Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta
Zdroj: ©Shutterstock

6 knižných noviniek, ktoré sa v júni objavili na pultoch kníhkupectiev

Výber kníh, ktoré si zaslúžia tvoju pozornosť.

Leto je pomaly v plnom prúde, o čom svedčia aj zvyšujúce sa denné teploty a zatiaľ príjemné a znesiteľné noci. Ak však patríš medzi ľudí, ktorí sa ostrým slnečným lúčom oblúkom vyhýbajú, máš u nás pochopenie – tiež máme viac v obľube nejaké tienisté miesto, ideálne s poriadne mrazivým príbehom a ľadovým nápojom.

Ak sa ti páči takáto pohodová predstava trávenia voľného času, nie je nič jednoduchšie, ako vybrať si niektorú z aktuálnych knižných noviniek a ponoriť sa do čítania. Tento mesiac môžeš na pultoch kníhkupectiev nájsť aj tieto zaujímavé tituly:

Dominik Dán – Tajomný závoj

Pre fanúšikov vraždárov z kancelárie 141 začína leto v momente, keď sa v kníhkupectvách objaví letná novinka od Dominika Dána. Tento rok je to autorova 34. kniha, ktorá má veľmi príznačný názov – Tajomný závoj.

Niektoré z temných stránok nového demokratického režimu – drogy a prostitúcia – na seba nedali dlho čakať, prejavili sa krátko po revolúcii. Chlapci z oddelenia vrážd sa s nimi stretávali bežne aj predtým, no v menej drastickej podobe. Dnes nemali šťastie, vrah sa činil, nešetril ani ich, ani ju – mladú pouličnú prostitútku dopichal, podrezal a naaranžoval jej mŕtvolu tak, akoby ležala vystavená na márach. Ale bola naozaj podrezaná? Naozaj ju vystavil, aby im chcel zanechať nejaký odkaz? Zahráva sa s nimi?

Detektívi zatiaľ netušia, či stopy na mieste činu čítajú správne, či im do mozaiky nechýbajú tie najdôležitejšie kamienky. Veľa času nemajú, zvlášť ak im hneď na začiatku vyšetrovania svojským spôsobom skríži cestu starý známy – hudobný skladateľ. Spácha samovraždu. Za jeden deň dva prípady spojené zvláštnou niťou, nezvyčajnými stopami.

Zatiaľ nevedia, či im neušlo niečo dôležité. Je všetko tak, ako vidia na vlastné oči, alebo sú obidva zdanlivo nesúvisiace prípady zahalené tajomným závojom? Jedno je jasné, ak neodhalia tajomstvo skryté za oponou, ak nezmenia uhol pohľadu, záhada nebude nikdy vyriešená.

Knihu Tajomný závoj si môžeš objednať tu.
6 knižných noviniek, ktoré sa v júni objavili na pultoch kníhkupectiev
Slovart

Shahida Arabi – Ako sa chrániť pred toxickými ľuďmi

Cítiš sa preťažený svetom okolo seba? Trápiš sa s požiadavkami iných a zažívaš extrémnu úzkosť alebo stres v časoch konfliktov? Vplývajú na teba emócie iných ľudí? Vitaj vo svete empatov a vysoko citlivých ľudí, ktorým je prirodzené pomáhať druhým, a tak sa stávajú ľahkým terčom narcistov a sebavedomých jednotlivcov, ktorí sa snažia využívať ľudí pre svoj vlastný prospech. Ako sa však chrániť pred takýmito nezdravými vzťahmi?

Pomocou knihy Ako sa chrániť pred toxickými ľuďmi od autorky Shadidy Arabi objavíš cielené tipy, ako si poradiť s piatimi hlavnými typmi toxických ľudí, medzi ktoré patrí aj bežný typ narušiteľov hraníc, pobláznenci a lapači pozornosti, emocionálni upíri, narcisti alebo sociopati a psychopati. Ak si pripravený postaviť sa toxickým ľuďom vo svojom živote, táto kniha má všetko, čo potrebuješ na to, aby sa ti to podarilo.

Knihu Ako sa chrániť pred toxickými ľuďmi si môžeš objednať tu.
Grada

Sebastian Fitzek – Námesačný

K letným horúčavám neodmysliteľne patria aj mrazivé trilery. My už dávno vieme, že ak sa chceme schladiť pomocou knižného príbehu, tvorba Sebastiana Fitzeka je na tento účel ideálna. Jeho novinka Námesačný sľubuje ozajstnú výzvu pre každého Fitzekovho obdivovateľa.

Leon Nader už počas dospievania trpel poruchami spánku. Na svojich nočných výletoch sa dokonca občas správal násilnícky, preto sa musel podrobiť psychoterapeutickej liečbe. Námesačný človek vstane z postele, pohybuje sa po miestnosti s očami otvorenými dokorán, ale v skutočnosti hlboko spí. Vôbec nevníma svoje okolie, nevidí, hoci má otvorené oči, vráža do predmetov, môže spadnúť, nechtiac udrieť partnera či sám sa poraniť.

