Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav
Zdroj: ©ArtCave Maniac / EMEFKA

6 jasných znakov, ktoré odhalia, že máš do činenia so „sedlákom“

Takýchto ľudí všetci úprimne zbožňujeme...

Pod pojmom „sedlák“ si množstvo ľudí predstaví obyvateľa dediny, ale to ťa hneď v úvode vyvedieme z omylu. Sedláčina totiž nemá s pôvodom absolútne nič. Je to charakteristická črta, ktorou môže od rodáka z veľkomesta až po skutočného dedinčana oplývať ktokoľvek.

A ako spoznáš, že to je on? V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme ti pripravili návod, aby si to mal s tým rozoznávaním ľahšie. Nech sa páči, toto je niekoľko neomylných znakov, ktoré ti prezradia, že od tohto idiota ruky preč. Je to totiž sedlák čistokrvný a na nich absolútne nikto nemá nervy.

1. Je neskutočne štedrý

Dnes nič nie je zadarmo. Absolútne nič. Z času na čas si solídne ponadávať na tento poondiaty systém a konzumnú spoločnosť je prijateľné. Ale robiť cirkus za každú položku, čo niečo stojí? Predstav si, aj tie servítky v obchode musel niekto vyrobiť, aj kečup k hranolkám sem musel docestovať a nič z toho sa nedeje bez pláce. Niekto to musí zaplatiť a ako zákazník táto povinnosť pripadá tebe. Vadí? Tak sa najedz doma.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Vie sa správať v spoločnosti

Jednou z krásnych vecí vo vzťahu je to, že už sa pred nikým nemusíš pretvarovať. Nemusíš hrať, že ješ len šaláty, chodíš do fitka, že s*rieš fialky a vlastne sa ani nepotíš… obaja viete, na čom ste. Veď sa poznáte, žijete spolu. Ale z času na čas, keď sa rozhodnete Netflix a chill vymeniť za iný druh sociálno-kultúrneho vyžitia, mali by ste sa obaja správať trochu reprezentatívne.

Lenže niektorí ľudia toho nie sú schopní. Myslia si, že svet sa prispôsobí, a frázu „mám sa rád taký, aký som“ aplikujú do života tým najhorším možným spôsobom. Jasné, ľudia sú všelijakí, treba ich brať aj s muchami, chrápaním a chlpmi na chrbte… ale ak niekto nevie povečerať bez toho, aby si štyrikrát hlasno odgrgol, asi by mal vyhľadať lekársku pomoc. Alebo nechodiť von.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Nerozpráva o svojich biologických pochodoch

Črevné pochody sú vec prirodzená. Každý kaká. Žena, muž, dospelý či decko, zebra alebo dikobraz, všetkých nás spája v tomto vesmíre jediná stabilná istota – každý kaká. Ale nie každý má záujem počuť hneď zrána cudzieho chlapíka číslo jedna, ako svoje toaletné intímnosti kvetnato opisuje chlapíkovi číslo dva. A úprimne, ani ten sa netvári nadšene.

So stopercentnou garanciou ti môžeme povedať, že vo vozidle mestskej hromadnej dopravy nesedí nikto, naozaj nikto, koho by čo i len okrajovo trápilo, že si ráno musel spláchnuť na dva razy. Ak sa chceš podeliť, nech sa páči, zavolaj mamine. Tá má skúseností s tvojimi h*vnami habadej. Ale na verejnosti radšej rozoberaj počasie.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Váži si všetky ženy

„Ako ste sa zoznámili?“ pýta sa svokra a vyťahuje zápisník, aby to jedného dňa mohla hodnoverne reprodukovať svojim vnúčencom. „Ále, tak klasicky. Zahučal po mne na ulici, že mám dobrú riť, a ja som nemohla odolať.“ Počul si už niekedy takú historku? Asi ťažko. Na svete neexistuje žena, ktorá by po podobnom výkriku do tmy zahorela vášňou… tak načo?! Načo to vôbec robia?!

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Je nekresťansky bohatý

Dnes je každý podnikateľ. Len by asi bolo vhodné podotknúť, že založiť si živnosť cez internet stojí asi dvadsať eur a na to, aby sa človek týmto titulom právoplatne ovenčil, by mal mať ročný obrat aspoň dvakrát taký. Ale to tuto pán, samozrejme, vie. On točí také peniaze, že si to lakomá Slovač ani len nevie predstaviť.

V banke si musel založiť druhý účet, lebo na prvý sa nezmestilo… toľko má on peňazí. Lenže potom jazdí mestskou hromadnou, a nie je to preto, lebo mu záleží na prírode a nechce sa mu trčať v zápche. Stravuje sa v táckarni a chce si od teba požičať dvacku, lebo majú s frajerkou výročie. Tak kde je pravda?

ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Je to od prírody džentlmen

Žijeme v 21. storočí, búrame stereotypy a existuje pojem ako emancipácia. Ženy nemusia stáť celý deň za sporákom a meniť špinavé plienky, môžu si budovať kariéru. A rovnako tak aj zaplatiť na prvom rande. Ale čo je veľa, to je moc. Rozdeliť si účet je okej, čo nie je okej, je objednať si najdrahšiu položku v menu, zaliať to tromi litrami šampusu a potom sa tváriť, že si si omylom nezobral peňaženku?! Asi nie.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.