6 najčudnejších vysokých škôl, na ktorých sa dá študovať

Neviete sa rozhodnúť na akú výšku si podať prihlášku? Možno že vám tento článok dodá kus inšpirácie.

Nie je prekvapivé, že v dnešnej dobe sa dá študovať už hocičo. Ak vás nebavia tie obyčajné a „nudné“ vysoké školy u nás, tak pre vás máme nejaké tipy, kebyže sa rozhodnete ísť študovať do zahraničia. Ak sa chcete stať odborníkom a získať titul z niečoho, čo žiadny váš známy ešte nikdy neštudoval a s vysokou pravdepodobnosťou ani nebude, tak tieto školy sú pre vás.

1. Univerzita v Missouri ponúka štúdium o amerických rapperoch: Kanye West a Jay-Z

Na tejto univerzite môžete študovať týchto dvoch rapperov. Na prednáškach sa rozoberá to, aký vplyv majú na hip-hopovú scénu v Amerike, ako sa líšia od ostatných rapperov a dozviete sa tiež viac o ich živote, ktorý je pre mnohých ideálnym americkým snom.

hiphopdx.com (http://s3.amazonaws.com/hiphopdx-production/2017/09/JAY-Z-Kanye-West-827×620.jpg)

2. Veľa tvárí Harryho Pottera na univerzite v Ontariu

Baví vás Harry Potter? Ste veľký fanúšik? Táto škola by vás pravdepodobne odradila. Znie to síce ako fajn vec, no štúdium sa skladá z čítania všetkých knižiek stále dokola, všímaní si každého detailu a následnom rozoberaní všetkého, čo ste prečítali. No ak sa stále nemôžete nabažiť Harryho Pottera, tak táto škola je pre vás ako stvorená.

harrypotter.wikia.com (https://vignette.wikia.nocookie.net/harrypotter/images/9/9d/Harry-Potter-Wizarding-World-Weekly.jpg/revision/latest/scale-to-width-down/670?cb=20160914202759)

3. Filozofia o Simpsonovcoch na univerzite v Kalifornii

Nie, nie je to až tak čudné, na tejto škole sa totižto naozaj študujú Simpsonovci do hĺbky! Pre tých, ktorí netušia čo také by sa dalo učiť na vysokej škole o Simpsonovcoch, tak tu sa rozoberá a prenáša do reálneho života spôsob, akým sa satira používa v seriále. Takisto sa na prednáškach hľadajú odpovede na to, na čo poukazujú jednotlivé udalosti.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/oWjyixDbWuAk8/giphy.gif)

4. Zombíci na univerzite v Chicagu

Táto univerzita ponúka trojtýždňový kurz zameraný na fiktívne bytosti, ktoré všetci poznáme hlavne z televíznych obrazoviek a videohier. Preberajú sa tu také veci, ktoré by vás pri sledovaní The Walking Dead ani nenapadli, takže ak si myslíte, že zombie apokalypsa sa blíži a máte dokonca už aj vymyslený plán ako prežiť, tento kurz je rozhodne pre vás.

pexels.com (https://static.pexels.com/photos/8958/night-camp-vhs-zomibie-8958.jpg)

5. Vikingovia na univerzite v Londýne

Mysleli ste si, že študovanie Simpsonovcov je šialené? Ani nie. Ak vás zaujíma história, a dejepis na základnej a strednej škole vám nestačil a dosť ste nemali ani zo seriálu Vikings, tak táto škola vám naplní vašu úchylku na vikingov. Štúdium vyžaduje dobrú znalosť angličtiny a ponúka vám možnosť učiť sa škandinávske jazyky.

imdb.com (http://www.imdb.com/title/tt2306299/mediaviewer/rm2807316224)

6. Univerzita klaunov v Ohiu

Chcete pracovať ako profesionálny klaun? Táto škola ponúka 30 týždňový kurz „klaunovstva“. Škola vás naučí všetko ohľadom mejkapu, oblečenia a správania sa klaunov. Počas kurzu budete trénovať padanie, chodenie po stene, dokonca budete musieť ustáť aj rany. Absolventi budú môcť robiť klaunov všade od cirkusov, cez festivaly, až po rodinné oslavy.

pexels.com (https://static.pexels.com/photos/39242/clown-creepy-grinning-facepaint-39242.jpeg)

Titulná fotka: pexels.com
Zdroj: studentworldonline.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20+ vtipných fotiek, ktoré vám ukážu svet z tej krajšej strany

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME