Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

5 vecí, ktoré dobre poznajú ľudia, ktorí žijú v paneláku

Keď ako blbec krúžiš okolo paneláku a nemáš kde zaparkovať...

Možno máš vlastnú haciendu s tromi fitkami, saunou a prístavom pre malú lodičku, ale s najväčšou pravdepodobnosťou ako väčšina bežných smrteľníkov bývaš v paneláku. Je tak? V tom prípade určite poznáš situácie, ktoré sme ti v spolupráci s naším šikovným ilustrátorom dnes načrtli. Ktorú si zažil naposledy?

1. Chodba plná vôní

Je to dar aj prekliatie. Na jednej strane nemusíš chodiť na Pinterest a inšpirácia, čo uvariť, sa ti naservíruje sama na striebornom podnose. Na strane druhej by si ju občas oželel. Nie je totiž nič horšie ako sa z posledných síl plaziť domov po dvanástke, ignorovať ódy prázdneho žalúdka a cítiť, že na šestke niekto praží rezne.

Ty máš doma vifonku, mrkvu v pokročilej fáze rozkladu a oči pre plač. Mohol by si si objednať pizzu, ale kým príde, buď odhryzneš z umývadla, alebo zaspíš. Bolo by trápne ísť sa opýtať, či nemajú porciu navyše?

život v paneláku, vtipné ilustrácie, chodba, susedia, vône
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Večerný program

Ľudia najčastejšie klamú sami seba. „Len jednu epizódu“, keď plánujú zhltnúť naraz celú sériu, „len jeden hryz“, keď sa to chystajú zožrať aj s tanierom, a v neposlednom rade „vôbec ma to nezaujíma“, keď sa im pod oknami odohráva nejaký cirkus. Jasné. Ani trošku.

Čo si to nahováraš? Nemáš snáď napozeraných všetkých sedemsto dielov Rodinných, Susedských aj Policajných prípadov preto, že by ti boli žabomyšie vojny úplne cudzích ľudí tri-päť. Miluješ to. A hoci sa možno budeš minútku-dve premáhať, nakoniec aj tak pod zámienkou rýchlej cigarety vykukneš z balkóna. Toto si predsa nemôžeš nechať ujsť.

život v paneláku, vtipné ilustrácie, fajčenie na balkóne
ArtCaveManiac / EMEFKA
vzťah, rozchod, nevera, partnerská hádka, žiarlivosť

Odporúčame prečítať:

Ako spoznáš, že ti je partner neverný? 8 znakov toho, že u vás nie je všetko v poriadku

3. Nepríjemné budíčky

„To si snáď robí srandu,“ frfleš so zatvorenými očami, aby si v sebe mohol ešte pár sekúnd živiť planú nádej, že sa ti to celé len sníva. Smola. Ona fakt vysáva. V sobotu o šiestej ráno, lebo počkať ešte aspoň hodinu by bolo očividne v rozpore s jej morálnymi aj hygienickými zásadami. Bodaj by ju šľak trafil.

Naozaj jej nechceš želať nič zlé, ale v tej rane ťa ide od jedu rozdrapiť. Keď sused sprava nepribíja police a ten zhora neosedlá koňa rovno uprostred obývačky, tak to musí zaklincovať pani Božena. Neexistuje, že by si mal pokojné ráno. Neexistuje, že by si sa vyspal. Mohlo by to narušiť celú vesmírnu rovnováhu.

život v paneláku, vtipné ilustrácie, tenké steny, hluční susedia, ranné vstávanie
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje