Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

5 vecí, ktoré dobre poznajú ľudia, ktorí žijú v paneláku

Keď ako blbec krúžiš okolo paneláku a nemáš kde zaparkovať...

Možno máš vlastnú haciendu s tromi fitkami, saunou a prístavom pre malú lodičku, ale s najväčšou pravdepodobnosťou ako väčšina bežných smrteľníkov bývaš v paneláku. Je tak? V tom prípade určite poznáš situácie, ktoré sme ti v spolupráci s naším šikovným ilustrátorom dnes načrtli. Ktorú si zažil naposledy?

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

1. Chodba plná vôní

Je to dar aj prekliatie. Na jednej strane nemusíš chodiť na Pinterest a inšpirácia, čo uvariť, sa ti naservíruje sama na striebornom podnose. Na strane druhej by si ju občas oželel. Nie je totiž nič horšie ako sa z posledných síl plaziť domov po dvanástke, ignorovať ódy prázdneho žalúdka a cítiť, že na šestke niekto praží rezne.

Ty máš doma vifonku, mrkvu v pokročilej fáze rozkladu a oči pre plač. Mohol by si si objednať pizzu, ale kým príde, buď odhryzneš z umývadla, alebo zaspíš. Bolo by trápne ísť sa opýtať, či nemajú porciu navyše?

život v paneláku, vtipné ilustrácie, chodba, susedia, vône
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Večerný program

Ľudia najčastejšie klamú sami seba. „Len jednu epizódu“, keď plánujú zhltnúť naraz celú sériu, „len jeden hryz“, keď sa to chystajú zožrať aj s tanierom, a v neposlednom rade „vôbec ma to nezaujíma“, keď sa im pod oknami odohráva nejaký cirkus. Jasné. Ani trošku.

Čo si to nahováraš? Nemáš snáď napozeraných všetkých sedemsto dielov Rodinných, Susedských aj Policajných prípadov preto, že by ti boli žabomyšie vojny úplne cudzích ľudí tri-päť. Miluješ to. A hoci sa možno budeš minútku-dve premáhať, nakoniec aj tak pod zámienkou rýchlej cigarety vykukneš z balkóna. Toto si predsa nemôžeš nechať ujsť.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
život v paneláku, vtipné ilustrácie, fajčenie na balkóne
ArtCaveManiac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

Žiaci si zamilovali mladú slovenskú učiteľku s tetovaniami a farebnými vlasmi. Ako reagovali na jej vzhľad kolegovia a rodičia?

3. Nepríjemné budíčky

„To si snáď robí srandu,“ frfleš so zatvorenými očami, aby si v sebe mohol ešte pár sekúnd živiť planú nádej, že sa ti to celé len sníva. Smola. Ona fakt vysáva. V sobotu o šiestej ráno, lebo počkať ešte aspoň hodinu by bolo očividne v rozpore s jej morálnymi aj hygienickými zásadami. Bodaj by ju šľak trafil.

Naozaj jej nechceš želať nič zlé, ale v tej rane ťa ide od jedu rozdrapiť. Keď sused sprava nepribíja police a ten zhora neosedlá koňa rovno uprostred obývačky, tak to musí zaklincovať pani Božena. Neexistuje, že by si mal pokojné ráno. Neexistuje, že by si sa vyspal. Mohlo by to narušiť celú vesmírnu rovnováhu.

život v paneláku, vtipné ilustrácie, tenké steny, hluční susedia, ranné vstávanie
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:
REKLAMA
Michaela Molnárová
Písanie je pre mňa spôsob, ako sprostredkovať realitu ostatným. Venujem sa mu odmalička a profesionálne pôsobím na EMEFKE od roku 2017. Mojou špecializáciou sú ľudské príbehy a rozhovory so zaujímavými ľuďmi zo Slovenska.Už niekoľko rokov žijem v Južnej Kórei, preto moje články často obsahujú aj cestovateľské zážitky a pútavé detaily o živote v Ázii. Vo voľnom čase ma pravdepodobne nájdete, ako si doprajem niečo sladké, čo sa malo zjesť až zajtra.
Michal Kozár
Michal Kozár bol prispievateľom EMEFKA v rokoch 2019–2024, kde sa venoval kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažil vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy a emócie. Jeho hlavnou úlohou bolo zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodával článkom jedinečnosť a výraz. Hoci už pre EMEFKA nepíše, jeho komiksy zostávajú k dispozícii čitateľom.
Najčítanejšie
Podobné