Nedeľa 24.10.2021
sk
Kvetoslava
cz
Nina

Počasie je nepredvídateľné. Existujú síce osoby, čo sú za jeho predvídanie tak trochu platené, ale to ani zďaleka neznamená, že sa na ne môžeš spoliehať. Bez ohľadu na to, čo včera hlásili v predpovedi, môže byť realita úplne iná. A práve vďaka tomu sa často dostávame do situácií, aké sme dnes s naším šikovným ilustrátorom načrtli v tomto článku. Poznáš ich?

1. Keď začne pršať, len čo si doumývaš auto

Svoje auto ľúbiš nadovšetko na svete, ale čo narobíš – každá láska občas dopláca na lenivosť. Umývaš ho, len keď už naozaj horí a cez plejádu mušiek na čelnom skle nerozoznáš semafor od odrazu vlastného jeb*ka na čele. Ale o to viac si to užívaš. Prechádzaš handrou cez každý záhyb, leštíš okná, až dokiaľ nevidno, že tam nejaké sú, šampónuješ, voskuješ, tešíš sa ako malý… a potom zahrmí.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Keď začne pršať, len čo prídeš na dovolenku

Celý rok si sa na to tešil. Druhú polovicu júna si bol už hlavou úplne mimo, na pláži, s pivkom v ruke, sťažujúc sa, že máš piesok kompletne všade, a v práci si ťahal len na zotrvačnosť. Teraz si konečne tu, pripravený urobiť sny skutočnosťou… a počasie to má celé hlboko v paži. Len čo si si ráno natrel chrbát a dofúkal nafukovačku, sa zatiahlo, rozpršalo a tebe neostávalo nič iné, ako celý týždeň na hoteli lúštiť sudoku.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Keď začne pršať, len čo si nastajluješ vlasy

Nie každé ráno sa zobudíš plná elánu a nie každé ráno máš chuť investovať čas a energiu do svojho účesu. Ale keď už sa do toho pustíš, len čo vytiahneš päty z domu, zaručene začne liať. Ide ťa od jedu rozdrapiť. Stojíš na zastávke, mokré vlasy nalepené na ksichte, a spomienka na krásne zvodné kadere je už presne len to. Spomienka.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Keď začne pršať, len čo príde víkend

Celý týždeň si sa potil v práci ako somár v kufri a myslel si, že skapeš. Vonku tridsaťpäť stupňov, v kancli, kde otváranie okien reguluje jediný kolega, ktorý očividne nepotrebuje pravidelný prísun kyslíka, štyridsať, klimatizácia žiadna. Chcelo sa ti plakať. Ale neplakal si, pretože si vedel, že každé trápenie je len dočasné, a bez ohľadu na to, ako dlho pocitovo trvá pondelok, jedného dňa ten víkend skrátka prísť musí. A aj prišiel. Spolu s búrkami.

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Keď si zoberieš dáždnik a ako naschvál v ten deň neprší

Lebo nemáš čo lepšie na robote, ako sa naprieč mestom ťahať s dáždnikom v ruke a potom sa s dáždnikom v ruke zase naprieč mestom trepať späť. Niežeby si chcel kritizovať prácu meteorológov, to určite nie. Len si už niekoľkokrát myslel na to, že ak by si ty svoju prácu robil s rovnakou presnosťou, ako oni predpovedajú dážď, nemal by si ani na slanú vodu. Ale ber to z tej pozitívnej stránky – radšej dáždnik do zásoby, ako prísť domov mokrý ako myš.

ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Keď si vietor robí, čo sa mu zachce

Za normálnych okolností sa kategorizuješ ako solídny priemer, ale len čo idete s kamošmi opekať, si ten najatraktívnejší človek na svete. Všetci ťa zbožňujú. Respektíve, všetko ťa zbožňuje. Mravce ti obžierajú nohy, komáre cucajú, čo im sily stačia, niet osy, čo by len tak ležérne preletela okolo, a dym? Ten sa od teba nepohne ani na krok. Je ti prd platné, že si si už trikrát presadol – smer vetra sa zakaždým zmenil tak, že ti celý ten sajrajt fúka rovno do ksichtu.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť