6 problémov, o ktorých si dúfal, že s osemnástkou odídu

Keď koláčik šťastia vie o tvojej budúcnosti viac než ty.

Počas dospievania je predstava budúcnosti často na míle vzdialená realite. Lebo keď máš 16 rokov, ľahko sa ti predstavuje, že si dospelý, máš prácu snov, fakt ti narástli tie prsia, precestoval si celý svet, nezačal si plešivieť v dvadsaťpäťke ako tvoj foter, oženil si sa s modelkou a vlastne si vyhral v lotérii a všetci, koho si kedy nemal rád, ti závidia. A potom skončíš po výške pracovať v mekáči, bývaš stále u rodičov a jediná bytosť, s ktorou máš blízky kontakt, je tvoj leguán Fero.

1. Vyrážky

Od základnej školy až po výšku si dúfal, že zmiznú. Lebo ti všetci vraveli, že zmiznú, a tým ti aj dávali falošné nádeje. Baby ich zakrývali ofinami a lacným mejkapom a dúfali, že im pomôžu pleťové masky z kvasníc, ovsených vločiek a krúžkov cibule. Skočili po každej rade starých mám, ku ktorej sa dostali, od umývania v ľadovej vode až po pitie vývarov zo žihľavy. Hormóny a kopy čokolády v žalúdku však neoblbneš. Chalani si akurát tak začali umývať tvár, ak mali dosť pudu sebazáchovy. Prípadne ak to bolo veľmi zlé, ukradli sestre korektor – tajne, aby neprišli o mužnosť, do ktorej ešte ani nevyrástli. A nič sa odvtedy nezmenilo. Až na to, že ženy teraz míňajú na kozmetiku polovicu svojej výplaty. A chlapi si vyrážky dráždia žiletkami pri holení a v zápale hry nechajú občas svoje polovičky, aby sa o ne postarali.

https://media1.tenor.com/images/3a41a032664134e5e12ac2082746771e/tenor.gif?itemid=4887525

2. Ranné vstávanie

Po strednej sa každý teší na výšku, lebo si myslí, že tam nebude mať žiadne nulté hodiny a konečne sa po toľkých rokoch bude môcť v pokoji ožrať a na druhý deň dospávať. Však vysokoškoláci snáď ani nechodia do školy! Omyl. V skutočnosti sa to dá robiť iba párkrát do týždňa. A ak máš šťastie, vyfasuješ hneď niekoľko seminárov o siedmej, čo je bez povolených absenčiek čistá vražda. Veľmi podobne to je aj s predstavou o práci. Do nej sa predsa chodí zvyčajne až na deviatu. To je taký luxus, že si predtým môžeš dopriať raňajky v kaviarni a kľudne aj prechádzku! Tínedžeri však neberú do úvahy fakt, že starnú. A keď vyrastú a začnú chodiť do práce, vstávať na deviatu je zrazu nadľudský výkon.

3. Trápne sexuálne eskapády

Začínalo to trápnym bozkávaním za školskými smetiakmi, či v tme kina, pri ktorých jeden nevedel ako ovládať svoje sliny a druhý chcel predviesť, že má jazyk tak dlhý že by dočiahol až do žalúdka. Pokračovalo to divným obchytkávaním v uličkách a poľutovaniahodnými činnosťami na chatách. A vyvrcholilo to číhaním na správnu príležitosť, keď nikto nie je doma… a kde jeden zo zúčastnených veľmi pravdepodobne nevyvrcholil. A teraz je to prakticky totožné. Niektorí ľudia stále pchajú jazyk kam nechcete, často vás otravujú doma spolubývajúci a nedoprajú vám ani minútu súkromia, a ženy vystúpia k vrcholu akurát tak na túre.

4. Divné oblečenie a účesy

Človek by povedal, že všetky trápne veci, čím sa dá pokaziť výzor, si odskúšate počas dospievania. U báb to bolo strihanie ofín doma pred zrkadlom, farbenie vlasov na fialovo poza mamin chrbát, očné tiene ako monokle, zle namaľované linky, nosenie divných farebných kombinácií a zakopávanie v opätkoch. U chalanov to boli vlasy na kýbel, sexy fedory, náušnice v jednom uchu, veľké raperské tričká, reťázky a rifle pod riť. Aj keď teraz už to nebýva až také zrejmé, ale každá žena má kamarátku, ktorá ju vždy nahovorí na veci, ktoré vyzerajú strašne. „Áno, ostrihaj si vlasy na ježka, budeš vyzerať úplne ako Jennifer Lawrence!“ Potom chodíš polroka v čiapkach, nech sa nemusíš hanbiť vyjsť na ulicu. A častokrát to vyzerá, že muži sa doteraz nenaučili ako kupovať oblečenie správnej veľkosti. Buď sa v tričkách topia, alebo im idú prasknúť rukávy, pretože chcú vyzerať vyrysovane. Alebo sa snažia mať man bun, pričom už majú začínajúcu plešinu.

https://i.gifer.com/5rZk.gif

5. Príkazy a zákazy

Koľkokrát si začínal vetu slovami „Keď budem mať osemnásť, tak…!“ a „Keď sa odsťahujem, tak…!“. Mal si pocit, že akonáhle budeš dospelý a prestaneš bývať s rodičmi, tak budeš konečne slobodný a konečne už budeš môcť robiť iba to, čo chceš. Prekvapenie. Vždy ti niekto bude prikazovať a zakazovať veci. Rodičia sa ti budú montovať do toho, aké skrinky si chceš dať namontovať do bytu, a prečo chceš od nich bývať tak ďaleko. Aj do toho, že tá tvoja frajerka má tetovania, moc vysoké nároky, nemá rada deti… nechceš si radšej nájsť nejakú peknú ekonómku? A v práci ti prakticky platia za to, že ti niečo prikážu a ty to spravíš.

6. Zmätenosť

Väčšina tínedžerov netuší, čo bude robiť so svojím životom a majú pocit, že majú všetok čas na svete. A tak len posedávajú, robia čo ich baví a spravia iba to najnutnejšie minimum, aby sa nejak pretĺkli. Najviac zvládajú premýšľať tak dva dni dopredu, možno tri, ak je náhodou nejaký test v škole… výnimočne pár týždňov, ak treba rezervovať chatu na Silvestra. Vo všeobecnosti však netušia čo robia a ich rozhodnutia okolo logiky ani neprešli. Väčšina sa spolieha na to, že keď budú veľkí, tak ich osvieti a zrazu nájdu zmysel života. Pravdou však je, že dospelí sú prakticky deti v oblekoch a lodičkách a sú rovnako v r*ti, ako boli v mladosti. Síce si už musia platiť účty a tváriť sa aspoň ako-tak seriózne, ale aj tak keď sa ich na pohovore spýtajú, kde sa vidia o päť rokov, majú slzičku v oku, lebo aj koláčik šťastia by vedel o ich budúcnosti povedať viac.

http://i58.photobucket.com/albums/g246/sey115/St-Elmos-Fire-Andrew-McCarthy-Quick-Whats-the-Meaning-Of-Life-GIF_zpsdebaa565.gif

Titulná fotka: Everwhite Acne Cream

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
13
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najluxusnejšia večera v histórii zvieracej ríše. Myši prenikli do bankomatu a zožrali tisíce eur!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME