Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

6 otravných problémov, ktoré pozná každý, kto nosí okuliare

S ležaním na boku sa môžeš rozlúčiť.

Podľa štatistík až 75 percent dospelých ľudí na svete nosí okuliare, a ak do tejto kategórie spadáš aj ty, tak gratulujeme. Okrem prázdnej peňaženky máš totiž pravdepodobne aj tieto problémy. V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko nepríjemných situácií, ktoré ľudia s okuliarmi zažívajú bežne, a netvár sa, že z času na čas nedvihnú tlak aj tebe. Tak ktoré to teda sú?

1. Miniatúrne oči

Podľa toho, či máš okuliare do diaľky alebo do blízka, máš miniatúrne oči buď s nimi, alebo keď si ich dáš dole. Nevyhneš sa tomu. A hoci by si bol náramne rád, keby na túto skutočnosť nikto neupozornil, vždy sa nájde niekto, kto si ťa premeria od hlavy po päty a zahlási: „Čo je na tebe iné?!“ Zrazu nevyzerám ako Mucha Puk. To.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Náhla slepota

Poznáš to. Celý deň sedíš za počítačom, rátaš tabuľky alebo čokoľvek iné, za čo ťa niekto veľkodušne platí, a ani sa nenazdáš, zrazu je päť. Vypneš techniku, zlozíš si okuliare a chystáš sa pobaliť si saky-paky, keď tu zrazu zistíš, že svet okolo teba sa rozplynul v jednoliatu machuľu.

Nemať okuliare je jedna vec, ale mať ich celý deň a potom ich zosadiť z nosa? To je úplne iná káva. Vtedy by ťa reálne mohol parný valec zrovnať so zemou, a keby tvoje kosti náhle neboli 2D, ani by si si to nevšimol.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Ležanie na boku

Klasika. Situácia, ktorá sa opakuje každý boží deň medzi deviatou večer a polnocou. Ležíš zababušený v perine, bezducho scrolluješ internetom, a hoci o desať minút ani nebudeš vedieť, čo si vlastne videl, aj tak by si to rád… nuž, videl.

No v momente, keď ťa to omrzí na chrbte, máš smolu, keďže ležanie na boku nie je s nosením okuliarov vôbec kompatibilné. Máš teda len tri možnosti – tŕpnuť, žmúriť alebo pokriviť niečo, za čo si vysolil nekresťanské peniaze. No čo je lepšie?

© ArtCaveManiac / EMEFKA

Mohlo by ťa zaujímať:

6 nepríjemných situácií, ktoré veľmi dobre pozná každý ľavák

4. Capkanice

Niektoré veci sa dejú len raz za tisíc rokov. Nad Zemou preletí akási kométa, v dažďovom pralese rozkvitne akýsi kvet a tebe sa konečne podarí dobre si vyčistiť okuliare. Hračky pre dospelých sú super vec, ale u ľudí s okuliarmi podobné pocity navodí aj handrička z mikrovlákna. Každopádne, raz za čas sa zadarí… a zaručene to bude presne ten čas, keď sa ťa niekto rozhodne objať a celé ti ich zacapká.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Idiotské otázky

Našťastie, čím si starší, tým menej ľudí fascinuje, že vyzeráš ako Harry Potter (čo je, samozrejme, jediná postava v histórii ľudstva, ktorá kedy nosila okuliare), ale na škole si také šťastie nemal.

„Môžem si ich vyskúšať?“ prirútil sa k tebe večne cez prestávku akýsi spolužiak a ani nečakal na odpoveď, už ich mal na nose. „Wau, ty vážne nič nevidíš,“ skonštatoval hneď po tom, ako ti zamával pred očami tromi prstami a spýtal sa, koľko ich vidíš. „Sedem,“ odpovedal si… a on sa na tom rehotal ešte ďalšie tri týždne. Fakt sranda.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

6. Rosenie

Hlavnou funkciou okuliarov by malo byť posilnenie tvojho zraku, no nie je jednoduché využívať ju, keď sú 90 percent času zahmlené. Vojdeš zo zimy do vykúrenej miestnosti? Zahmlené. Otvoríš umývačku riadu? Zahmlené. Odpiješ si z čaju? Zahmlené. Či už chceš miešať polievku, alebo jednoducho len dýchať v rúšku, musíš to robiť poslepiačky a nikdy sa neubrániš myšlienke, že takto ste sa pri kúpe fakt nedohodli.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť