6 nesporných znakov, že je najvyšší čas pobaliť si veci

V tomto štádiu už naozaj nie je čo zachraňovať.

Zdroj: ArtCave Maniac / EMEFKA

Pravdou je, že väčšina moderných vzťahov dlho nevydrží. Pri prvom náznaku problému má už jeden z nich zbalené, lebo zdúchnuť preč je jednoduchšie ako na sekundu prekročiť tieň vlastnej hrdosti a snažiť sa ho vyriešiť. To však neznamená, že to niekedy nie je jediné možné východisko. S naším ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko situácií, z ktorých je jasné, že vzťah je už dávno za hranicou, keď je možné ho zachrániť. A úprimne dúfame, že sa v žiadnom bode nenájdeš.

1. Pije ako dúha

Začalo to zľahka. Najprv si dal na oslave o štyri poldecáky viac, ako by sa patrilo, potom začal zazerať vždy, keď si čo i len okrajovo poznamenala, že dnes by sa mohol krotiť. Dni plynuli, týždne sa pretiahli na mesiace a zrazu si nevieš spomenúť, kedy naposledy bol úplne triezvy. Rozprávať sa s ním o tom nedá. Prisahá, že nemá problém, že zbytočne dramatizuješ, všetko je to v tvojej hlave… a pri tom všetkom z neho razí ako z dedinskej pálenice. Život je príliš krátky, aby si niekomu robila terapeuta.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Neustále ťa ponižuje

Nič sa mu nepáči. Môžeš sa rozkrájať, doniesť mu modré z neba a na zlatom podnose mu naservírovať všetko, čo z teba ostalo, a on si aj tak nájde niečo, za čo by ťa skopal pod čiernu zem. On je, samozrejme, pán dokonalý… ale ty si tučná, naivná, sprostá a panovačná a vlastne máš byť rada, že s tebou chlap ako on vôbec stráca čas. Môžeš ho to nechať omieľať dovtedy, až tomu aj sama uveríš, alebo si môžeš pobaliť saky paky a byť radšej sama, ako s chujom, čo si na tebe potrebuje zvyšovať chabé sebavedomie. Tak čo?

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Neštíti sa použiť fyzické násilie

Štatistiky hovoria, že prvá facka takmer nikdy nie je posledná, takže pokiaľ ti omylom nedal lakťovku pri vyháňaní muchy z kuchyne, tvoja reakcia by mala byť nekompromisná. Človek, čo sa nevie ovládať, si zaslúži návštevu od zelených, nie milujúcu polovičku, čo mu bude skákať okolo zadku. Ak sa v jeho prítomnosti bojíš aj nadýchnuť, aby to, nedajbože, zase neskončilo monoklom, tak naozaj nie je o čom. 

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Má ťa úplne v paži 

Toto nie je zábudlivosť. Všetci vieme, že dátumy narodenín, menín či výročí sú niekedy nad mužské mozgové kapacity, ale toto je o inom. Keď ho poprosíš, aby prišiel skôr z práce, lebo varíš dobrú večeru, nepríde. Keď chceš, aby ťa odviezol k zubárovi, lebo máš spuchnutú polku ksichtu a sama to jednoducho nedáš, zrazu má tenis s kamošmi. Fakt, že ti po tom všetkom zabudne kúpiť na narodeniny aspoň poondiatu kyticu, je už naozaj len čerešničkou na torte. Naozaj chceš byť s niekým, kto ťa má len ako zábavku na dlhé nudné večery?

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Podvádza ťa

Dlho si si to nechcela pripustiť. Vedela si, že nemáš doma mužský ideál, že má viac múch ako ten húf, čo v lete krúži nad kravským lajnom, ale stále si sa čičíkala tým, že môže byť aj horšie. Veď aspoň, že ťa nepodvádza. Lenže potom začal chodiť domov neskoro, zaspával s mobilom nalepeným na hrudi, voňal cudzou voňavkou a kamošky ti začali hovoriť, že ho vonku vídajú s nejakou inou. A keď si sa ho pokúsila konfrontovať? Akurát ťa vysmial.

ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Ohovára ťa pred spoločnými známymi

V tejto fáze je jasné, že ťa už neberie ako spoluhráča. Si brankár v susednom tíme a on skúša, koľko striel ti môže napáliť rovno do brucha, kým konečne povolíš. Snaží sa na svoju stranu dostať všetkých vašich spoločných známych, snaží sa im ukázať, že problém nie je v ňom, ale v tebe. Prvotriedny manipulátor.

Prečo sa s tebou nerozíde, keď si taká hrozná? pýtaš sa samej seba a každý, kto ho počuje, sa to pravdepodobne pýta tiež. Odpoveď je prostá – on sa nechce rozísť. Chce vyhrať. Ponížiť ťa. Pomastiť si ego a potom ťa poprosiť, nech mu nažehlíš puky na nohaviciach. No je ti toto treba?

ArtCave Maniac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
8
Grr
Fuuj Fuuj
48
Fuuj
Fňuk Fňuk
19
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Diváci prezradili, ktorých hercov nenávidia natoľko, že filmy s nimi ani nepozerajú


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME