6 očakávaných knižných noviniek, ktoré sa v januári objavia v kníhkupectvách

Výber kníh, ktoré si tento mesiac zaslúžia tvoju pozornosť.

Zdroj: Koláž EMEFKA

Začiatok nového roka je za nami a keď sa poobzeráš, pomaly, ale isto zisťuješ, že sa všetko okolo teba vracia do starých koľají. Ľudia nabehli do zamestnaní, škôl a klasického kolobehu bežného života. Jediná vec, ktorá je inak, je ešte pretrvávajúca snaha o plnenie novoročných predsavzatí.

Predpokladáme, že aj u teba ich zopár počas silvestrovskej noci určite padlo – napríklad, že prestaneš piť a fajčiť, začneš zdravo žiť, viac cvičiť, menej ponocovať a z času na čas spravíš niečo, čo si doteraz zanedbával. Ideálna aktivita, ktorou splníš posledný bod, je prečítať si dobrú knihu.

Ak si myslíš, že po Vianociach toho veľa v kníhkupectvách nenájdeš, vyvedieme ťa z omylu. Okrem bestsellerov sa totiž v januári objaví aj zopár noviniek, ktoré stoja za prečítanie.

André Aciman – Nájdi si ma (24.01.2020)

André Aciman sa dostal do podvedomia ľudí hlavne po tom, ako sfilmovali jeho bestsellerovú knihu Daj mi tvoje meno. Nájdi si ma síce nie je priame pokračovanie príbehu Olivera a Elia, ale autor sa k svojim zložitým a podmanivým postavám vracia niekoľko desaťročí po tom, čo sa zoznámili.

Aciman v tejto knihe predstavuje Eliovho otca Samuela, ktorý cestuje z Florencie do Ríma za synom. Náhodné stretnutie s krásnou mladou ženou vo vlaku mu však navždy zmení život. Elio sa onedlho presťahuje do Paríža, prežije tam ľúbostný vzťah, a Oliver, teraz vysokoškolský profesor, ktorý žije s rodinou v Novom Anglicku, zrazu uvažuje o ceste späť za Atlantik.

SLOVART

Anna Todd – After 5: Pred nami (21.01.2020)

Ak si túto sériu od autorky Anny Todd nezaregistroval postupne, ako vychádzala, určite ťa neminul film, ktorý prišiel do kín minulý rok v apríli. Turbulentný vzťah nevinnej Tessy a búrliváka Hardina začal ako hra, no postupne ich oboch prevalcovala skutočná, nespútaná láska.

Posledný diel série After odkrýva, čo sa udialo predtým, ako Hardin spoznal Tessu, ale aj čo sa odohralo potom. Úplne zmení tvoj pohľad na hĺbavého chlapca aj anjela, ktorý sa doňho zamiloval, a na ich divokú #hessa romancu.

IKAR

Charles Brandt – Ír (22.01.2020)

Príbehy o mafiánoch a ich praktikách sú v dnešných časoch vcelku obľúbené a žiadané. O to viac, ak sa jedná o skutočný príbeh, alebo aspoň z veľkej časti založený na pravde. A takou je aj kniha Ír – prípad najznámejšieho nájomného vraha mafie Franka „Íra“ Sheerana, v ktorej údajne môžeš veriť všetkému, čo si prečítaš.

V tejto knihe nájdeš strhujúci príbeh nájomného vraha Sheerana, ktorý dostal zákazku, aby zabil svojho kamaráta Hoffu, pričom vedel, že odmietnutie by ho stálo vlastný krk. „Ír“ prezradil detaily tejto aj ďalších nájomných vrážd prokurátorovi Charlesovi Brandtovi, pričom spôsob, akým vraždu vykonal, potvrdzujú aj forenzné dôkazy.

Vydavateľstvo Motýľ

Estelle Maskame – Vieš, že mi chýbaš? (31.01.2020)

Vieš, že mi chýbaš? je tretí diel bestsellerovej série DIMILY, ktorá sa vo Veľkej Británii zaradila do rebríčka piatich najlepších young adult kníh všetkých čias. Romantická lovestory nevlastných súrodencov Eden a Tylera sa stala svetovým fenoménom.

Eden sa s Tylerom naposledy rozprávala pred rokom. Po tom, čo vyšli s pravdou von a oznámili svoj vzťah rodine, ju úplne nepochopiteľne opustil. Štúdium v Chicagu ju priviedlo na iné myšlienky a pomohlo jej aspoň trošku zabudnúť a pohnúť sa ďalej.

Teraz sa ale obaja vracajú na leto domov. Eden už nechce otvárať staré rany, ale potrebuje odpovede na otázky, prečo Tyler odišiel a či majú ešte vôbec šancu na normálny vzťah…

Albatros Media

Leigh Bardugo – Zjazvený kráľ (24.01.2020)

Ak si milovník fantasy žánru, tak ti autorka Leigh Bardugo a jej Grishaverse určite nebudú cudzie. Po úspešných knihách ako Vrania šestka alebo Tieň kostí prichádza Leigh s novinkou Zjazvený kráľ.

Nikolai Lantsov mal odjakživa dar dokázať nemožné. Nikto nevie, čo si počas krvavej občianskej vojny vytrpel, a chce, aby to tak aj ostalo. Mladý kráľ musí nájsť spôsob, ako znova naplniť ravkanské pokladnice, nadviazať nové spojenectvá a zastaviť hrozbu, ktorej čelí kedysi veľkolepá grišská armáda. Temná mágia v jeho vnútri však každý deň mocnie a hrozí, že zničí všetko jeho úsilie.

S cieľom poraziť svoje prekliatie sa vydá na miesta v Ravke, kde prežíva staroveká mágia. Dá do stávky všetko, aby zachránil seba a svoju krajinu. Niektoré tajomstvá však nemajú ostať tajomstvami a niektoré rany sa nemajú zahojiť.

SLOVART

M. J. Arlidge – Kto sa bojí, nech nejde do lesa (28.01.2020)

Novinka od autora M. J. Arlidgea je pokračovaním série s vyšetrovateľkou Helen Graceovou. Kto sa bojí, nech nejde do lesa je ideálna na zimné čítanie – nejakú chvíľu po dočítaní totiž nebudeš mať chuť ani len prechádzať okolo lesa, o stanovaní ani nehovoriac.

Tom Campbell si nepamätá nič viac, iba že s priateľkou kempoval. Preberie sa uprostred lesa, dezorientovaný a vydesený na smrť. Niekto mu ide po krku, akýsi tvor s čiernou dierou namiesto tváre. Mladíkovo telo po čase nájdu na strome.

Prípadu sa ujíma Helen Graceová. Sotva sa však pustí do práce, objaví sa druhá obeť. V lese vyčíňa sériový vrah a idylický národný park sa v noci mení na popravisko. Pátranie na obrovskom zalesnenom území pripomína hľadanie ihly v kope sena.

IKAR

Či už sa rozhodneš plniť svoje predsavzatie mrazivou detektívkou, chladnokrvnou mafiánskou spoveďou alebo sladkou tínedžerskou romantikou, je len na tebe. Držíme palce, aby ti chuť do čítania vydržala počas celého roka.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Oscarové nominácie sú tu. O najlepší film sa pobije Joker, The Irishman či Vtedy v Hollywoode


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME