Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Po dlhých týždňoch, keď sme boli všetci zatvorení doma, sa opäť môžeme tešiť z mierneho uvoľnenia opatrení, medzi ktoré patrí aj otvorenie obchodov a služieb. Ak si správny knihomoľ, predpokladáme, že tvoje prvé kroky v obchodných centrách budú smerovať do obľúbeného kníhkupectva, čo ti jednoznačne schvaľujeme.

V prípade, že netušíš, po akej knihe najprv siahnuť, prinášame ti inšpiráciu v podobe šiestich knižných noviniek, ktoré sa oplatí tento mesiac prečítať.

Kat Ellis – Hrôza v Harrow Lake

Prvou sľubne vyzerajúcou novinkou tohto mesiaca, ktorá stojí za prečítanie, je kniha Hrôza v Harrow Lake od autorky Kat Ellis, ktorá ukrýva mrazivo znepokojujúci príbeh o dievčati, ktoré sa nebálo ničoho.

Lola Noxová je dcéra kultového hororového režiséra, ktorú len tak ľahko niečo nevystraší. Keď však jej otca niekto brutálne napadne, musí sa z ich newyorského apartmánu presťahovať k svojej starej matke, ktorú nikdy nestretla – do Harrow Lake, podivného malého mestečka, v ktorom Nolan Nox nakrútil svoj najznámejší horor.

Miestni obyvatelia dosiaľ žijú z jeho slávy, čudne posadnutí všetkým, čo súvisí s filmom, ktorý ich bohom zabudnuté mesto zviditeľnil. Lola čoskoro zistí, že v Harrow Lake nevysvetliteľne miznú ľudia. A že sa v ňom ukrýva smrteľné zlo, ktoré je jej ustavične v pätách.

Knihu Hrôza v Harrow Lake si môžeš objednať tu.
Slovart

Paolo Roversi – Vražedná terapia

V prípade, že čítaš naše knižné články pravidelne, vieš, že máme slabosť na dobré trilery, obzvlášť tie psychologické alebo z prostredia psychiatrických liečební. Presne medzi také môžeme zaradiť aj novinku Vražedná terapia, ktorú napísal Paolo Roversi a ktorá ti tento mesiac zaručene zamestná myseľ na nejakú chvíľu.

Rebecca Starková, vynikajúca londýnska psychiatrička, vyvinula inovatívnu metódu, pomocou ktorej je možné vyliečiť ľudí z rôznych závislostí a obsesií. Metóda Stark je taká účinná, že sa ruský magnát Gregorij Ivanov, niekdajší pacient slávnej lekárky, rozhodne poveriť ju vybudovaním a vedením kliniky Sunrise, ktorá má pomáhať ľuďom zbaviť sa ich závislostí.

Prvé centrum sa otvorí v Puglii, na juhu Talianska, v starobylej odľahlej vidieckej usadlosti uprostred olivových hájov. Zo stoviek žiadostí starostlivo vyberú prvých sedem kandidátov z rôznych krajín. Na začiatku terapie všetko vyzerá ideálne, prví pacienti sa pomaly začínajú zbavovať svojich závislostí. Potom však niekoľko z nich záhadne zmizne.

Vo chvíli, keď ich v usadlosti uväzní prívalový dážď bez možnosti úniku a kontaktu s vonkajším svetom, začne hrôzostrašná a krvavá hra…

Lindeni

Ken Follett – Večer a ráno

Čo ti ako prvé napadne, keď niekde zahliadneš meno Ken Follett? Samozrejme, že Piliere zeme – čitateľsky najobľúbenejší a najúspešnejší román, ktorý bol vydaný pred tridsiatimi rokmi. A tento mesiac sa môžeš tešiť na autorovo nové majstrovské dielo – román Večer a ráno, ktorý ťa zavedie na epickú cestu do historickej minulosti, ktorá skončí práve tam, kde sa začína dej Pilierov zeme.

Píše sa rok 997 a éra temného stredoveku sa pomaly chýli ku koncu. Chaotické a nestabilné Anglicko čelí útokom Walesanov na západe a Vikingov na východe. Mocní svojvoľne ohýbajú spravodlivosť bez ohľadu na obyčajných ľudí a často sú v konflikte s kráľom. Bez jasného právneho štátu vládne v krajine chaos.

V týchto nepokojných časoch sa osudy troch postáv navzájom prepoja. Život mladého staviteľa lodí sa obráti naruby, keď jediný dom, ktorý kedy poznal, prepadnú Vikingovia a prinútia ho, aby sa s celou rodinou presťahoval a začal nový život v malej dedinke.

Normandská šľachtičná sa vydáva z lásky a nasleduje svojho manžela za more do novej krajiny, ale zvyky v jeho domovskej krajine sú šokujúco odlišné. Jasne si uvedomuje, že všetci okolo nej nemilosrdne bojujú o moc. Jediný prešľap môže mať katastrofálne následky.

