Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš
Zdroj: ©Shutterstock

6 knižných noviniek, ktoré sa v decembri objavili na pultoch kníhkupectiev

Výber kníh, ktoré si tento mesiac zaslúžia tvoju pozornosť.

Koniec roka sa opäť blíži, čo znamená, že je čas na každoročné zhrnutie a úvahy, čo by sa dalo v tom budúcom vylepšiť. Po celom mesiaci koncoročných teambuildingov, vianočných večierkov, túlania sa po trhoch a popíjania punču a vareného vína je načase posadiť sa do kresla a aspoň na chvíľku sa ponoriť do nejakého zaujímavého knižného príbehu.

Ak chceš koniec roka zavŕšiť nejakou dobrou knihou, siahni po niektorej zo spomenutých noviniek, ktoré sa tento mesiac objavili na pultoch kníhkupectiev.

Dominik Dán – Konečne normálna vražda

Každý ozajstný fanúšik krimi žánru vie, že december patrí najnovšej dánovke. Tentokrát to je v poradí už 37. kniha, ktorú autor Dominik Dán nazval Konečne normálna vražda.

Na jeseň 2008 rozohral detektív Krauz špionážno-detektívnu hru netušiac, kedy a ako sa skončí. Čakal na odozvu z Viedne, čakal a premýšľal, ako pomôcť demotivovanému kolegovi hnijúcemu v kúte kancelárie. Riešenie prišlo samo od seba – šéf oddelenia ich poslal preveriť bizarný nález mŕtvoly mladého dievčaťa visiaceho na strome. Chosé sa potešil, okamžite sa chopil iniciatívy.

Čokoľvek mu bolo odrazu dobré, len aby sa nemusel rýpať v starých Krauzových prípadoch. Konečne normálnu vraždu si vzal za svoju a vrhol sa do vyšetrovania, hoci nikomu nebolo jasné, či ide o vraždu, samovraždu alebo iba o nehodu. Chosému to bolo jedno, mal svoj prípad, mal svoju verziu a neochvejné presvedčenie, že krásnu Grétu niekto zavraždil.

Už po dvoch dňoch, keď detektívi zistili, že Burger s Hanzelom vyšetrujú tri roky starú vraždu podobného dievčaťa, prestali si z Chosého robiť žarty a celá kancelária stoštyridsaťjeden pristúpila k vyšetrovaniu s patričnou vážnosťou. Nitky spájajúce dve vraždy mladých krásnych dievčat s trojročným odstupom sa začínajú preplietať a ani jeden detektív nevie, kde sa skrýva zákerný vrah.

6 knižných noviniek, ktoré sa v decembri objavili na pultoch kníhkupectiev
Slovart

Kolektív autorov – Veľký sprievodca karavanistu

Máš medzi priateľmi niekoho, kto už dlhšie zvažuje, že sa namiesto klasickej dovolenky vyberie na roadtrip s karavanom, ale stále ešte nie je celkom presvedčený? Nebodaj k takým ľuďom patríš ty sám? V takom prípade by ti príručka Veľký sprievodca karavanistu nemala doma chýbať.

Kúpiť obytné auto alebo príves? Aké základné vybavenie budem potrebovať? Kam s autom alebo karavanom vyraziť a na čo si dať pozor? Tieto a mnohé ďalšie otázky si kladú začínajúci karavanisti. Odborníci na túto problematiku Klára Velinská a Jan Bordovský v knihe podrobne odpovedajú na tieto a ďalšie otázky. Vysvetľujú základné pojmy, ako sú státia pre obytné autá, kde môžete vyčistiť nádrže a doplniť vodu, ale aj pripojiteľnosť súprav a doložiteľnosť automobilu. Poradia tiež, kde hľadať užitočné rady a ako ušetriť.

6 knižných noviniek, ktoré sa v decembri objavili na pultoch kníhkupectiev
Grada

Mohlo by ťa zaujímať:

Čitatelia EMEFKA si mohli aktivovať Premium úplne zadarmo ako náš vianočný darček

Hana Repová – Súkromné problémy: Elaia

Slovenská spisovateľka Hana Repová, ktorá žije dlhé roky v Nemecku, sa medzi čitateľkami preslávila sériou Boh plače potichu. Tento mesiac nájdeš v kníhkupectvách už šieste pokračovanie série Súkromné problémy, tentokrát s podnázvom Elaia.

Elaia, posledná nezadaná zo Sebastianových súrodencov, si zvyká na život v Nemecku, v snahe uniknúť z dosahu despotického otca a vyhnúť sa samote. Začiatky v cudzej krajine však nie sú také, aké si vysnívala. Ani prítomnosť Sebastiana a Kassandry jej nedáva pocit domova. Ba práve naopak, všetko ešte viac komplikuje jej nevyspytateľný šéf a nevyriešená situácia s bývaním. V najnevhodnejšej chvíli ju zastihne správa z rodného Grécka, ktorá nanovo rozhodí kocky jej života.

Opäť sa musí rozhodnúť, čo od života naozaj čaká. V spleti nepríjemných zážitkov jej pomocnú ruku podá niekto, od koho ju vôbec nečakala. Priateľovi vraj treba pomôcť aj o polnoci – no ten, ktorý pomáha jej, je skôr nepriateľ. Až do dňa, keď zistí, že aby strom ustál vietor, nepotrebuje široké vetvy, ale predovšetkým silné korene. No do akej zeme sa odváži Elaia zapustiť tie svoje?

6 knižných noviniek, ktoré sa v decembri objavili na pultoch kníhkupectiev
Bestseller

Agatha Christie – Jed v šampanskom

V klasickej detektívke Jed v šampanskom z roku 1945 Agatha Christie majstrovsky rozohrala psychologickú hru plnú žiarlivosti, klamstiev a intríg. Román vznikol prepracovaním poviedky Žltý iris a Hercula Poirota v úlohe vyšetrovateľa v ňom nahradil plukovník Race, známy z románov ako Smrť na Níle Muž v hnedom obleku.

Narodeninová oslava krásnej dedičky sa náhle zmení na nočnú moru, keď Rosemary Bartonová vypije otrávené šampanské a s tvárou skrivenou od bolesti sa zrúti mŕtva na stôl. Takmer rok žijú všetci jej blízki v presvedčení, že spáchala samovraždu. Potom však začnú chodiť jej manželovi Georgeovi anonymné listy, v ktorých stojí, že jeho milovanú Rosemary zavraždili.

George sa teda rozhodne zariskovať a záhadu vyriešiť vlastnými silami. Pod zámienkou oslavy osemnástych narodenín Rosemarinej sestry Iris zorganizuje na výročie manželkinej smrti ďalšiu večeru. Tá istá reštaurácia, ten istý stôl, tí istí hostia, no jedno miesto ostalo prázdne. Pred ním leží na stole vetvička rozmarínu – na pamiatku.

Nikto z hostí však na Rosemary nezabudol, na jej krásu, na jej šarm a ani na jej desivý odchod zo sveta. Zdá sa, že aj tento večer bude pre nich nezabudnuteľný – v jednom pohári so šampanským sa totiž opäť skrýva jed…

6 knižných noviniek, ktoré sa v decembri objavili na pultoch kníhkupectiev
Ikar

Teagan Hunter – Svadba na blind

Svadba na blind od obľúbenej Teagan Hunter predstavuje moderný príbeh Krásky a Zvieraťa, beauty influencerky a mrzutého zjazveného hokejistu, doplnený humorom a vzrušením… Nájdeš v ňom všetko, čo by dobrá oddychovka mala mať.

Čo sa stane vo Vegas… tam nie vždy ostane! To som už zistil. Vraciam sa domov s jagavou obrúčkou na prste. Moja žena? Ryan Bellová. Sme úplné protiklady. Ona je žiarivá a usmievavá. Ja som mrzutý a poznačený – doslova. Keby sme náš sobáš anulovali, nikto by sa o ničom nedozvedel.

Jediný problém? Streamovali sme to online a teraz sú toho plné médiá. Nemôžem dopustiť, aby mi takýto typ pozornosti zničil kariéru, a Ryan tiež potrebuje moju pomoc. Dohodneme si plán: ostaneme zosobášení rok, budeme hrať svoje úlohy a napokon sa v tichosti rozvedieme. A bude to v suchu. A okrem toho, neexistuje, aby sa Kráska zaľúbila do Zvieraťa

6 knižných noviniek, ktoré sa v decembri objavili na pultoch kníhkupectiev
Zelený kocúr
TOP 10 vtipných reels od slovenských tvorcov za posledný týždeň #72

Odporúčame prečítať:

TOP 10 vtipných reels od slovenských tvorcov za posledný týždeň #72

Brock Yates – Enzo Ferrari

Popredný americký motoristický novinár Brock Yates vo svojej inšpiratívnej biografii ikony automobilového pretekania v 20. storočí Enza Ferrariho pristupuje s neskrývaným odhodlaním kvetnato, ale čo najvernejšie vykresliť tohto velikána motošportu.

Enzo Ferrari pod Yatesovým psychologickým mikroskopom odhaľuje svoje intímne miesta, ktorým sa najmä talianska tlač celé desaťročia obrovským oblúkom vyhýbala. Ferrari, ktorý rád okolo seba vytváral nepreniknuteľnú auru tajomnosti a neváhal ju marketingovo využívať, zostáva demaskovaný so všetkými svojimi ľudskými prednosťami, ale aj slabosťami.

Yates neváha vyzdvihnúť nezmazateľné úspechy Starého pána, ako ho na sklonku života všetci volali, ale aj poodhaliť súkromné peripetie a rozbor osobnosti, ktorá svojou železnou vôľou dokázala to, čo len málokto v tomto športovom odvetví.

6 knižných noviniek, ktoré sa v decembri objavili na pultoch kníhkupectiev
Citadella

Nech už sa rozhodneš pre hociktorý zo spomenutých príbehov, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.


Tagy:

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.