Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Pravdou je, že väčšina moderných vzťahov dlho nevydrží. Pri prvom náznaku problému má už jeden z nich zbalené, lebo zdúchnuť preč je jednoduchšie ako na sekundu prekročiť tieň vlastnej hrdosti a snažiť sa ho vyriešiť. To však neznamená, že to niekedy nie je jediné možné východisko. S naším ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko situácií, z ktorých je jasné, že vzťah je už dávno za hranicou, keď je možné ho zachrániť. A úprimne dúfame, že sa v žiadnom bode nenájdeš.

1. Pije ako dúha

Začalo to zľahka. Najprv si dal na oslave o štyri poldecáky viac, ako by sa patrilo, potom začal zazerať vždy, keď si čo i len okrajovo poznamenala, že dnes by sa mohol krotiť. Dni plynuli, týždne sa pretiahli na mesiace a zrazu si nevieš spomenúť, kedy naposledy bol úplne triezvy. Rozprávať sa s ním o tom nedá. Prisahá, že nemá problém, že zbytočne dramatizuješ, všetko je to v tvojej hlave… a pri tom všetkom z neho razí ako z dedinskej pálenice. Život je príliš krátky, aby si niekomu robila terapeuta.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Neustále ťa ponižuje

Nič sa mu nepáči. Môžeš sa rozkrájať, doniesť mu modré z neba a na zlatom podnose mu naservírovať všetko, čo z teba ostalo, a on si aj tak nájde niečo, za čo by ťa skopal pod čiernu zem. On je, samozrejme, pán dokonalý… ale ty si tučná, naivná, sprostá a panovačná a vlastne máš byť rada, že s tebou chlap ako on vôbec stráca čas. Môžeš ho to nechať omieľať dovtedy, až tomu aj sama uveríš, alebo si môžeš pobaliť saky paky a byť radšej sama, ako s chujom, čo si na tebe potrebuje zvyšovať chabé sebavedomie. Tak čo?

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Neštíti sa použiť fyzické násilie

Štatistiky hovoria, že prvá facka takmer nikdy nie je posledná, takže pokiaľ ti omylom nedal lakťovku pri vyháňaní muchy z kuchyne, tvoja reakcia by mala byť nekompromisná. Človek, čo sa nevie ovládať, si zaslúži návštevu od zelených, nie milujúcu polovičku, čo mu bude skákať okolo zadku. Ak sa v jeho prítomnosti bojíš aj nadýchnuť, aby to, nedajbože, zase neskončilo monoklom, tak naozaj nie je o čom. 

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Má ťa úplne v paži 

Toto nie je zábudlivosť. Všetci vieme, že dátumy narodenín, menín či výročí sú niekedy nad mužské mozgové kapacity, ale toto je o inom. Keď ho poprosíš, aby prišiel skôr z práce, lebo varíš dobrú večeru, nepríde. Keď chceš, aby ťa odviezol k zubárovi, lebo máš spuchnutú polku ksichtu a sama to jednoducho nedáš, zrazu má tenis s kamošmi. Fakt, že ti po tom všetkom zabudne kúpiť na narodeniny aspoň poondiatu kyticu, je už naozaj len čerešničkou na torte. Naozaj chceš byť s niekým, kto ťa má len ako zábavku na dlhé nudné večery?

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Podvádza ťa

Dlho si si to nechcela pripustiť. Vedela si, že nemáš doma mužský ideál, že má viac múch ako ten húf, čo v lete krúži nad kravským lajnom, ale stále si sa čičíkala tým, že môže byť aj horšie. Veď aspoň, že ťa nepodvádza. Lenže potom začal chodiť domov neskoro, zaspával s mobilom nalepeným na hrudi, voňal cudzou voňavkou a kamošky ti začali hovoriť, že ho vonku vídajú s nejakou inou. A keď si sa ho pokúsila konfrontovať? Akurát ťa vysmial.

ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Ohovára ťa pred spoločnými známymi

V tejto fáze je jasné, že ťa už neberie ako spoluhráča. Si brankár v susednom tíme a on skúša, koľko striel ti môže napáliť rovno do brucha, kým konečne povolíš. Snaží sa na svoju stranu dostať všetkých vašich spoločných známych, snaží sa im ukázať, že problém nie je v ňom, ale v tebe. Prvotriedny manipulátor.

Prečo sa s tebou nerozíde, keď si taká hrozná? pýtaš sa samej seba a každý, kto ho počuje, sa to pravdepodobne pýta tiež. Odpoveď je prostá – on sa nechce rozísť. Chce vyhrať. Ponížiť ťa. Pomastiť si ego a potom ťa poprosiť, nech mu nažehlíš puky na nohaviciach. No je ti toto treba?

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.