Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk
Zdroj: ©Shutterstock

6 krokov k vybudovaniu sebavedomia. Tieto maličkosti z teba spravia silnú osobnosť

Aj keď sa to nezdá, silné sebavedomie je dosiahnuteľný cieľ.

Sebavedomie je kľúčovým prvkom osobného úspechu a šťastia. Ľudia so silným sebavedomím sú často vnímaní ako kompetentnejší, atraktívnejší a dokážu lepšie zvládať stres a výzvy. Bohužiaľ, sebavedomie nie je niečo, s čím sa človek narodí.

Aj keď niektorí z nás ho majú silné, niekedy možno až príliš, určite to nie je niečo, čo príde do života len tak. Sebavedomie je vlastne schopnosť, ktorú je možné vyvinúť a posilniť. A ako na to? Tu je niekoľko krokov, ako si ho vybudovať silnejšie.

1. Stanov si jasné ciele

Keď vieš, čo chceš dosiahnuť, môžeš na tom pracovať. Ak bude tvojím cieľom dosiahnutie silnejšieho sebavedomia, cesta za ním bude pre teba jednoduchšia. Predovšetkým sa zameraj na svoje silné stránky namiesto slabostí. Kedykoľvek máš negatívnu myšlienku o sebe, skús ju premeniť na pozitívnu.

2. Rozpoznaj kritiku

Kritika vie veľmi uraziť naše ego, dotknúť sa nás a zraziť nás k zemi. Ak máš slabé sebavedomie, asi poznáš ten pocit, keď ti niekto vytkni niečo, čo si už beztak urobil s malou dušičkou. Nauč sa rozpoznať konštruktívnu kritiku a nepovažuj ju za osobný útok. Môže to byť skvelý nástroj na tvoj osobný rast.

Herec zo seriálu Tie roky sedemdesiate bol odsúdený na 30 rokov za znásilnenie dvoch žien

Mohlo by ťa zaujímať:

Herec zo seriálu Tie roky sedemdesiate bol odsúdený na 30 rokov za znásilnenie dvoch žien

3. Posilňuj svoje telo aj myseľ

Sebavedomie si dokážeš zvýšiť aj vtedy, keď si budeš veriť. A veriť si začneš vtedy, keď budeš presvedčený o tom, že si skvelý. K tomuto pocitu ti môže pomôcť aj vzdelanie a ovládanie zručností. Čím viac vieš, tým kompetentnejší a sebavedomejší sa cítiš.

Sebavedomie úzko súvisí aj s fyzickou stránkou. Preto sa staraj aj o svoje telo. Pravidelná fyzická aktivita dokáže výrazne posilniť kvalitu tvojho života, fyzickú stránku, ale aj tu mentálnu, čo jednoznačne vedie k lepšiemu pocitu zo samého seba, a teda aj k posilneniu sebavedomia.

6 krokov k vybudovaniu sebavedomia. Tieto maličkosti z teba spravia silnú osobnosť
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.