Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.3.2024
sk
Anežka
cz
Anežka
, Agnes, Ines
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

5 znakov, že tvoja najlepšia kamarátka je vlastne pekná mrcha

Takéhoto toxického človeka vo svojich úzkych kruhoch nepotrebuješ.

Aj z našich najbližších sa môžu časom vykľuť toxickí ľudia, hoc aj z najlepších kamarátok. Spočiatku je ťažké si to pripustiť. Predsa len, poznáte sa už roky, mnohým ste si spolu preskákali a dať za tým definitívnu bodku skrátka nie je jednoduché.

„Možno sa mi to len zdá,“ hovoríš si vždy, keď na teba prídu pochybnosti… čo je v poslednej dobe ozaj často. Nuž, máme pre teba rozuzlenie. Ak svoju najlepšiu kamarátku nájdeš v nasledujúcich bodoch, tak nie. Skutočne sa ti to len nezdalo.

1. Balí tvojho frajera

Špúli pery, ovieva ho polmetrovými mihalnicami a vyškiera sa ako slniečko na hnoji. „Ty si ale neskutočne vtipný,“ konštatuje na margo niečoho, čo neskutočne vtipné teda rozhodne nebolo, a koketne ho potľapká po pleci. „Čo ho s nami neberieš von častejšie?“ pýta sa pre zmenu teba. Aha. Takže registruje, že tam stojíš…

Nechceš byť za žiarlivú xantipu, čo robí z komára somára, ale nepomôžeš si. Poznáš ju aj jej prešpekulované ťahy na mužov, no predsa by ti ani vo sne nenapadlo, že ich bude používať na toho tvojho. Ten sa, našťastie, vôbec nechytá, napriek tomu ti celá situácia zanecháva značnú pachuť na jazyku.

najlepšia kamarátka, falošný človek, komiks, ilustrácia
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Volá, len keď niečo potrebuje

Nonstop v pohotovosti – to je tvoja náplň práce na pozícii najlepšej kamarátky. Zodvihnúť telefón aj uprostred noci, vypočuť ju, poľutovať, bežať kúpiť zmrzlinu a trepať sa za ňou cez pol mesta, a prečo? Pretože jej dva dni neodpísal chalan z Tinderu a ona to, ako sa hovorí, nedáva.

Piatok, sviatok a všetko medzi tým, musíš jej byť neustále k dispozícii, inak sa cíti osamelo. Udržiavať ju v rovine spokojnosti je práca na plný úväzok, no robíš ju rada. Veď je to, koniec koncov, tvoja najlepšia kamarátka…

najlepšia kamarátka, falošný človek, komiks, ilustrácia
ArtCaveManiac / EMEFKA
Chceš zarábať, aj keď spíš? Nemusíš byť podnikateľ, stačí spraviť túto jednoduchú vec!

Mohlo by ťa zaujímať:

Chceš zarábať, aj keď spíš? Nemusíš byť podnikateľ, stačí spraviť túto jednoduchú vec!

3. A keď niečo potrebuješ ty…

Bohužiaľ, pohotovostné nasadenie z predchádzajúceho odseku je čisto jednostranná záležitosť. Hneď ako máš niečo na srdci ty, môžeš sa porozprávať tak maximálne so stenou. „Prepáč, ale teraz vôbec nemám čas,“ hovorí a akosi prehliada skutočnosť, že ty musíš tiež okrem riešenia jej vzťahových peripetií chodiť do práce.

Raz má plný diár, inokedy stretávku z vysokej, potom je zase v nemocnici so zápalom švindľov. Kedykoľvek niečo potrebuješ, tak máš skrátka smolu. Musíš si poradiť svojpomocne.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.