6 rád, ako v zdraví prežiť veľkonočné sviatky a nezblázniť sa pri tom

Toto by malo byť šesť základných prikázaní pre veľkonočné sviatky.

Sviatky si väčšinou spájame s pokojom a oddychom, no nie vždy sú len plné oddychu a relaxu. Počas niektorých sviatkov musíme čeliť hneď niekoľkým nástrahám. Na Vianoce sú to kosti z rýb, rodinné hádky a na Veľkú noc nebezpečenstvo prejedenia, zničenia niekoho majetku alebo dokonca riziko, že prídeš o vodičák.

Prichystali sme si preto pre teba stručný návod, ako prežiť veľkonočné sviatky naozaj v zdraví. A to platí nielen pre kúpačov, ale aj pre všetkých ostatných.

1. Neskončiť opitý na Ježiša

Je to poriadna výzva, keď ťa každých päť minút ponúkajú alkoholom, no niekedy je naozaj lepšie povedať nie. Na návštevu prídeš vyvoňaný, vyobliekaný, totálny fešák. Svoju hrdosť a dôstojnosť potom nechávaš na chodbe, kde si to pri obúvaní nezvládol. Pitie s mierou nikdy nebolo na hanbu.

Drunk Tim Heidecker GIF by Tim and Eric - Find & Share on GIPHY

2. Nesadať za volant s alkoholom v krvi

Nie je frajerina sadať za volant s nejakým tým promile, frajerina je povedať, že si vodič a alkoholu odolať. Len málokto nepodľahne rečiam typu: „Šak len za jeden, to sa ti dovtedy vstrebe…‘‘ Ak by to bola pravda, neexistovali by štatistiky o tom, že sa počet nehôd, spôsobených vodičmi pod vplyvom alkoholu, zvyšuje počas Veľkej noci z 11% na 23%.   

Mnoho značiek alkoholu aj napriek tomu pretláča svoje alkoholické výrobky masívnymi kampaňami. Nájdu sa však aj svetlé výnimky. Obľúbený rum Captain Morgan sa rozhodol, paradoxne, vyzvať ľudí, aby ho nepili. Rozhodol sa inšpirovať ťa originálnymi veľkonočnými nealko drinkami Vykúpaný pirát, Šibačkový hurikán alebo Veľkonočné delo.

3. Neprežrať sa k svätej bráne

Je to ťažké, keď ti na každej návšteve ponúkajú lákavé zákusky, klobásky a iné „šmakocinky“. Netreba však zabúdať, že tých návštev absolvuješ niekedy viac ako len pár. Aby si nemusel večer skuvíňať v kŕčoch, keď sa ťa tvoj vlastný žalúdok bude pýtať, či si normálny, odporúčame občas „ten posledný“ zákusok odmietnuť.

Gor Davtyan, Unsplash

4. Nezničiť na návšteve majetok

Veľká noc je veľmi rizikový sviatok. Keď pani domu kričí: „V chodbe nie, vyduje nám plavačku!“ Znamená to, že by si si mohol odpustiť vytápanie susedov pod nimi. Veľmi rizikovým faktorom sú aj návštevy, ktoré už strácajú jemnú motoriku a máš problém vyprevadiť ich, lebo sa nevedia trafiť do dverí.

5. Nerozdávať veľa sladkostí

Dávaš pozor na deti, aby nejedli príliš veľa sladkostí, lebo je to nezdravé. Záleží ti na nich. A okrem toho, čím menej rozdávaš, tým viac sladkostí ostane tebe. 

Brunno Tozzo, Unsplash

6. Nezabudnúť na Veľkú noc odísť na dovolenku

Odporúčame hlavne pre dievčatá. Je to ideálny spôsob, ako sa vyhnúť akýmkoľvek nehodám. Nebudeš sa tak musieť štyrikrát za deň prezliekať, trápiť sa so zákuskami, ktoré každý ohrdne, lebo si dá radšej poldecko. Už vôbec nebudeš musieť prekračovať opitého suseda, ktorý zaspal pred vašimi dverami.

Skeptical Arrested Development GIF - Find & Share on GIPHY

Tento obsah vznikol v spolupráci s ITALMARKET SLOVAKIA, a.s.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Night King z Game of Thrones sa chystá do Bratislavy. Stretnúť sa s ním môžeš aj ty

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME