5 záhadných úmrtí, ktoré dodnes nie sú vysvetlené. Zohrali v nich rolu neznáme sily? (2. časť)

Milovníci temných a záhadných prípadov si v tomto článku prídu na svoje.

Zdroj: Tookapic / pexels.com (úprava redakcie)

Jeden článok o záhadných úmrtiach sme ti už pred nejakým časom priniesli. Teraz sa vraciame s pokračovaním a ďalšou päticou mrazivých skutočných prípadov, z ktorých tuhne krv v žilách. Na znepokojení pridáva aj fakt, že tieto prípady dodnes neboli uspokojivo objasnené. Dodnes tak zamotávajú hlavy nielen vyšetrovateľom, ale aj obyčajným ľuďom a milovníkom záhad.

1. Chlapec v škatuli

Pod názvom Chlapec v škatuli alebo Boy in the Box sa skrýva jedna z najväčších hádaniek kriminalistiky. Označuje prípad zavraždeného malého chlapca, ktorý bol v roku 1957 nájdený mŕtvy v lesoch v blízkosti Filadelfie. Jeho telo bolo napchaté do kartónovej škatule. Chlapec mal zrejme štyri či päť rokov a vážne poranenia na hlave. Bol tiež podvýživený a na tele mal modriny a rôzne rany.

Dodnes sa nepodarilo vypátrať identitu obete. Polícia v rámci vyšetrovania odoslala desiatky tisíc informačných letákov, zhotovila pravdepodobnú podobizeň chlapca počas života, ale obeť sa do dnešného dňa nepodarilo identifikovať.

View this post on Instagram

🇺🇸We do not know, maybe you are this boy, but then we still do not know who are your true parents, as your true name was. But I promise you, I will continue to fight for you to receive your true name. Many say that you will never resolve this case, but I don't give up, because the hope dies last! So please share this picture from this little boy with your family and friends! Maybe your Grandmother or Grandfather knows him and no matter in which country you live! RIP my little boy, we love you to the end of time and back! ❤️ 🇩🇪Wir wissen es nicht, vielleicht bist du dieser Junge, aber dann wissen wir immer noch nicht, wer deine wahren Eltern sind, wie dein wahre Name war. Aber ich verspreche dir, ich werde weiter dafür kämpfen, dass du deinen wahren Namen erhälst. Viele sagen, dass man diesen Fall niemals aufklären wird, aber ich gebe nicht auf, denn die Hoffnung stirbt zuletzt! Also teilt bitte dieses Bild von diesem kleinen Jungen mit euren Familien und Freunden! Vielleicht kennt ihr eurer Großvater oder eure Großmutter, egal wo ihr wohnt! RIP my little boy, we love you to the end of time and back ❤️ #boyinthebox #americasunknownchild #unknownchildren #unknownchild #unknown #missingchild #missingchildrens

A post shared by bookserienfreak (@bookserienfreak) on

Polícia nedokázala vypátrať ani vraha neznámeho chlapca. Objavilo sa množstvo teórií, ale žiadna neviedla k výsledku. Jedna z nich pracuje s priznaním istej ženy, známej len ako M. či Martha. Tá v roku 2002 mala vypovedať, že chlapca mala v opatere jej matka. Tá chlapca sexuálne, fyzicky a psychicky týrala. Keď chlapec počas večere vyvrátil jedlo, žena ho brutálne zbila a on zraneniam podľahol. Následne bolo jeho telo pohodené v škatuli do lesa.

Polícia najprv výpovedi prikladala veľkú váhu, ale po tom, čo sa zistilo, že M./Martha trpí psychickými problémami, boli jej tvrdenia spochybnené. Polícia ich navyše nedokázala overiť a susedia dotyčnej ich vyvrátili. Na náhrobku mŕtveho chlapca sa tak dodnes skvie nápis „Neznáme dieťa Ameriky“.

View this post on Instagram

Image: 1957 poster generated by the Philadelphia Police Department about an unidentified, murdered child. The "Boy in the Box" cold case is now well over 50 years old. The victim was a 4 to 6 year old boy found on February 25, 1957 in the Fox Chase section of Philadelphia. Naked, beaten to death, and stuffed into a box that once contained a bassinet from JC Penney, he has never been identified. His body was exhumed from a potter's field in 1998 in order to obtain a DNA sample, and was reburied in Ivy Hill Cemetery in Cedar Brook, Philadelphia; his cemetery plot, casket, and headstone were donated by the son of the man who originally laid him to rest. His headstone reads "Heavenly Father, bless this unknown boy". Some cases go cold and stay that way forever – but others break unexpectedly, sometimes with the help of dedicated members of the general public. Check out the book "The Skeleton Crew: How Amateur Sleuths Are Solving America's Coldest Cases" by Deborah Halber for more information. #forensic #pathology #autopsy #deathunderglass #coldcase #boyinthebox #skeleton #crew

A post shared by deathunderglass (@deathunderglass) on

2. Black Dahlia

Pod menom Black Dahlia sa skrýva 22-ročná Američanka Elizabeth Short. Tá bola 15. januára 1947 brutálne zavraždená. Pracovala ako servírka a jej snom bolo stať sa herečkou. Jej telo bolo nájdené v parku Leimert v Los Angeles. Bolo príšerne zohavené a rozdelené na dve časti.

Na tele bolo tiež množstvo rán, čo naznačovalo, že Elizabeth bola pred smrťou brutálne zbitá. Tvár bola rozrezaná, z tela boli vyrezané časti mäsa a kože. Počas rokov sa objavilo mnoho podozrivých, ale všetky teórie viedli do slepej uličky. Špekulovalo sa, že môže ísť o obeť nejakého známeho vraha, ktorý bol medzičasom chytený, ale ktorý sa obával priznať sa k tejto vražde, pretože by určite dostal trest smrti.

V prípade niekoľkých vytipovaných podozrivých sa neskôr objavili dôkazy, ktoré svedčili o ich nevine. Identita vraha je dodnes neznáma.

3. Kendrick Johnson

Na strednej škole Lowndes High School sa v roku 2013 našlo telo 17-ročného študenta Kendricka Johnsona. Bolo nájdené zrolované v žinenke a vyšetrovatelia boli toho názoru, že Johnsonova smrť bola nehoda. Kendrick sa podľa nich snažil zo zrolovanej žinenky dostať tenisku a napokon sa udusil (čo potvrdila aj pitva).

Jeho rodičom sa však takýto záver vôbec nepozdával. Bola vykonaná druhá pitva, ktorá objavila na Johnsonovom tele rany a kategoricky vylúčila, že by smrť bola nešťastná náhoda. Tento záver potvrdila aj tretia pitva.

Na svetlo sveta sa dostal aj kamerový záznam posledných Kendrickových momentov. Jeho rodina obvinila školu a viacerých iných ľudí z účasti na vražde a jej následného ututlania. Podľa vyšetrovateľov však k žiadnemu úmyselnému zatajovaniu dôkazov nedošlo. Zo smrti Kendricka Johnsona nebol príslušnými orgánmi dodnes nikto obvinený.

4. Tamám Shud

Tamám Shud je označenie záhadného prípadu z roku 1948. Práve vtedy sa totiž na pláži Somerton v Austrálii našlo telo neznámeho muža. V jeho vrecku sa našla vytlačená fráza „Tamám Shud“, čo v perzštine znamená „ukončenie“ či „dokončenie“. Veta pochádza z poslednej strany zbierky básní od slávneho básnika z 12. storočia Omara Chajjáma.

Telo muža bolo slušne oblečené a nemalo žiadne viditeľné poranenia. Vyšetrovatelia usudzovali, že neznámy muž zrejme spáchal samovraždu otravou jedom. Tieto závery však boli neskôr spochybnené a patológ John Burton sa prikláňal k názoru, že ide o vraždu a telo na pláž niekto už mŕtve položil.

Polícii sa podarilo nájsť aj spomínanú zbierku básní, z ktorej bola vytrhnutá vyššie popísané fráza. Na výtlačku objavili päť riadkov písmen, evidentne išlo o šifru. Druhý riadok bol preškrtnutý. Do prípadu bolo zaangažovaných viacero expertov na šifry a kódy, ale konkrétnu šifru sa im nepodarilo rozlúsknuť.

Šifra znela takto:
WRGOABABD
MLIAOI
WTBIMPANETP
MLIABOAIAQC
ITTMTSAMSTGAB

Identita a príčina smrti dotyčného muža je dodnes neznáma.

5. Prípad olovených masiek

Prípad olovených masiek odkazuje na dvojicu podivných úmrtí, ku ktorým došlo v roku 1966 v brazílskom meste Rio de Janeiro. 17. augusta 1966 dvojica opravárov elektroniky Miguel José Viana a Pereira da Cruz odišla pod falošnou zámienkou z práce.

Naposledy boli videní v bare, kde si kupovali vodu. O tri dni neskôr boli ich telá nájdené na kopci Morro do Vintém v Rio de Janeiro. Ležali vedľa seba a sčasti boli zakryté trávou. Boli oblečení v slušných oblekoch a na očiach mali olovené masky. V blízkosti nebol nájdený žiadny náznak súboja. Vedľa mŕtvol ležala prázdna fľaša vody, zápisník a dva uteráky.

View this post on Instagram

THE LEAD MASKS CASE: PART 1 The Lead Masks Case was a series of events which led to the death of two Brazilian electronic technicians, Manoel Pereira da Cruz and Miguel José Viana. Their bodies were discovered on August 20, 1966, and the cause of their deaths has never been determined. On the afternoon of August 20, 1966, a young man was flying a kite on the Morro do Vintém (Vintém Hill) in Niterói, Rio de Janeiro, Brazil, when he came upon the bodies of two deceased males and reported them to the authorities. The Morro do Vintém had difficult terrain, and the police were unable to reach the bodies until the next day. When a small team of police and firefighters arrived on scene, they noticed oddities: the bodies rested next to each other, partly covered by grass. Each one wore a formal suit, a lead eye mask, and a waterproof coat. There were no signs of trauma or any evidence of a struggle. Next to the corpses, police found an empty water bottle and a packet containing two wet towels. A small notebook was also identified, on which were written the cryptic instructions, "16:30 be at the specified location. 18:30 ingest capsules, after the effect protect metals await signal mask". The two men were identified as Manoel Pereira da Cruz and Miguel José Viana, two electronic technicians from Campos dos Goytacazes, a town several kilometers to the northeast of Rio de Janeiro. Following an investigation, police reconstructed a plausible narrative of the last days of the men. On August 17, Cruz and Viana left Campos dos Goytacazes with the stated intent that they needed to purchase some materials for work. The two men then boarded a bus to Niterói, and arrived at 2:30 pm. Evidence shows that the waterproof coats were purchased at a shop there, and one bottle of water from a bar. Upon being interviewed, the waitress from the bar described Miguel as "very nervous," and noticed he frequently checked his watch. That is the last time they were known to have been seen alive; it is presumed they went directly from the bar to the spot at which they were discovered.

A post shared by Welcome to The Creepshow 💀 (@the.creepshow) on

V zápisníku polícia objavila podivné vety: „16:30 byť na dohodnutom mieste, 18:30 zhltnúť tabletky, druhotné účinky ochráni kov, počkať na znamenie masky.“ Dodnes nebola odhalená príčina úmrtia dvoch mužov. Pitva síce nenašla známky násilných zranení, ale toxikologické testy neboli vykonané.

Podľa niektorých teórií muži zomreli po tom, čo užili vysoké dávky psychedelických drog. Niektorí dodávali, že muži verili, že sa stretnú s mimozemskou civilizáciou, a preto mali na očiach masky (ako ochranu pred ožiarením). Našli sa aj ľudia, ktorí tvrdili, že za smrť oboch mužov môžu práve mimozemšťania.

View this post on Instagram

THE LEAD MASKS CASE: PART 2 No obvious injuries were discovered at the scene, nor later at the autopsy. A search for toxic substances did not occur. The coroner's office was very busy at the time and, when the autopsy was finally conducted, the internal organs of the two victims were too badly decomposed for reliable testing. There are multiple theories that have been proposed to explain this case, ranging from foul play to UFOs. One theory revolves around the testimony of a friend of the two men, who claimed that they were members of a group of "scientific spiritualists". The men were apparently attempting to contact extraterrestrials or spirits using psychedelic drugs. Believing that such an encounter would be accompanied by blinding light, the men cut metal masks to shield their eyes and may have died of drug overdoses. This account is corroborated by the esoteric diary entry found at the scene and by mask-making materials and literature concerning spirits found at the men's homes.

A post shared by Welcome to The Creepshow 💀 (@the.creepshow) on

Zdroj: en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
9 situácií, ktoré dôverne pozná každý, kto bol kedy zaľúbený


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME