Sobota 27.11.2021
sk
Milan
cz
Xenie

6 otravných zákonov schválnosti, ktoré ťa doháňajú do zúfalstva

Raz sa ťa snaží sabotovať vlastné telo, inokedy počasie...


Zákony schválnosti. Nikto ich nemá rád, no na našu veľkú smolu neexistuje spôsob, ako sa im efektívne vyhnúť. Dnes sme si pre teba v spolupráci s naším šikovným ilustrátorom pripravili niekoľko takých, ktoré určite veľmi dobre poznáš, a keď už nič viac, aspoň si na ne môžeš s nami beztrestne zanadávať. Tak teda poďme na to, nie?

1. Prvé rande a pupák na čele

Celú noc si sa prehadzovala z jedného boka na druhý a v duchu si prehrávala všetky možné katastrofálne scenáre, podľa ktorých do 24 hodín spáchaš spoločenskú samovraždu. Zbytočne. Keď pokusy o rozvoj tvojho milostného života nesabotuje vlastná grambľavosť a nevykydneš mu na tričko polovicu večere, postará sa o to ten grandiózny pupák, čo sa ti honosne vyníma uprostred ksichtu. Bohvie, ako za tých pár hodín nakysol do takýchto rozmerov, ale teraz ho vidno hádam aj zo satelitu. Skvelé. Proste skvelé.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

Mohlo by ťa zaujímať:

Ľudia sa podelili o tragikomické odmietnutia, ktoré dostali a poriadne nimi otriasli

2. Dôležitá správa a pomalý internet

Nádych, výdych, opakuješ si stále dookola v snahe zabrániť svojim horným končatinám svojvoľne šmariť ten počítač o stenu. Nádych, výdych. Stál ťa obličku a ešte trochu. Nádych, výdych. Keď ho teraz rozbiješ, nebudeš mať na čom pracovať a v prázdnej plechovke od piva pod mostom si mobil asi nenabiješ. Nádych, výdych. Nádych, výdych. NÁDYCH, VÝDYCH. Prečo sa toto musí diať práve tebe?!

© ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Voľno v práci a škaredé počasie

Darmo si si predstavoval, ako sa po úmornom týždni pôjdeš niekam vyvetrať. Počasie má iné plány. Ešte si sa ani nevyšuchtal z postele, už počuješ, ako za oknom autá jazdia po mokrej vozovke, a ide ťa od jedu rozdrapiť. Celý týždeň bolo pekne. Celý týždeň svietilo slniečko, decká sa hrali na ihriskách, vtáčiky veselo spievali a ty si sedel zapadnutý za počítačom a odrátaval minúty do obednej prestávky, aby do teba zase na chvíľu vliala chuť do života. Kde sú tie blbé vtáky teraz?!

© ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Odchod na dovolenku a h*vno na zákrute

Nie každý deň sa zobudíš so štipľavým pálením medzi polkami a nie každý deň ťa ranná návšteva toalety vyžmýka ako solídne trojhodinové kardio. Ale ak áno, tak je to zaručene deň tvojho odchodu na dovolenku.

Akoby nestačilo, že stresuješ, či máš všetko, stresuješ, či prídeš na čas na letisko, a stresuješ, či ti niekde po ceste niekto nezapatroší kufor, teraz môžeš stresovať aj kvôli vlastným črevným pochodom a modliť sa, aby si si niekde medzi check-inom a vstupom do gatu nenaložil do gatí. Vesmír má naozaj absurdný zmysel pre humor.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

Vlhová sa stala víťazkou slalomu vo fínskom Levi

5. Nové tvrdené sklo a prvé praskliny

Hodinu si nad tým sedel, so zatajeným dychom, stiahnutými polkami a opatrnosťou pyrotechnika, ktorého od globálnej explózie delí jeden červený drôtik, ho pomaly spúšťal ku dnu, len aby sa ti, nedajbože, nevytvorila vzduchová bublinka. A načo? Ani nie dve hodiny, mobil sa ti sám od seba vyšmykne z vačku a pristane na betóne rovno displejom dole. Tridsať eur v prdeli, ale mohlo byť aj horšie.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

6. Ráno a zle zapichnutá nabíjačka

Rána bývajú kruté aj bez toho, aby si rozospatý, pokrčený a značne nasrdený, že sa nevieš naklonovať a vyslať do práce svoje druhé ja, zistil, že si sa celú noc nabíjal naprázdno. Viac ako dvadsať rokov života a ty stále nevieš zasunúť. Na displeji výstražne svieti chabých päť percent, a hoci matematika nikdy nebola tvojou dominantnou sférou, už teraz ti je jasné, že po ceste do práce hudbu počúvať asi nebudeš. Ale pozerať z okna je tiež fajn.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť