6 dôvodov, ktoré vás presvedčia, aby ste sa už nikdy nehádali s rodičmi

Každý sa občas pustíme do konfliktu s rodičmi, prečo sa oplatí byť ticho?

S rodičmi by sa jednoducho nemalo hádať. Je jedno, koľko máte rokov, vždy to prinesie viac zlého ako toho dobrého. Nie vždy sa nám však podarí zachovať chladnú hlavu, no uvedomujeme si, čo nás hádky s rodičmi stoja?

Zhrnuli sme pre vás 6 dôvodov, prečo by ste sa mali vyhýbať hádkam s rodičmi:

1. Pretože niečo potrebujete alebo budete potrebovať!

Veď to poznáte. Či už to sú peniaze, nejaká vec, služba alebo hocičo iné, tak hádka s rodičmi sa vám nemusí vôbec oplatiť. Niekedy je proste lepšie držať hubu a krok. No a povedz. Aký rodič, s ktorým si sa práve pohádal ti dá to, čo chceš, hm?

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/adult-angry-beautiful-blond-366063/)

2. Aj tak majú vždy „pravdu“

Alebo si proste len nechcú tvrdohlavo priznať, že aj ich dieťa môže mať občas pravdu. Je to tak. Je jedno koľko máme rokov, no tomuto faktu sa vyhnúť nedá. Sú to predsa naši rodičia, ktorých by sme mali poslúchať!

3. Nechcete predsa počúvať niekoľko rokov staré sračky

S niektorými rodičmi to je podobné ako s hysterickou priateľkou, kedy na vás vďaka hnevu dokážu vytiahnuť hocijaké už dávno archivované veci, ktoré už vôbec nemá cenu riešiť, nie to ich ešte spomínať. Jedinú vec, čo tým získate je to, že vás poriadne vytočia, teda pokiaľ nie ste poriadny flegmoš.

wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hillary-angry.jpg)

4. Kvôli súrodencom

Čo si o vás budú myslieť vaši rodičia, keď sa s nimi neustále hádate, zatiaľ čo váš súrodenec len ticho počúva a potmehúdsky sa smeje? To veru nie je dobrý nápad a už ste to možno aj zistili. Rodičia si vás zapamätajú ako toho drzého, čo ich vôbec neposlúcha a stále len odhovára. Bolo by to však o inom, keby máte podporu vo forme súrodenca a ste v hádke minimálne dvaja proti dvom. V tom prípade by to mali zaručene ťažšie rodičia.

5. Pre udržanie dobrých vzťahov

Neustále hádky ničomu neprospievajú. Jasné, že niekedy je treba sa pohádať a povedať si svoje, no čím častejšie to je, tým viac si vzájomne pokazíte svoj vzťah. Budete sa síce mať stále radi, veď ste jedna krv, no po dennodenných hádkach sa môžu vzťahy poriadne naštrbiť.

freepik.com (http://www.freepik.com/free-photo/portrait-of-happy-couple-together-with-teenager_1329334.htm#term=family&page=1&position=9)

6. Lebo existujú kompromisy

Žijeme vo svete, v ktorom treba ustúpiť a dohodnúť sa tak, aby to vyhovovalo obom a nie si len tvrdohlavo stáť za svojim názorom. Ak sa vám podarí dohodnúť a danú dohodu aj dodržať, tak si u rodičov šplhnete a nabudúce sa vám budú lepšie zjednávať podmienky vo váš prospech.
Všetko čo k tomu potrebujete je mať chladnú hlavu a nevybuchnúť v každej príležitosti!

Titulná fotka: pexels.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
28
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
To najbizarnejšie z českých názvov ,,vesniček a městeček"

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME