6 dobrých dôvodov, prečo by si mal konečne začať písať svoju záverečnú prácu

To, že sa to prepieklo Dankovi, neznamená, že sa to prepečie aj tebe.

Je december, čo pre mnohých znamená, že už o niekoľko mesiacov budú musieť odovzdávať svoje záverečné práce. Je jedno, či je ten dátum apríl, máj alebo január. V tom poslednom prípade ti už poriadne horí pod zadkom, môj zlatý.

Každopádne, je najvyšší čas začať písať svoju záverečnú prácu. A aj keď máš ešte stále pocit, že máš času dosť, tak ťa hneď presvedčím o opaku. Inak by si nečítal tento článok.

Čo môžeš urobiť dnes, nemusíš robiť po nociach

Viete akoo… naozaj to nie len tak tak dajaká riekanka. Ono to má reálny význam. Nezabúdaj, že to napísanie tej práce je len začiatok, ešte ťa čaká skúškové a potom učenie na štátnice. Ver tomu, že čím skôr sa do toho pustíš, tým lepšie. Ešte stále nie je neskoro.

Uvidíš, že si po tých ťažkých bojoch rád oddýchneš pred učením na štátnice. Ak je podľa teba oddych pre slabých, tak nech sa páči, choď si pozrieť Narcos, vraj sú nové časti. Ale potom nefňukaj, keď odovzdáš prácu a s jazykom na kolenách sa pôjdeš rovno učiť na štátnice.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/apartmentguidesocial-coffee-challenge-9rAqb4kMwrGlqBnOq1)

Je fajn mať čas na prečítanie svojej práce

Chápem, že po 345-krát sa ti to už naozaj nechce čítať, ale mať chybu hneď na prvej strane záverečnej práce nie je veľká výhra. Takže mať nejaké tie dni navyše, ktoré získaš robením práce nie na poslednú chvíľu, ti na konci pomôže, ani nevieš ako veľmi.

Stále ťa môže poslať školiteľ „do kytek“

To je druhá strana mince. Keďže prácu nerobíš len ty, podľa tých všelijakých divných písaných aj nepísaných pravidiel, ale robíte ju vy so školiteľom. Niektorí sa zdajú ako totálni salámisti, ale aby si nebol prekvapený, keď ťa nenechá prejsť len tak z princípu, lebo si sa mu celý čas s ničím neozval. Môžeš mať aj na Áčka napísanú prácu, jednoducho si toho človeka nasr*l, keďže mu ju odovzdávaš týždeň pred deadlinom. Teraz nečakaj, že ti bude prácu na počkanie kontrolovať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/game-of-thrones-gif-theon-3YdTZabh9WGoE)

Aj keď si myslíš, že si v predstihu, nie, nie si

Jedna z neposledných vecí je samotná tlač. Keďže sme v 21. storočí a digitalizácia na Slovensko zjavne dorazila len čiastočne, tak si musíš svoju záverečnú prácu dať vytlačiť a zviazať. To milý pane netrvá pár minút. Okrem toho musíš myslieť na to, že nie si jediný končiaci študent.

V tomto období sa potom stáva z „viazania práce na počkanie“, „viazanie do troch dní a môžeš byť rád, že to budeš mať hotové“. Keďže čas sú peniaze, tak si za to aj patrične zaplatíš. Čo môžeš ušetriť na diplomke, môžeš investovať do podiplomovej praxi, rozumej oslave.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/WqDRe5JBggRva)

Za ten stres ti to nestojí

Potom sa nečuduj, že ti to za to nestojí. Keď máš plnú hlavu mnohých starostí o tvoju neďalekú budúcnosť. Extrémny vtip, ja viem. Môžeš argumentovať, že „ja pod tlakom robím všetko najlepšie“, ale potom, keď skončíš na infúziách, zistíš, že to nie je úplne najlepšie riešenie. Náš mozog potrebuje oddych a tvoja záverečná práca potrebuje tvoj mozog sústredený. Jednoduchá rovnica.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/lifetimetv-adorable-babies-l1KVaj5UcbHwrBMqI)

Bejby bude sědet v koutě

Na Silvestra, na Nový rok a na Prvý aj Druhý sviatok Vianočný. Bude písať svoju záverečnú prácu, lebo dotyčný doteraz radšej scrolloval internety. Keby sa dala napísať záverečná práca prokrastináciou, tak už si dávno kapitán aj ty. Treba sa jednoducho motivovať.

Nedávaj si deadline, podľa toho, kedy to máš odovzdať. Daj si deadline najbližšej párty, večierku, koncertu, čohokoľvek, kam by si rád išiel a bezstarostne si to užil. Dovtedy nebehaj po vonku s kamošmi a ako odmenu za napísanie buď kapitoly, teoretickej časti alebo čohokoľvek si určíš, si môžeš venovať večer s kamarátmi vonku.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/homework-mPj34NhvklZHG)

Titulná fotka: Asdrubal luna, Unsplash

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otravné situácie a hlášky, ktoré poznáš, ak máš narodeniny v období Vianoc

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME