6 hlúpych názorov o ženách, ktorých sa niektorí muži stále držia zubami-nechtami

Ženy patria do kuchyne. A do postele. Ale iba tam.

Zdroj: ArtCave Maniac / EMEFKA

Píše sa rok 2021. Ženy majú právo voliť, šoférovať auto, dokonca aj – a teraz sa podržte – požiadať o rozvod, aj keď jej manžel nemá erektilnú dysfunkciu. Myseľ niektorých mužov (kľúčové slovo vo vete – niektorých) sa však zasekla v časoch sto rokov pred opicami a ich názory na nežné pohlavie sú značne pomýlené. S naším ilustrátorom sme ich dali niekoľko dohromady a úprimne dúfame, že nezastávaš ani jeden z nich.

1. Ide im iba o jedno

Peniaze hýbu svetom a či žena, či muž, nenájde sa človek, ktorý by ich nechcel. Za pekný úsmev ti hypotéku nikto nedá, a nech už je to akokoľvek smutné, je to fakt. Je politicky korektné nalepiť sa na 70-ročného starčeka a dúfať, že na teba pred smrťou prepíše celý svoj majetok? Nie. Ale možno by to nemusela robiť, keby ju aj napriek kvalifikácii neodmietli zamestnať len preto, že je schopná v budúcnosti splodiť dieťa. Takže ako?

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Ťažko im vyhovieť

„Nechcem byť tvoj frajer, ale zároveň nechcem, aby si sa vídala s niekým iným,“ povie a v preklade to znamená „ty buď moja, ale ja nebudem tvoj, a keď sa mi náhodou šmykne s tvojou kamoškou, ani len nemáš právo sa na mňa hnevať“. Teraz pravdepodobne každý chlap neveriacky krúti hlavou, veď nie je každý čistokrvný kretén. Presne tak, nie je.

Nie každý chlap nevie, čo chce, a nie každá žena nevie, čo chce. Niektorí ľudia (dôraz na slovo ľudia, ďakujem) nevedia, čo chcú, a táto skutočnosť má s pohlavím asi toľko spoločné, ako Bratislava s Dubajom z hľadiska počtu tiav na jedného obyvateľa. Absolútne nič.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Nohy roztiahnu hocikomu

„Dnešné ženy sa nevedia správať,“ tvrdí s prstom zaboreným v nose až po koreň a loví si večeru. „Len sa machlia, fotia sa holé na Instagram a chrápu s každým, kto im skríži cestu.“ Po prvé, buď rád, lebo tá fotka na Instagrame je to najbližšie, ako sa kedy dostaneš k ženskému poprsiu, a po druhé, aj keby reálne osúložila polku kontinentu, čo teba do toho?

Ak sa bojíš, že prenáša nejakú pliagu, nech sa páči – nespi s ňou. Ale kategorizovať celé pohlavie ako skupinu naničhodných pobehlíc len preto, že už nesedíme v kúte s desiatimi spodničkami pod sukňou a nečakáme, až sa hlava rodiny vráti domov od milenky, nie je asi úplne to najšťastnejšie riešenie. A už vôbec to nie je fér. Lebo nalejme si čistého vína – keby to bol chlap, ešte ho za to pochváliš.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Vlastne sú úplne zbytočné

Ver mi, že ak žiješ v tejto „ženy sú fuj“ bubline, tak ony so stopercentnou istotou nepotrebujú teba. Samostatnosť je jedna vec, ale posadiť sa na pomyselný zlatý trón a tvrdiť, že nežné pohlavie je tu vlastne len do počtu, je predsa len trochu mimo. Paradoxne, najčastejšie to tvrdia práve tí jedinci, ktorých mama kojila do puberty a ešte aj po tridsiatke ju na kolenách prosia, aby im varila, prala aj žehlila, lebo sami by si pri tom odpálili barák do luftu. Ale to je iné, mama predsa nie je žena. Mama je… no proste mama. A to sa neráta.

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Majú príliš vysoké štandardy

Samozrejme, existujú ženy, ktoré by najradšej chceli princa na bielom koni, pritom sa samy nepozrú do zrkadla. Bežné ženy však majú od svojho partnera realistické očakávania. Nechcú krásavcov a svalovcov, ktorých môžu vystavovať vo vitrínke, ale mužov, čo sa o seba starajú a vedia, že vyťahané tepláky a tričko od kečupu nie je práve mundúr hodný solídnej reštaurácie v centre mesta.

Nechcú zazobaných podnikateľov, ktorí ich budú obsypávať šperkami, ale mužov, s ktorými si vedia naplánovať stabilnú budúcnosť a nemusia sa báť, že až raz prídu deti, tak spolu všetci kolektívne pokapú od hladu. A hlavne – nechcú dokonalých mužov, ale mužov, ktorí budú dokonalí pre ne. To hádam nie je také scestné.

ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Patria len do kuchyne

Toto sa dá vysvetliť hneď dvomi spôsobmi a oba stoja na veľmi chabých základoch. Po prvé, žena patrí do kuchyne, lebo nič iné nezvládne. Po druhé, žena patrí do kuchyne, lebo variť je povinnosť zákonom stanovená len pre tvorov s dierou medzi nohami. Pekné a keby sme žili v stredoveku, možno by to aj prešlo za fakt, ale píše sa 21. storočie a každý, kto sa hrdo nosí s vizitkou homo sapiens, by mal vedieť, aká je to blbosť.

K tomu prvému sa hádam ani netreba vyjadrovať, veď čo už len má jeden chromozóm spoločné s (ne)schopnosťou namarinovať kura. To druhé je celkom zaujímavé. Už odpradávna platilo, že muž loví/chodí do práce/zarába peniaze a žena sa stará o domácnosť, lenže dnes už takto nežijeme. Vo väčšine moderných párov obaja pracujú, obaja zarábajú a teda by obaja mali priložiť ruku k dielu, ak si chcú večer sadnúť k teplému jedlu a nie otvorenému balíčku stuchnutých čipsov z novoročnej oslavy. To je ale nefér, však?

ArtCave Maniac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
13
Grr
Fuuj Fuuj
85
Fuuj
Fňuk Fňuk
10
Fňuk
Jeej Jeej
26
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
17
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otestuj sa: Spoznáš krajiny Európy len na základe ich čiernej mapy?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME