Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk
Zdroj: ©Universal Pictures / MovieStillsDB

5 známych hercov, ktorým cestu k sláve vydláždili rodičia a ani si o tom nevedel

Niektoré z nich to však zaryto popierajú.

Americký sen. Dievča z malého mesta sa presťahuje do Los Angeles a s vidinou slávy chodí z jedného kastingu na druhý, až dokiaľ si jeden ambiciózny producent nevšimne, že v nej drieme hviezdny potenciál. Dá jej šancu, obsadí ju vo filme a zakrátko už zbiera nominácie na zlaté sošky, akoby to bola tá najbežnejšia vec na svete.

Tento scenár sa nepochybne už párkrát naplnili, no pravdou je, že väčšina známych osobností, ktoré na nás pozerajú z červených kobercov, sa k sláve dostali celkom iným spôsobom. Nie nadarmo mnohí prezývajú Hollywood kultom. Je to uzavretá spoločnosť, kruh precízne vybratých elitných postáv, ktoré za „zlatú vstupenku“ nevďačia neslýchanému talentu, ale menu svojich rodičov.

Podobné pozadie majú aj tieto celebrity. Nikto netvrdí, že im chýba nadanie a ani že k svojej popularite prišli ako slepé kura k zrnu, napriek tomu sú knižným príkladom toho, aké jednoduché je presláviť sa, keď ti chrbát kryje rodinný príslušník, ktorý je v danej brandži už varený-pečený.

1. Maya Hawke

Jej kariéra síce odštartovala modelingom, dnes ju už však svet pozná primárne ako herečku. Len 25-ročná Newyorčanka Maya Hawke sa objavila v jednom z najpopulárnejších sci-fi seriálov vôbec – Stranger Things (2016), ktorému sa podarilo pokoriť hneď niekoľko svetových rekordov. Fanúšikovia seriálu ju preto poznajú pod menom Robin Buckley.

Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994), Kill Bill (2003) alebo Percy Jackson: Zlodej blesku (2010)… prečo menujeme tieto filmy? Pretože majú jedného spoločného menovateľa. Ikonickú herečku Umu Thurman, ktorá jej zároveň mamou tejto stúpajúcej hviezdy. Jej otec je herec, spisovateľ a režisér Ethan Green Hawke, ktorého sme nedávno videli v hororovom záreze Čierny telefón (2021).

5 celebrít, ktorým cestu k sláve vydláždili rodičia a ani si o tom nevedel
21 Laps Entertainment / MovieStillsDB

2. Chris Pine

Celým menom Christopher Whitelaw Pine je 43-ročný americký herec, ktorého poznajú prevažne priaznivci komiksov a vesmírnych dobrodružstiev. Jeho najznámejšou úlohou dodnes ostáva kapitán James T. Kirk, ktorého stvárnil vo filmoch Star Trek (2009), Star Trek: Do temnoty (2013) a Star Trek: Do neznáma (2016).

Mnohí však nevedia, že pochádza z hereckej rodiny. Ani jednému z jeho rodičov nie je toto remeslo cudzie a zatiaľ čo jeho mama po čase presedlala na psychoterapiu, jeho otec Robert Pine je stále aktívny. Naposledy sme ho mohli vidieť v pozícii lekára v seriálovej dráme Päť dní v nemocnici Memorial (2022.) Samotný Pine mladší však trvá na tom, že si všetko vybudoval sám a otcovo priezvisko mu získavanie úloh nijako neuľahčilo.

5 celebrít, ktorým cestu k sláve vydláždili rodičia a ani si o tom nevedel
Paramount Pictures / MovieStillsDB

Odporúčame prečítať:

Zelený trpaslík vyčíňa v obchodných domoch. Aký je pôvod tejto virálnej senzácie?

3. Nicolas Cage

Rodák z americkej Kalifornie patrí k hereckej špičke, ktorú určite netreba predstavovať. Vo filmovom priemysle sa angažuje už viac ako štyri dekády, počas ktorých si preskákal mnohými filmovými žánrami a pozbieral nemalé množstvo významných ocenení. Za zmienku nepochybne stojí Cena Akadémie za najlepšieho herca v hlavnej úlohe, ktorú mu priniesol film Zanechať Las Vegas (1995).

K úspešnej hereckej kariére mu dopomohol jeho strýko a režisér filmových hitov ako Krstný otec (1972) či Stratené v preklade (2003) so Scarlett Johansson. Francis Ford Coppola má rozsiahli rodokmeň a väčšina jeho rodinných príslušníkov sa angažuje vo svete kinematografie. Cage však tvrdí, že túžba hrať sa uňho rozvinula v ranom detstve, keď ešte ani netušil, aký dôležitý jeho strýko v tejto oblasti je. Spojitosť s ním označil za „bremeno“.

5 celebrít, ktorým cestu k sláve vydláždili rodičia a ani si o tom nevedel
Entertainment Manufacturing Company / MovieStillsDB

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.