Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.6.2023
sk
Medard
cz
Medard

Pred nami je ešte riadny kus leta a napriek pandémii máme pomerne veľkú slobodu v cestovaní. Prečo to nevyužiť? Letenky sú naozaj dostupné a návšteva obľúbených turistických destinácií vôbec nemusí spôsobiť masívnu dieru v osobnom rozpočte.

Vybrali sme niekoľko skvelých miest, na ktoré sa môžeš pozrieť už za menej ako 60 €. Dobrou správou je, že na to, aby si vycestoval, ti môže úplne stačiť to, že si založíš účet v Slovenskej sporiteľni a využiješ 60-eurový bonus, ktorý môžeš získať.

Kvôli koronavírusu nevieme, čo bude o pár týždňov či mesiacov. Preto treba cestovať, kým máme tú možnosť!

Pozreli sme sa na ponuky pomocou najväčšieho slovenského vyhľadávača leteniek a hľadali sme letenky do skvelých destinácií, ktoré sa s rezervou zmestia pod 60 €. Snažili sme sa zohľadniť rôzne záujmy dovolenkárov a vybrali sme rozmanité miesta, medzi ktorými si niečo pre seba vyberie každý. Ktoré miesto najviac láka teba?

Barcelona

Katalánska metropola patrí posledné sezóny medzi najobľúbenejšie destinácie slovenských dovolenkárov. Celkom zaslúžene! Barca toho ponúka veľmi veľa: úžasné pamiatky, medzi ktorými sa vyníma bazilika Sagrada Familia.

shutterstock

Pre aktívnejšie trávenie času je k dispozícii fantastické more a na svoje si prídu aj fanúšikovia športu. Len málo miest na svete je natoľko dôležitým strediskom futbalu. Štadión klubu FC Barcelona, známy ako Camp Nou, sa dá považovať za pútnické miesto vyznávačov futbalového náboženstva.

Malta

Pre tých, ktorí chcú svoju dovolenku využiť na 100 %, je tu Malta. Drobný ostrovný štát sa dá za pár dní prebehnúť takmer úplne celý a odnesieš si odtiaľ kopu skvelých zážitkov. Malta sa nachádza len 80 kilometrov od Talianska a 284 kilometrov od Tuniska. Vplyvy týchto dvoch krajín sa krásne spájajú v jedinečnej architektúre a miestnom jazyku.

shutterstock

Na Malte sa fakt nenudíš. Je ako stvorená pre dlhé prechádzky, ktoré ťa prevedú romantickými plážami, útulnými kaviarničkami aj tajuplnými uličkami. Určite si zamiluješ priateľských miestnych obyvateľov, ktorí si z ničoho nerobia ťažkú hlavu.

Rím

Sem vedú všetky cesty, takže Rím na zozname nemôže chýbať. Večné mesto skutočne ohromí všetky tvoje zmysly a po príchode sa nebudeš vedieť rozhodnúť, kam ísť skôr. V Ríme si svoje nájde každý druh turistu, v absolútnej extáze sa ale ocitnú hlavne milovníci histórie a architektúry. Na slávne pamiatky budeš zízať s otvorenými ústami a nebudeš veriť, že človek dokázal vytvoriť toľkú krásu.

shutterstock

V Ríme po sebe zanechali stopu umeleckí majstri a remeselníci všetkých generácií a smerov od staroveku cez renesanciu až po súčasné moderné stavby. Koloseum, víťazné oblúky, bohato zdobené stĺpy, majestátne kostoly a honosné paláce. Rím má všetko. Ak by sa ti predsa len málila krása a pamiatky v Ríme, vždy sa ešte dá odskočiť k susedom do Vatikánu.

Ako získať 60 eur na vysnívaný výlet?

– Stačí mať 18 rokov. Stiahni si aplikáciu George od Slovenskej sporiteľne. Odfoť si občiansky preukaz pri dobrom svetle (najlepšie pri dennom) a zadaj kontaktné údaje.

– Odfoť občiansky preukaz z oboch strán, sprav si selfie a sleduj hýbajúcu sa bodku po obrazovke.

– Skontroluj si správnosť údajov a potvrď vyhlásenia a súhlasy.

– Vyber si typ účtu a dizajn karty, zvoľ si adresu doručenia a vyplň otázky ohľadom využívania účtu.

Podpíš žiadosť o účet, o pár sekúnd je tvoj účet aktívny.

– 30 € získaš, keď zaplatíš mobilom aspoň 100 €, ďalších 30 € dostaneš, keď si presmeruješ svoj príjem.

Viac info nájdeš aj na www.space.sk. 

Kodaň

Aj smerom na sever môže nájsť človek atraktívnu dovolenku. Malebné hlavné mesto Dánska je plné vodných kanálov, farebných domčekov a veľkolepých historických stavieb. Krásne záhrady a parky a špičkové reštaurácie sú len niektoré z mnohých dôvodov, prečo turizmus v Kodani zažíva raketový vzostup.

shutterstock

Pre Slováka je výnimočným zážitkom vidieť krajinu, kde veci jednoducho fungujú. Štát prosperuje a ľudia sú šťastní. Sám sa môžeš pokúsiť objaviť, prečo Dáni patria medzi najspokojnejšie národy sveta. Ak chceš zažiť „dve krajiny za cenu jednej“, cez most Øresund je to ako na skok do Švédska.

Paríž

Najikonickejšie skvosty svetovej architektúry. Romantické uličky. Kaviarne. Móda. Kto má rád krásu, má rád Paríž. Mesto, v ktorom pôsobili a pôsobia niektorí z najvýznamnejších umelcov sveta, sa pýši výnimočnou atmosférou. Paríž, to ani zďaleka nie je len Eiffelovka a Víťazný oblúk…

shutterstock

Paríž je domovom pre niekoľko najrešpektovanejších múzeí a galérií sveta. Louvre a Musée d’Orsay určite nie sú neznáme pojmy. Zaujímavou budovou je Panthéon, v ktorom sú pochované mnohé významné postavy francúzskych dejín. Ak túžiš po troška komerčnejšej zábavke, v obrovskom Disneylande Paris dokážeš stráviť dlhé hodiny.

Santorini

Grécke súostrovie Santorini je svojím pôvodom svetový unikát. Jeden veľký ostrov bol v dávnej minulosti zničený sopečnou erupciou, ktorá ho zmenila na niekoľko menších ostrovov. Okrem Santorini neexistuje žiadne obývané miesto s podobným osudom. Ide teda o jedinú obývanú sopečnú kalderu na celom svete.

shutterstock

Človek tu nájde všetko to, čo od gréckej dovolenky pri mori očakáva. K charakteristickej scenérii súostrovia patria stovky snehobielych kostolov s modrými kupolami a unikátne obydlia vyhĺbené v kameni (v takom sa dokonca môžeš ubytovať!). Netreba zabúdať na perfektné víno, ktoré sa tam vyrába!

Skvelých dovolenkových dealov je neúrekom a bola by škoda ich nevyužiť. Ak ťa niektoré zo spomínaných miest zaujalo, treba prestať s váhaním a užiť si leto naplno. Cestovanie dokáže človeka neskutočne obohatiť a zážitky z ciest ti zostanú do konca života. Vybrať sa na cestu môže byť oveľa jednoduchšie, ako si predstavuješ!

Ak máš menej ako 26 rokov, vďaka výhodnej ponuke od Slovenskej sporiteľne máš cestu prakticky zadarmo. Stačí si otvoriť Space účet s Visa kartou a odmenu 60 € máš na dosah ruky. 30 € dostaneš, keď zaplatíš mobilom aspoň 100 €, ďalších 30 € je tvojich, keď si presmeruješ svoj príjem.

Posted by Slovenská sporiteľňa on Friday, July 2, 2021

Veľkým plusom je fakt, že bezplatný účet si môžeš založiť aj online prostredníctvom aplikácie George. Namiesto návštevy pobočky si už môžeš začať plánovať svoju cestu…

Tento obsah vznikol v spolupráci so Slovenská sporiteľňa, a. s.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje