6 najlepších vecí, ktoré ti dá pobyt na intráku

Lebo ľudia na intráku sú niekedy vynaliezavejší ako MacGyver

A čo si si zo svojho pobytu na intráku a najživelnejších piatich septembrov odniesol ty?

1. Priatelia

Ľudia sú neodmysliteľnou súčasťou života na internáte a tým, že budeš rôzne povahy a osobnosti stretávať na každom kroku, sa tvoja škála potencionálnych priateľstiev znamenito rozšíri. V tej zmeske charakterov totiž určite naďabíš na ľudí s rovnakou láskou k seriálom a talianskej kuchyni akou disponuješ aj ty sám a rovnako tak na zábavných retardov, ktorých zmysel pre humor ti učaruje. Okrem toho však budeš v denno-dennom kontakte aj s ľuďmi, ktorí budú mať od tvojej krvnej skupiny skutočne ďaleko – no aj to je pozitívna skúsenosť do budúcnosti. Naučíš sa akceptovať aj ľudí, ktorých by si najradšej opil a následne vyhodil z okna a rôzne vychytávky dialektov z rozličných kútov Slovenska ti už nebudú trhať uši tak ako kedysi.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/accommodation-adult-amsterdam-billiards-509780/)

2. Naučíš sa samostatnosti

Žiadna maminkina kuchyňa, vypraté a vyžehlené trenky a všetky iné vymoženosti, ktoré ti „mama hotel“ s láskou poskytoval. Na internáte totiž platí pravidlo „čo si nespravíš, to nemáš“ viac, než kdekoľvek inde. Vzájomná pomoc medzi spolubývajúcimi je celkom fasa vec, ale väčšinou zlyháva v momente, kedy niečo potrebuješ ty. Priestory intráku ťa tak spacifikujú a premenia na samostatnú osôbku celkom jednoducho – v sekunde, ako si nebudeš mať čím utrieť riť alebo nabiť mobil, pochopíš aj sám, že tu už ti nikto nebude behať za zadkom a uisťovať sa, či si živý, zdravý, osprchovaný a najedený.

instagram.com (https://www.instagram.com/p/BYkiq-IBuoh/?tagged=vifon)

3. Aj skromnosti

Keďže sa tvoj životný priestor na intráku zredukuje na minimum a celý svoj majetok musíš napchať do jednej chabej skrinky s krivými dverami a na poličku nad posteľou, po čase ti z toho fakt, že nepotrebuješ toľko vecí, vyplynie aj sám. Napríklad taký adaptér na notebook je veľmi multifunkčná vec. Ak si lenivé hovädo a tie tri metre do kuchynky sú ti ďaleko (alebo si prosto len vyfasoval intrák, v ktorom takéto vymoženosti modernej doby zatiaľ nepoznajú), môžeš si na ňom ohriať jedlo a keď vám v zime nezakúria, tak aj nohy. Aj všetky tvoje doterajšie neresti idú bokom, ak nestoja menej ako euro a treba na ne teplú vodu (lebo tá na intrákoch tečie naozaj len príležitostne, a to asi tak príležitostne, ako tečie alkohol dole tvojim krkom).

flickr.com (https://www.flickr.com/photos/thegirlsny/4847402025)

4. A dokonca aj „láske“ k upratovaniu

Pokiaľ si sa rozhodol svoje náklady na štúdium obmedziť na minimum a ubytovať sa na intráku, tak všetkým svojim sklonom negramotného humusáka môžeš dať rovno zbohom. Na niektorých intrákoch sú presne vyhlásené časy, kedy sa upratuje a všetci jeho obyvatelia musia byť v tom čase prítomní (lebo tá smutná polička by pravdepodobne umrela a odhnila zo steny, ak by si ju utrel vo štvrtok a nie v stredu), iné sa spoliehajú na prirodzenú inteligenciu študentov a predpokladajú, že keď chcú mať jedného dňa diplom, tak vedia, kedy je treba chytiť do rúk vysávač. No vo výsledku to vyjde na rovnako – nevyhneš sa tomu.

pixabay.com (https://pixabay.com/en/vacuum-cleaner-vacuuming-cleaning-268179/)

5. Organizácia

Keď žiješ v budove s ďalšou stovkou ľudí, ktoré chcú presne tie isté veci čo ty a v tom istom čase, dobrý timing je základ. Kedy sa ísť osprchovať, aby ti teplota vody neprivodila omrzliny? Kedy ísť na obed, aby si tam nestrávil celú mladosť a prípadne aj nezoštátnicoval? To sú otázky, nad ktorými každý študák rozmýšľa viac ako nad zápočtami.

pixabay.com (https://pixabay.com/en/finger-provocation-rebel-422529/)

6. Najlepšie roky tvojho života

Aj napriek rôznorodosti živočíchov v spoločných sprchách, večierke a neustálym sexuálnym zvukom, z ktorejsi izby vedľa teba, to napokon budú najlepšie roky tvojho života. Navždy budeš spomínať na spontánne chodbovice, ktoré sa rozpútali z ničoho nič aj napriek tomu, že ste všetci mali na druhý deň prednášky hneď z rána, na vynaliezavosť svojich spolubývajúcich, keď sa za posledných dvadsať centov chceli najesť aj opiť a dokonca aj na to, ako si skoro začal zdravo žiť (lebo v časovej tiesni si počas obednej prestávky začal jesť čoraz častejšie len jablko či banán). Budeš si pamätať ten ohromný kľud pred každými prázdninami, kedy boli na seba všetci aspoň o kúsok milší a rovnako aj na letné mesiace, kedy sa celý blok išiel vyvaliť na schody, grilovať a popíjať pivko. Také spomienky by si jednoducho nikde inde nenazbieral a bonusom toho všetkého je, že keď sa zadarí, tak odtiaľ budeš odchádzať s titulom.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/party-drinking-dancing-nbNpx2O3iJSyk)

Titulná fotka: pixabay.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
25
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
80
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Skutočné mužské problémy, ktorým ženy len ťažko rozumejú


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME