Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin
Zdroj: ©Shutterstock

6 nádherných ciest na Slovensku, na ktorých si musíš zajazdiť: Tieto ti vyrazia dych!

Skvele si na nich zajazdíš a uchvátia ťa brutálnymi výhľadmi.

Pokiaľ patríš medzi ľudí, ktorí nevnímajú šoférovanie len ako nutné zlo, ale vyslovene si ho užívajú, potom si určite občas rád vyrazíš na roadtrip po pekných cestách. Ak si chceš skvele zajazdiť a zároveň sa kochať úchvatnými výhľadmi, nemusíš hneď cestovať do Álp. Nádherné cesty nájdeš aj na Slovensku. Nezáleží na tom, či si z východu, stredu alebo západu, v každom kúte našej krajiny nájdeš úseky asfaltu, ktoré ti vyčaria úsmev na tvári

Ktoré cesty sa oplatí navštíviť, keď si chceš naozaj dobre zajazdiť? Prinášame ti tipy na niekoľko skvelých trás, ktoré by si určite mal vyskúšať

1. Pezinská baba

Horský priechod Pezinská baba je dobre známy každému milovníkovi šoférovania zo západného Slovenska. Pravidelne sa tu organizujú preteky do vrchu a niektoré úseky prešli za posledné roky rekonštrukciou, takže sa nemusíš báť obrovských výtlkov a ciest s rozbitým povrchom. Čakajú tu na teba nádherné zákruty, no zároveň aj pekné scenérie. Na vrchu je naviac motorest, v ktorom sa môžeš občerstviť. 

Rozhovor so spisovateľkou Julie Caplin

Odporúčame prečítať:

Rozhovor so spisovateľkou Julie Caplin: Dej najnovšej časti série Romantické úteky sa bude odohrávať v meste, ktoré je bližšie, ako si myslíš

Ak si chceš na Pezinskej babe dobre zajazdiť, zavítaj sem skoro ráno, keď ešte premávka nie je taká hustá. Dávaj si však pozor na zvieratá. V skorých ranných alebo neskorších večerných hodinách zaručene v každej zákrute uvidíš pri ceste svietiace oči srniek, líšok, zajacov a iných živočíchov.

2. Horský priechod Huty 

Ak si chceš dobre zajazdiť na strednom Slovensku, na Liptove, určite zavítaj na horský priechod Huty. Jeho začiatok je v obci Liptovské Matiašovce a končí v obci Huty. Ak budeš po ceste pokračovať ďalej, dostaneš sa až do Poľska. Z cesty sa ti naskytnú nádherné výhľady na celý Liptov a tešiť sa môžeš aj na veľa pekných zákrut, ktoré dokonale preveria tvoje šoférske zdatnosti. 

auto cesty Slovensko

Mysli však na to, že tento horský priechod často využívajú aj vodiči nákladiakov, takže ak sa chceš dobre povoziť, zavítaj naň cez víkend, prípadne sviatok a ideálne skoro ráno. 

3. Jankov vŕšok 

Cesta cez Jankov vŕšok má menej ako 11 km, ale aj napriek tomu ju vyhľadávajú vodiči z celého Slovenska. Čaká ťa pomerne kvalitný asfalt, no najmä sa môžeš tešiť na krásne zákruty a zároveň pekné okolité prostredie. Na tejto ceste pravidelne stretneš veľa motorkárov a nadšených šoférov na rôznych zaujímavých autách. Teda, ak sa chceš zoznámiť s novými ľuďmi, ktorí majú podobnú vášeň ako ty, určite sa sem príď povoziť. Ideálne cez víkend alebo sviatok, keď sa tu často stretávajú milovníci jazdenia. 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Dominik Parajka
Už viac ako 8 rokov sa venujem obsahovému marketingu, pričom mojou srdcovkou sú autá, o ktorých často píšem a natáčam videá. Rád ale vytváram obsah aj k iným témam, hlavne investovaniu, realitám, financiám, technike a elektronike.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.