Mních sníva o premene svojho skromného opátstva na centrum vzdelávania, ktoré môže získať obdiv celej Európy. No všetci traja sa dostanú do nebezpečného konfliktu so šikovným a bezohľadným biskupom – a ten robí všetko pre to, aby zväčšil svoje bohatstvo a moc.

Knihu Večer a ráno si teraz môžeš objednať s 13 % zľavou.
Tatran

Walter Tevis – Dámsky gambit

Vďaka vydavateľstvu Premedia môžeš tento mesiac siahnuť aj po novinke Dámsky gambit od autora Waltera Tevisa, ktorá predstavuje literárnu predlohu jedného z najúspešnejších seriálov spoločnosti Netflix, ktoré sa v posledných rokoch objavili na obrazovkách.

Osemročná sirota Beth Harmonová je mĺkve nenápadné dievča, ktoré z letargie prebudí až jej prvá šachová partia. Už ako šestnásťročná súperí so špičkou a stáva sa z nej najlepšia americká šachistka. Čím vyššie sa však dostáva, tým je osamelejšia. Únik hľadá v alkohole a tabletkách na upokojenie. Veľmi rýchlo zisťuje, že musí čeliť nielen súperom, ale aj svojim démonom.

Premedia

Holly Jackson – Dobré dievčatá končia zle

Spomínaš si, ako sme na začiatku roka predstavovali vychvaľovanú novinku Ako nájsť vraha? V prípade, že áno, máme pre teba dobrú správu! Autorka Holly Jackson napísala voľné pokračovanie – knihu Dobré dievčatá končia zle, ktorú si môžeš už tento mesiac v pokoji vychutnať.

Pippa Fitz-Amobiová už nepátra po vrahoch. Namiesto toho sa rozhodla spolu s Ravim Singhom robiť podcast o prípade vraždy, ktorý spoločnými silami vyriešili. Z podcastu sa stáva virálna senzácia, napriek tomu Pip trvá na tom, že sa viac nebude hrať na detektívku. Nechce znovu ohroziť seba ani svojich najbližších. Toto predsavzatie však poruší, keď bez stopy zmizne chlapec, ktorého pozná celý život.

Jamie Reynolds je nezvestný a polícia si očividne nemyslí, že je na jeho zmiznutí niečo podozrivé. Pippa sa preto zase raz púšťa do odkrývania temných tajomstiev rodného mestečka – s tým rozdielom, že tentoraz ju vďaka jej podcastu počúvajú všetci. Napínavý súboj s časom pri hľadaní strateného chlapca sa však čoskoro zmení na boj o holý život

Knihu Dobré dievčatá končia zle si môžeš objednať tu.
Slovart

John Strelecky – Znovu v Kaviarni na konci sveta

Ak potrebuješ nakopnutie alebo aspoň nejaký dôvod zamyslieť sa nad doterajším životom, knihy od Johna Streleckyho by mohli byť pre teba tie pravé. Po predchádzajúcich dielach Kaviareň na konci sveta a Návrat do Kaviarne na konci sveta prichádza s treťou časťou, novinkou Znovu v Kaviarni na konci sveta, ktorá predstavuje pozvanie pre všetkých, čo stoja na životnej križovatke.

Od Johnovej poslednej návštevy v Kaviarni na konci sveta už uplynulo desať rokov a bezstarostná mladosť je nenávratne minulosťou. John si uvedomuje, ako čas beží, a bojuje so starnutím. Na spiatočnej ceste z pohrebu milovaného krstného otca ho zastihne búrka a navyše dostane defekt a musí sám vymeniť koleso. Pred nečasom sa utiahne pod nadjazd, kde sa venuje oprave auta. Tam stretne pätnásťročnú Hannah, ktorú rovnako zaskočilo zlé počasie.

Ponúkne sa, že ju odvezie domov. Cestou zablúdia a spolu nanovo objavia Kaviareň na konci sveta. Prvá návšteva Kaviarne Johnovi dokonale zmenila život. Splnil sa mu veľký sen cestovať po svete a čo najviac vidieť. Teraz sa znovu dostal na životnú križovatku. Čas letí a John zápasí s vlastnou realizáciou. Cíti sa otupený a frustrovaný – uvedomuje si, že je to kríza stredného veku.

Kto by mu mohol v tejto životnej fáze ponúknuť nové impulzy? Čašníčka Casey prináša riešenie jeho problému a Max sa stane jeho mentorom. Pomôže mu znovu sa vydať na cestu a nájsť odpovede na rozhodujúce životné otázky?

Knihu Znovu v Kaviarni na konci sveta si môžeš objednať tu.
Tatran

Nech už sa rozhodneš pre hociktorú zo spomenutých kníh, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.


Ako hodnotíš tento článok?

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť