Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra

Vyzerá to tak, že podobne ako minulý rok, aj teraz sme (aspoň dočasne) na dobrej ceste, aby sa naše životy aspoň na chvíľu uberali „správnym“ smerom. Prísne zákazy sa postupne zmierňujú a konečne máme po nekonečných mesiacoch karanténneho života opäť trocha viac voľnosti.

Ak si vášnivý knihomoľ, už nemusíš iba brázdiť weby online kníhkupectiev – môžeš pokojne prísť do kamenných predajní a vybrať si nejakú zaujímavú knihu aj osobne, čo ti určite zlepší náladu. V máji na pultoch kníhkupectiev objavíš aj tieto zaujímavé tituly:

1. Cassandra Clare, Wesley Chu – Stratená Biela kniha

Cassandru Clare, autorku tieňoloveckej ságy, spomíname v našich knižných článkoch celkom často. Jej knihy patria medzi čitateľmi young adult literatúry k jedným z najobľúbenejších. Tento mesiac sa môžeš tešiť na novinku Stratená Biela kniha, ktorá predstavuje pokračovanie knihy Červené zvitky mágie.

Magnus Bane a Alec Lightwood majú skvelý život. Bývajú v úžasnom podkrovnom byte, ich bosorácky syn Max sa práve učí chodiť a v uliciach New Yorku vládne ticho a pokoj – teda aspoň také ticho a pokoj ako zvyčajne. Všetko sa zmení, keď sa do Magnusovho bytu vlámu dvaja starí známi a ukradnú mocnú Bielu knihu. Magnus a Alec ju musia za každú cenu získať späť, a preto prenasledujú zlodejov až do Šanghaja.

Akoby to nestačilo, Magnus utŕžil zranenie zvláštnou magickou zbraňou, takže majú ešte o jednu starosť navyše. Našťastie im na pomoc príde Clary, Jace, Isabelle a nový tieňolovec Simon. V Šanghaji však zistia, že nad nimi visí oveľa temnejšia hrozba. Magnusova mágia je čoraz nestabilnejšia, a ak nedokážu zastaviť démonov, čo zaplavujú mesto, budú ich musieť nasledovať až k zdroju – do samotnej ríše mŕtvych.

Knihu Stratená Biela kniha si môžeš objednať tu.
Slovart

2. Michaela Zamari – Priznanie

Podobne, ako je vo svete obľúbená Cassandra Clare, si slovenskí čitatelia obľúbili našu domácu autorku Michaelu Zamari, ktorá tento mesiac vydala novinku Priznanie – voľné pokračovanie knihy Rozhodnutie, v ktorej sa okrem dobrodružstva, erotiky, vášne, lásky a exotických miest nájde aj štipka trileru. Už prvé pozitívne recenzie na stránkach kníhkupectiev sľubujú dokonalý čitateľský zážitok, ktorý by si si nemal nechať ujsť.

Slnečný Karibik je ideálne miesto na reštart. Najmä po tom, čo si Amanda prežila drámu so psychopatom, ktorý ohrozoval jej najlepšiu kamarátku. On je zavretý na psychiatrii a ona si konečne môže vydýchnuť. To však nie je také ľahké, pretože ju ťaží omnoho väčšie tajomstvo, o ktorom nikto ani len netuší.

Amanda nájde rozptýlenie doslova na vedľajšom ležadle v podobe takmer dokonalého muža. Ten má len jedinú chybičku krásy – nechce sa viazať. Aj on má svoje dlhy voči minulosti, ktoré potrebuje splatiť, a svoju temnú stránku, na ktorú nie je hrdý.

Je vôbec možné, aby prvé dojmy boli až také klamlivé? Aby šialenec nakoniec nebol takým zloduchom, za akého ho všetci považujú? Minulosť sa rada pripomína a nedovolí im zabudnúť. Môžu ich temné priznania oslobodiť a spojiť, alebo sa z nich stane neprekonateľná prekážka?

Michaela Zamari

3. Blanka Lipińska – 365 dní

Pred nejakým časom sa medzi novými filmami objavila „kontroverzná“ snímka 365 dní, ktorú si diváci buď zamilovali, alebo znenávideli. Možno si ten film videl aj ty, aj keď sa k nemu pravdepodobne nepriznávaš. Vedel si však, že bol natočený podľa knižnej predlohy, ktorej prvú časť si už môžeš tento mesiac prečítať?

Laura s priateľom Martinom trávia dovolenku na Sicílii. Hneď na druhý deň, na jej dvadsiate deviate narodeniny, Lauru unesú. Zločin má na svedomí hlava sicílskej mafiánskej rodiny, mladý a príťažlivý Massimo Torricelli. Pred niekoľkými rokmi takmer prišiel o život pri prestrelke. V stave klinickej smrti uvidel záhadné dievča, z ktorého sa vykľula Laura.

Len čo sa Massimo prebral, prisahal, že ju nájde a získa si jej srdce za každú cenu. Laura nemá na výber. Môže si užívať prvotriedny luxus, relatívnu slobodu, no nesmie utiecť. Inak jej najbližším hrozí smrť. Laura má odteraz 365 dní, aby sa do Massima zaľúbila a rozhodla sa s ním ostať.

Ikar

4. Vincent Kliesch, Sebastian Fitzek – Auris

V prípade, že patríš medzi fanúšikov nášho obľúbenca Sebastiana Fitzeka, ťa možno na začiatok trocha sklame, že túto knihu nenapísal on, ale jeho kamarát Vincent Kliesch. Námet na novinku Auris však pochádza od nemeckého kráľa psychotrilerov, a keďže je v knihe cítiť Fitzekov rukopis, nemusíš mať obavy. Spolupráca medzi týmito dvoma chlapmi funguje na jednotku a výsledok stojí rozhodne za prečítanie.

Matthias Hegel je forenzný fonetik, odborník na akustickú analýzu dôkazov. Má absolútny sluch a počuje veci, ktoré ostatným unikajú, preto dostal prezývku Auris. Vycíti v hlase neistotu, nervozitu a strach. Na základe hlasovej analýzy dokáže určiť pohlavie, vek, pôvod, vzdelanie či veľkosť topánok neznámeho človeka.

Spolupracuje s políciou a často sa zapája do záchrannej akcie pri rukojemníckych drámach. Pred rokom to tak aspoň ešte bolo, pretože dnes sedí Hegel vo väzení. Brutálne zavraždil bezdomovkyňu a sám sa udal na polícii. Je však skutočne vinný?

Túto otázku si kladie Jula Ansorgeová, mladá žena, ktorá pracuje v rozhlase a vo svojich podcastoch sa venuje kriminálnym prípadom. Verí v Hegelovu nevinu. Dostane horúci tip, novú stopu, ktorá by mohla dokázať, že je Hegel nevinný. Vzápätí však príde výhražný telefonát, aby okamžite dala ruky preč od tohto prípadu…

Knihu Auris si môžeš objednať tu.
Tatran

5. Natalie C. Parker – Vlna vzdoru

Pokračovania sa tento mesiac dočká aj prvá časť fantasy trilógie Sestry mora – novinka Vlna vzdoru, ktorá ti priblíži dobrodružnú jazdu kapitánky dievčenskej lode, ktorá je odhodlaná zničiť flotilu mocného krutovládcu.

Caledonia prišla o posádku, no neprestáva bojovať. Po tom, čo takmer umrela rukou nepriateľa, ju z mora vytiahla a vyliečila skupina bývalých Brokov, ktorým sa podarilo vymaniť z Aricových pazúrov a teraz vedú kočovný život, pripravení zmiznúť v okamihu, keď sa objavia problémy.

Caledonia sa však nechce len skrývať. Chce nájsť Mors Navis a svoje milované sestry. Chce pokračovať v boji proti Aricovej flotile a oslobodiť Moria Brokov. Podarí sa jej presvedčiť spojencov, že boj je jedinou možnosťou, ako sa vymaniť spod Aricovej nadvlády, a že nájsť ženy z lode Mors Navis je prvým krokom k revolúcii?

Knihu Vlna vzdoru si môžeš objednať tu.
Slovart

6. Trevor Noah – Vinný od narodenia

Ak máš pocit, že sú životopisy a biografické knihy nudné, snáď ťa o opaku presvedčí novinka Vinný od narodenia od moderátora a stand-up komika Trevora Noaha, ktorá sa pokladá za najúspešnejšiu autobiografiu 21. storočia. Táto kniha ti s dôvtipom a úprimnosťou priblíži nezvyčajný svet, na ktorý by si najradšej zabudol.

Trevor Noah sa narodil ako syn juhoafrickej matky z kmeňa Xhosa a švajčiarskeho občana. V čase apartheidu boli vzťahy medzi partnermi odlišnej farby pleti neakceptovateľné a pokladali sa za trestný čin. Trevor bol dieťa, ktoré sa vlastne nemalo narodiť, a tak ho museli skrývať. Zažil chudobu, prejavy rasizmu, ale aj odvážnu vzburu svojich „farboslepých rodičov“, ktorí sa s dôvtipom snažili prekonať etnické a rasové predsudky.

Dnes je z neho obľúbený moderátor s vlastnou show, cestuje po celom svete a vystupuje ako stand-up komik pred vypredanými sálami. Jeho rozprávanie sledujeme v navzájom prepojených príbehoch, mnohé sú zábavné či dramatické, iné zas hlboko dojemné.

Knihu Vinný od narodenia si teraz môžeš objednať s 19 % zľavou.
Tatran

Nech sa rozhodneš pre hociktorú zo spomenutých kníh, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.


Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.