Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Späťáky áut zdobia vlastenecké návleky a z povál sa vyťahujú vlajky. Na spravodajských weboch sa objavuje tlačidlo MS 2019. Priamo na titulnej stránke! Médiá aj fanúšikovia sa snažia z minima informácií veštiť budúcnosť. Sú tu hokejové majstrovstvá sveta!

Predovšetkým Košičania a Bratislavčania si prípravy na majstrovstvá nemohli nevšimnúť. Reštaurácie a hotely prechádzajú na zvláštny režim, v uliciach vyrastajú špeciálne fanúšikovské zóny. Čo robí majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji fantastickou šou? Čím bude tohtoročný turnaj, uskutočnený na Slovensku výnimočný?

1. Lebo sú na Slovensku!

Hokej je náboženstvo, ktoré nás všetkých spája a preto bude mať šampionát dopad na celú krajinu. Obyvateľstvo má na pár dní o zábavu postarané a majstrovstvá sa budú riešiť zo všetkých možných uhlov. Politici a treťotriedne celebritky využijú každú jednu príležitosť, aby sa selfíčkom zo štadióna zviditeľnili. Slovenská hudobná scéna bola už teraz obohatená o tento klenot:

https://www.instagram.com/p/Bt_rm9WCL1n/

Dovalia sa k nám desaťtisíce zahraničných médií a fanúšikov, ochotných míňať svoje peniaze – veľmi zaujímavé bude sledovať ich reakcie na turnaj a našu krajinu. Ako sa im zapáči Slovensko? Zvládneme organizáciu veľkého podujatia alebo si spravíme hanbu? Podarí sa Slovensku šikovne využiť získanú publicitu?

https://www.instagram.com/p/Bw6TulhHbxK/

2. Lebo sa ukážu najväčšie hviezdy svetového hokeja!

Veteránov aj mladých talentov je toľko, že by sme ich mohli menovať od rána do večera. Účastníci predstavia to najlepšie, čo sa v ich hokejových školách urodilo. Môžeme sa tešiť na Johna Tavaresa a Patricka Kanea zo zámoria. Európsky hokej bude reprezentovať aj fínska vychádzajúca hviezda, len 18-ročný Kaapo Kakko.

https://www.instagram.com/p/BwDkvrcA145/

Všetky tímy, ktoré nastúpia proti Rusom, sa môžu triasť už teraz – po dvanástich rokoch sa spoločne v reprezentačnom drese predstaví nebezpečná trojica útočníkov Ovečkin, Malkin a Kovaľčuk. Šampionát jednoducho bude nabitý hviezdami a čaká nás poriadna súťaž kanonierov!

https://www.instagram.com/p/BxM0VNegwT1/

3. Lebo o titul sa bude tvrdo bojovať!

Majstrovstvá sveta majú za cieľ zodpovedať jednu hlavnú otázku – kto je najlepší? Túto otázku si kladú všetci diváci a niektorí sa svoj odhad snažia zužitkovať pri stávkovaní. Podľa stávkovej kancelárie Fortuna najsilnejšiu trojicu reprezentujú tímy Ruska, Kanady a Švédska. Je veľmi pravdepodobné, že z titulu sa bude tešiť jeden z týchto troch rivalov.

Frankie Fouganthin / commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ishockey_Sweden-Russia_(2-0)_May_4th,_2014.jpg)

Silná zostava Ruska stavia túto krajinu do pozície favorita. Na zisk zlatej medaily Zbornou je vypísaný kurz 3,8. V tesnom závese je vždy dobre pripravená Kanada s kurzom 4. Trojicu favoritov uzatvárajú Tri korunky a ich kurz 4,5.

Expertne zostavené kurzy teda predpokladajú jedno – boj o medaily bude veľmi tvrdý a sily troch najsilnejších tímov sú naozaj vyrovnané. Ak si myslíš, že vieš tipnúť víťaza, Fortuna ti dá 50 eur bez rizika.

Canada's Golden Moment

4. Lebo po mnohých rokoch uvidíme britský tím!

Mnoho Slovákov prechováva k Spojenému kráľovstvu pozitívny vzťah. Viacerí tam majú príbuzných alebo sami časť života strávili na Ostrovoch. Všetkých anglofilov preto poteší účasť britských hokejistov na majstrovstvách A- kategórie, na ktorých sa naposledy predstavili v roku 1994. V Británii je asi milión športov, ktoré majú prednosť pred hokejom, o to výnimočnejšie bude vidieť jej hráčov na ľade!

https://www.instagram.com/p/BwC68MPHlik/

Briti na hlavný turnaj postúpili po minuloročnom triumfe na majstrovstvách sveta prvej divízie v Budapešti. Hoci boli považovaní za outsidrov, prekvapili. Od Britov sa výnimočné výkony neočakávajú ani teraz, ich účasť na turnaji ale určite bude zaujímavým spestrením. Britský tím hrá v košickej skupine, takže sa stretne v súboji s našou reprezentáciou. Na celkové víťazstvo nováčika je vypísaný kurz 3000.

https://www.instagram.com/p/Bv45UlJAKx8/

5. Lebo budú zápasy poriadne vyrovnané!

Už dávno neplatí, že by majstrovský turnaj bol len pre pár silných tímov a ostatné reprezentácie by predstavovali iba komparz, ktorý má dostávať góly. Hoci to môže znieť ako obohraná fráza, fakt platí, že neexistuje ľahký súper. Posledných pár rokov sa ukazuje, že každý tím dokáže uhrať vyrovnaný zápas s ktorýmkoľvek účastníkom. To robí hru krásnou a každý zápas pútavým.

https://www.instagram.com/p/BtQCWaWj3Me/

Krajiny, ktoré boli vnímané ako slabé, rapídne zlepšujú svoju hru. Ako skvelý príklad poslúžia Nemci. Starší fanúšikovia boli zvyknutí, že Nemci pre našich hráčov predstavujú len fackovacích panákov a nie sú žiadnou hrozbou. Nuž a po rokoch sa znenazdajky objavili vo finále olympijského turnaja v Pjongčangu 2018 a odniesli si striebornú medailu.

https://www.instagram.com/p/Bv1_f87nuDm/

6. Lebo je to jednoducho sranda!

Slováci sú k mnohým veciam ľahostajní, ale hokej berú všetci vážne! Naši chlapci sú hrdinovia pre každého, bez ohľadu na politické presvedčenie. Hokejový šampionát znamená pre Slovensko výnimočný stav. Čakajú nás parádne góly, božské brankárske zásahy, husté bitky. Netreba zabúdať ani na fenomenálne výkony komentátorov, ktoré potešia všetkých jazykovedcov.

https://www.instagram.com/p/BsFTZ8JgceF/

Tak ako po minulé roky, všetci správni fanúšikovia budú najbližších 16 dní spoločne oslavovať, smútiť, fandiť, stávkovať a mudrovať. Všetky silné emócie budú umocnené tým, že sa zápasy hrajú na Slovensku.

Získať majstrovský titul pred domácim publikom je asi to najkrajšie, čo sa môže športovcovi podariť. Preto fandíme našim hráčom, aby sa im tento sen splnil a držíme palce organizátorom, aby pripravili pre všetkých úžasný zážitok!

https://www.instagram.com/p/BxPqBVmHW_e/

Zdroje: iihf.hockey, wikipedia.org

Tento obsah vznikol v spolupráci s Fortuna SK a.s. 


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.