5 vecí, ktoré si uvedomíš, až keď sa odsťahuješ od rodičov

Toto ti o živote na vlastnú päsť nikto nepovie…

Zdroj: ArtCaveManiac / EMEFKA

Sveta neznalý, samostatnosti chtivý, naivný, a tak trošku hlúpy… taký si bol, keď si sa po prvý raz sťahoval od rodičov a s notebookom pod pazuchou a malou cestovnou taškou v ruke si sa nazdával, že to bude jedna veľká párty.

Nebudeš musieť počúvať ich zákazy a príkazy, nosiť papuče, stlať si posteľ, večerať pred dezertom či večerať vôbec. Budeš sám sebe pánom a bude ti šialene dobre. A ono ti aj bolo dobre… dokiaľ si nenarazil na tieto drobné chybičky krásy.

1. Varenie

Čakal si, že bývanie na vlastnú päsť nebude prechádzka ružovou záhradou, ale že to najťažšie vlastne bude neumrieť od hladu? No dobre, možno si tak trochu čakal aj to. Problém je v tom, že neznášaš varenie a varenie neznáša teba.

Naposledy, keď si skúšal plávať v kulinárskych vodách, skončilo vajce na strope, panvica pod oknom a ty na pohotovosti, keďže si sa niekde medzi hádzaním vajec o strop a panvíc z okna stihol aj fajne porezať. A to si robil praženicu. Tam si pochopil, že hviezdna dráha profesionálneho šéfkuchára ťa určite nečaká.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Voľnočasové aktivity

Gratulujeme, dospel si do štádia, keď sa vybavovačky dospeláckeho charakteru stali voľnočasovou aktivitou, a cesta do obchodu či na poštu serióznym výletom. Nákup toaletného papiera možno neznie ako najlepšia forma kultúrno-sociálneho vyžitia, ale ber to pozitívne.

Tvoje budúce ja sa ti nepochybne poďakuje, keď po odbavení špinavej roboty neostane tvárou v tvár prázdnej rolke. Okrem toho, nie každý môže povedať, že strávil v regáli s drogériou pol storočia a že je po tejto skúsenosti kvalifikovaný viesť na tému „dve vrstvy alebo tri“ platený seminár.

3. Zuby

Tie krásne časy, keď si sa za mamkou dovalil s boľavým zúbkom (toto ešte nie je tá „krásna“ časť), rumázgal si o dušu spasenú a mama zdvihla telefón, vybavila zubára, objednala a zaplatila. A bolo po bolesti.

Teraz? Teraz si so spuchnutým ksichtom cápeš na líce balík mrazeného hrášku a sľubuješ si, že už budeš raz za rok chodiť na preventívku, röntgen a plombovanie. Okrem toho, že budeš mať chrup v poriadku, môžeš tiež ušetriť pekné peniaze. Dôvera zdravotná poisťovňa ti za poctivé návštevy zubára ročne preplatí ošetrenia až do výšky 100 eur.

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Energie

„Zhasínaj to svetlo, tu nie sme v kostole!“ mamin hlas ti prerezáva ušné bubienky, akoby stála rovno vedľa teba. Lenže nestojí. Namiesto toho sedíš v obývačke sám ako prst, v rukách držíš nedoplatok za elektrinu a nedokážeš pochopiť, kde soudruzi z NDR udělali chybu. Kde si ty urobil chybu.

Možno si nechal sem-tam zapnuté svetlo, možno si z času na čas mal pustenú telku celú noc a hodil si do práčky len jedny nohavice a trenky, lebo hrozilo, že budeš musieť ísť na Adama. Ale to všetko si predsa robil aj u vašich a bez toho, aby ťa to po ročnom zúčtovaní stálo obličku…

5. Choroba

Mama vždy vedela, čo s tebou je. Nenechala ťa spadnúť do králičej nory internetových vyhľadávačov, ktoré majú silnú tendenciu robiť z komára somára a z tvojho upchatého nosa rakovinu pľúc aj prínosných dutín. Pozrela na teba, videla, že sa ti lesknú oči a bum. Horúčka.

Teraz tu nie je a nebudeme si klamať – celkom by ti bodlo, keby existovala aplikácia, ktorá by ti na základe symptómov vygenerovala pravdepodobnú diagnózu. Našťastie, aj v tomto prípade môže pomocnú ruku podať práve zdravotná poisťovňa Dôvera. Súčasťou ich bezplatnej aplikácie je aj Dôvera Genio – umelá inteligencia, ktorá ti pomôže rozoznať príznaky a poradí, ako ďalej.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tento obsah vznikol v spolupráci s Dôvera zdravotná poisťovňa, a.s

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
11
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
14
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Svokra obdarovala snúbencov nevinným darčekom. Tento nevhodný detail jej však celkom unikol

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME