by si skúsiť nosiť takéto košele, aj môjmu bývalému sa to veľmi hodilo,“ tak začne rozmýšľať, či chce pokračovať ďalej.

Shutterstock
Matt Damon, Luciana Barroso, herec, manželstvo

Odporúčame prečítať:

5 svetových celebrít, ktoré sa zosobášili so svojimi fanúšikmi

Príliš skoro prelomíš ľady

Prebehli medzi vami nejaké tie pusy, možno ste už spolu aj spali a stretávate sa. Stále tomu však nechcete hovoriť vzťah, lebo je príliš skoro to uzatvárať, avšak viete, že to k nemu skôr či neskôr povedie.

Možno však z teba vyhŕkne nejaká veta typu: „Máš aj nejaké iné frajerky okrem mňa?“ ktorá má byť totálne zo srandy, ale nastane kvôli nej trápne ticho. Ešte horší prípad je, ak si ako Ted zo seriálu Ako som spoznal vašu matku a vyznáš niekomu lásku na prvom rande.

Shutterstock

Červené vlajky

Všetky tie predchádzajúce veci sa ako-tak dajú predýchať, ale potom sú tu červené vlajky, ktoré by sme nemali ignorovať a aj tak to niekedy robíme. Napríklad, keď má týpek tridsať a na rande ti povie, že musí zavolať mame, aby mu poslala peniaze. Alebo ti prezradí, že on vlastne ešte stále býva so svojou bývalou. A majú dieťa. A je ženatý.

Áno, aj ženy majú svoje červené vlajky. Napríklad, keď slečna zavelí, že o tebe hovorila svojim kamoškám. Vidíte sa prvý raz. To by nebolo až také hrozné. Horšie je, keď vo vzduchu počuť vetu: „Už sa neviem dočkať, ako ťa predstavím svojim rodičom.“ A vy ste pritom na treťom rande. Toto je moment, keď je úplne normálne, že z rande utekáš.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť