5 základných prekážok v ceste za dokonalým telom

Čo vlastne môže za to, že tvoja postava nie je zrovna z katalógu?

Štíhla línia a dobrá kondícia je snom snáď každého (áno, aj vás sa to týka, chlapi). Chcieť vyzerať dobre je pekná vec, no ťažšie je už prejsť konečne k činom. Boj s pohodlnosťou a sebadisciplínou je niekedy naozaj na nevydržanie. My sami to dobre poznáme a preto sme pre vás dnes zhrnuli niekoľko základných prekážok bežného smrteľníka.

1. Od zajtra! …tak od budúceho týždňa

Som ochotný pre seba niečo urobiť a zajtra konečne pôjdem navštíviť to fitko, o ktorom rozprávam už polroka. Budík na siedmu nastavený, tvaroh už leží v chladničke pripravený doťuknúť tvoj zajtrajší pozitívny obrat v živote. Joj, len čo keď ráno vonku tak nádherne pršalo a ty si sa nedokázal postaviť z postele. Nezostáva ti nič iné ako sa zmieriť s faktom, že zomrieš lenivý. A ty sa zmieriš rád.

giphy.com (http://gph.is/20JP7Ra)

2. Kto si to má všetko chystať? 

Zase si nestíhal do práce a už vôbec nie nakrabičkovať si svoj dnešný fit obed v podobe šalátu. Nuž, nič to. Snaha bola. Dnes to vyzerá znova na kebab.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/rozhodnutie-správne-zle-možnosť-2709668/)

3. Tlak okolia

Máme na mysli ten, keď prídeš na víkend domov a mama s babkou ťa zavalia láskou v podobe minimálne piatich druhov toho najlepšieho jedla. No nedaj si. Zase si zlyhal…

giphy.com (http://gph.is/1Uvl653)

4. Demotivácia

Áno, nie je to vždy tvoja chyba! Ak sa ti nedostane dostatočnej podpory a počúvaš od mamy reči typu “ale veď ty to máš v génoch”, tak sa pomerne ľahko zmieriš so svojím vzhľadom. Veď to biológia, nie ja!

giphy.com (http://gph.is/1uvLjpp)

5. Sociálna adaptácia

S kamošmi ste sa na večer dohodli do kina na ten nový film so šašom, potom nejaké to jedlo v mekáči a nakoniec pivo. Cesta tŕnistá, ale vravíš si – odolám. Keď prídeš však do kina, tak ťa ako prvé ovalí vôňa popcornu, ktorý si jednoducho dať musíš. K tomu si kúpiš však minerálku na znak loajality voči tvojmu novému životnému štýlu. Kompromis by bol. Problém dva však prichádza, keď sa idete po kine najesť. Povieš si – fajn, dám si šalát. Zelenina… Ale veď aj burger je vlastne šalát s trochou žemle a mäsa. Áno, dáš si burger. Teda šalát, pardón. Avšak konečná je, keď prídete do baru. To si ako naozaj máš dať sódu? Nie, radšej zvolíš príjemnejšiu variantu “chmeľovej limonády”. Nazdravie!

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/zdravie-n%C3%A1poj-pitie-chlastu-839865/)

Titulná fotka: pexels.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
26
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Podobnosť čisto náhodná. Vidíš to aj ty na týchto 20-tich fotkách?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME