Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

5 znakov, ktoré ti napovedia, že si typický povaľač. Koľko z nich spĺňaš?

Každý máme občas slabú, lenivú chvíľku. Ako často ju mávaš ty?

Máš rád svoj pokoj a domácu pohodu. Ako veľa času však tráviš doma bezcieľnym ležaním v posteli a sledovaním televízie? Dalo by sa o tebe povedať, že si vlastne leňoch?

Rozhodli sme sa, že spíšeme akýsi návod, ako zistiť, či sa definuješ ako tzv. leňochod domáci slovenský, alebo je všetko ešte stále v norme. Toto je 5 znakov tohto rozšíreného druhu.

1. Ja, moje druhé ja a bordel

Bordel ti odmalička nevadil. Ty si to vlastne ani nevolal bordelom, ale organizovaným chaosom. Však ty si presne vedel, kde-čo máš. Nepotreboval si si nič upratať. Len zdvihnúť kopu toho špinavého oblečenia a dostať sa tak k ihle v kope sena. Alebo skôr hnoja, teda.

„Kedy konečne upraceš?“
„Ale však čoskoro, čoskoro. Zajtra.“

Ale príde zajtrajšok a upratovanie nikde. Zbytočné mrhanie času, no nie?

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Variť? Nie, díky

Varenie nemá úplne každý v láske. Niekto to považuje za otravnú nutnosť, aby neumrel od hladu. Je tu však aj ďalšia možnosť, ktorú majú v obľube práve leňosi. Donáška jedla. Nie je nič jednoduchšie, ako spraviť pár klikov a čakať, kým ti príde luxusne chutné jedlo.

Donáška však má aj svoju odvrátenú stránku, určite za ňu zaplatíš viac ako za navarený obed, ktorý ti vydrží niekoľko dní.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Žiadna energia na frajerku

Ani to nie je tak, že by si frajerku nechcel, prípadne sa bál záväzkov. Ty sa skôr obávaš toho, koľko energie ti zaberie taká osoba po tvojom boku. To budú neustále výlety, niekoľko rande, vychádzky po meste. To sa ti fakt nechce absolvovať, nebaví ťa bezcieľne sa ponevierať akože romantickým nočným mestom.

Dobrým riešením je nájsť k sebe niekoho, kto je rovnako lenivý ako ty. Tak môžete spoločne kysnúť doma, pričom to nikomu nebude vadiť.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

Americký portál si zgustol na Bratislave. Táto budova vraj patrí k najškaredším na svete

4. Môj kamoš Dlháň

Domácnosť leňocha charakterizujú dve veci: nedostatok interiérových rastlín a žiadne zvieratá. Obe vyžadujú množstvo starostlivosti, času a úsilia zo strany vlastníka. Prečo by sa s tým leňoch trápil?

Jediné zvieratko, ktoré žije v jeho domácnosti, sa nachádza v záchodovom kúte. Pavúčik Dlháň. Nenáročný, netreba ho venčiť ani kŕmiť. Nakŕmi sa sám, užitočne loví všetky vínne mušky z toho množstva bordelu.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. „Joj, vieš. Nemám dneska čas. Hej, hej, mám niečo dôležité, no.“

Leňoch je na tom skutočne biedne, čo sa týka priateľských vzťahov. Jeho priatelia ho naživo nevidia, ako je rok dlhý. Nerátame videohovory, prípadne hovory počas hrania počítačových hier. Vždy niečo má, vždy sa na niečo vyhovorí. „Dnes to nepôjde, som unavený. / Dnes nie, akosi ma bolí hrdlo. Uh-uh. / Dnes nie, mačka mi vracia.“

Nečudo, že väčšina kamarátov už leňocha radšej nikde nevolá. Aj tak vedia, že nepríde. A vlastne aj ten hraný kašeľ je ľahko prekuknuteľný.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť