Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

6 často sa opakujúcich nočných môr, ktoré oberajú o spánok mnohých z nás

Toľko k výdatnému spánku, že?


Sú ľudia, ktorým sa jakživ nič nesníva, a tí, ktorí sa každú noc prenášajú do rozprávkových krajín, kde na stromoch rastie cukrová vata a dane za teba platí niekto iný. A potom sú tu tí ostatní – tí, ktorí ani v spánku nemajú pokoj. Len čo zaklapnú očné viečka, podvedomie začne pracovať naplno a vykonštruuje najdesivejší scenár, akého je len schopný.

Za pomoci nášho šikovného ilustrátora sme ich dali dnes niekoľko dohromady. Typických nočných môr, po ktorých sa vždy zobudíš roztrasený, spotený a ešte dobrých desať minút rozdýchavaš, čo sa vlastne stalo. Kto s tým má skúsenosti, dobre vie, o čom je reč, a kto nie, môže ďakovať bohu. Nie je to totiž vôbec nič príjemné.

1. Na úteku

Je ti v pätách, na krku cítiš jeho horúci dych, telom ti prebehne triaška a ty robíš, čo môžeš. Vieš, že je zle, a chceš utekať, čo ti sily stačia, ale tvoje telo absolútne nespolupracuje. Niežeby si bol v realite nejaký zdatný bežec, ale toto je úplne iný kaliber.

Akoby si sa topil v pohyblivom piesku, lenže žiadny tu nie je. Len ty, tvoje nefunkčné končatiny a magor s motorovkou, čo ti pri tomto tempe za chvíľu ufikne hlavu. Spánok je najlepší adrenalínový šport.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Topenie

Ako decko si zaspal v tanieri s polievkou a okrem toho, že ti kus mrkvy vyšiel nosom, sa ti nič dramatické nestalo. Ale podvedome máš z toho dodnes očividne traumu, a tak si teraz tu. Po krk v sračkách vo vode, pod nohami prázdno a vydesene lapáš po vzduchu. Čím viac sa snažíš plávať, tým horšie ti to ide, a naokolo? Naokolo ani živej duše.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

Obľúbená pochúťka Slovákov zdražie. Koľko si za ňu tento rok priplatíme?

3. Rezanie končatín

Pozerať Saw tesne pred spaním a zajesť to tonou syrových chrumiek asi nebol ten najlepší nápad, ale aspoň teraz presne vieš, čo máš robiť. Sedíš v prázdnej miestnosti, len ty, reťaz na nohe a pílka. Tvoja jediná cesta k slobode.

Mohol by si skúsiť odpíliť tú reťaz, ale ak ťa táto hororová séria niečo naučila, tak to, že to nefunguje. Existuje niečo desivejšie ako predstava, čoho všetkého je človek schopný, aby si zachránil život? Hádam ani nie.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.