Leon dospel, stal sa architektom a oženil sa. Žil v presvedčení, že sa vyliečil, kým jedného dňa záhadne nezmizla jeho manželka a udalosti sa nedali do pohybu. Leon mal podozrenie, že jeho choroba nanovo prepukla. Aby zistil, ako sa správa v námesačnom stave, po dohode s lekárom si pripevnil na čelo kameru, ktorá sa aktivovala pri pohybe. Keď si na druhý deň pozrel záznam, zaskočil ho objav, ktorý ďaleko presahoval hranice jeho predstavivosti: jeho nočné Ja zostúpilo cez akési neznáme dvere do tmy…

Knihu Námesačný si môžeš objednať tu.
Tatran

Benjamin Alire Sáenz – Aristoteles a Dante objavujú hlbiny neznáma

V prípade, že obľubuješ dobrodružné young adult príbehy, mohla by ťa zaujať kniha Aristoteles a Dante objavujú hlbiny neznáma od autora Benjamina Alire Sáenza. Táto novinka je pokračovaním knihy Aristoteles a Dante spoznávajú svet a tajomstvá vesmíru, príbehu o dvoch neobyčajných chlapcoch z pohraničného mesta, ktorý si získal srdcia čitateľov aj množstvo prestížnych ocenení.

Ari strávil celú strednú školu tým, že skrýval, kým v skutočnosti je, takmer nerozprával a snažil sa byť neviditeľný. Myslel si, že ani v maturitnom ročníku to nebude inak. Ale keď sa zamiloval do Danteho, niečo sa v ňom zlomilo. Odrazu sa otvára novým priateľom, zastáva sa tých, ktorých šikanujú, a jeho hlas je konečne počuť. A stále je tu aj Dante, nádherný, duchaplný Dante, ktorý niekedy dokáže Arimu liezť na nervy a zároveň ho napĺňať túžbou.

Obaja chlapci sú odhodlaní budovať si vzťah a nájsť si vlastnú cestu vo svete, ktorý im nerozumie. Ale keď Ari musí čeliť nečakanej strate, neostáva mu nič iné, len bojovať ako nikdy predtým, aby mohol žiť šťastný život, ktorý patrí len a len jemu.

Knihu Aristoteles a Dante objavujú hlbiny neznáma si môžeš objednať tu.
6 knižných noviniek, ktoré sa v júni objavili na pultoch kníhkupectiev
Slovart

Ruth Kelly – Malé vinárstvo v Provensalsku

Pre všetky milovníčky romantiky a vína dávame do pozornosti letnú oddychovku Malé vinárstvo v Provensalsku od autorky Ruth Kelly, ktorá poteší každú romantickú dušu.

Avin manžel Mark je už zopár týždňov pracovne odcestovaný a Ava s prekvapením zisťuje, že sa tak skoro ani nevráti. Nevyšiel mu investičný zámer a schováva sa pred úžerníkmi. Navyše už dlhšie neplatí pôžičku, a preto prišli o dom. Avina životná realita je viac ako smutná – v štyridsiatich troch rokoch prespáva u kamarátky, uviazla v práci, ktorá ju frustruje, a aby toho nebolo málo, manžel si začal románik s kolegyňou. Aj vo vzťahu s dcérou vysokoškoláčkou to už dlhšie škrípe. Ava si náhle uvedomuje, že popri starostlivosti o rodinu úplne zabudla na seba a jej sny zapadli prachom.

V tejto bezútešnej situácii sa dozvedá, že jej milovaný starý otec, u ktorého v detstve trávila leto a s ktorým nehovorila už viac ako tridsať rokov, zomrel a zanechal jej svoju malú vinicu Château Saint-Clair. Zrazu jej sen mať vlastnú pekárničku dostáva reálnejšie kontúry. Čerstvá káva a croissanty na raňajky, pohár vína s pekným miestnym čašníkom Jacquesom… a Ava sa postupne začína vo Francúzsku cítiť ako doma. No odísť z manželstva a začať nanovo na mieste, ktoré jej prirástlo k srdcu, keď bola malá, by bolo šialené… Či nie?

Knihu Malé vinárstvo v Provensalsku si môžeš objednať tu.
Grada

Peter Šloser – Spolok Judášov

Vedel si, že autor píšuci pod pseudonymom Peter Šloser, je bývalý policajný plukovník? Práve prežité zákernosti z posledných rokov policajnej kariéry ho inšpirovali k tomu, aby čitateľom predostrel aj svoj spisovateľský talent, ktorý môžeš posúdiť v tituloch ako Mafiánska poprava?, Policajná chobotnica alebo v novinke Spolok Judášov.

Existovala na Slovensku policajná chobotnica? Vznesené obvinenia a právoplatné odsúdenia bývalých policajných funkcionárov nasvedčujú, že jej chápadlá k nám siahajú. Peter Šloser opäť poukazuje na krivákov z najvyšších poschodí slovenskej polície a zradcov, ktorí sa spreneverili svojmu poslaniu. O život pôjde nielen ministrovi vnútra, horúco bude aj v mafiánskej rodine Šenkovcov. Ako tieto dva prípady súvisia, kto je vrahom a zvíťazí spravodlivosť?

Podobne ako pri predchádzajúcich Šloserových detektívkach, aj vďaka tejto knihe má čitateľ ojedinelú šancu stať sa účastníkom deja. Autor opäť čerpá inšpiráciu z vlastných skúseností, ktoré využil pri opísaní reálneho policajného zákulisia a vyšetrovania zločinov, za ktoré súdy ukladajú doživotné tresty.

Ikar

Nech sa rozhodneš pre hociktorú zo spomenutých kníh, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu


Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.