6 situácií, ktoré dôverne pozná každý, koho pálieva záha

Krásny to pocit, asi ako dostať klincom do oka.

Zdroj: © ArtCave Maniac / EMEFKA

Pálenie záhy, kyselina, Mordor v dutine brušnej, vďaka ktorému sa každý grg mení na zbraň efektívnej sebadeštrukcie. Táto pliaga má množstvo mien a na svete existuje zopár šťastlivcov, ktorí netušia, prečo sa o nej tak škaredo rozpráva. Ak patríš medzi nich, gratulujem. Pravdepodobne sa ťa totiž nesnaží sabotovať vlastný žalúdok… a mať telo na svojej strane nikdy nie je na škodu.

Ak nie, smola. Život je raz taký. Nikdy nevieš, kedy ti uštedrí ranu, kedy proti tebe vzprieči niečo také milované a blízke, ako tvoj vlastný telesný orgán. Treba sa však na to pozrieť z tej lepšej stránky, existujú predsa aj horšie veci. Histamínová intolerancia, alergia na lepok, záznam zasadnutia Národnej rady Slovenskej republiky… fakt horšie veci.

Medzitým, ako budeš z útrob vlastnej duše loviť tento optimistický pohľad na vec a odolávať pokušeniu dať si čokoládu, si môžeš pozrieť toto. Niekoľko obrázkov, ktoré sme dali dokopy s naším šikovným ilustrátorom a ktoré hodnoverne opisujú, čím si človek s agresívnym tráviacim traktom musí prechádzať. Užívaj.

1. Krásny to pocit

Fakt krásny, asi ako klincom do oka či od Arnolda po papuli. Brucho máš v jednom ohni, hubu máš v jednom ohni, všetko medzi tým akoby požierala láva a s každým žblnknutím očakávaš, že sa z teba vyleje. Nemal by si na čele začať nosiť varovanie?! Pozor, záha! V prípade hlasného bublania ustúpte o dva metre a rukou si chráňte oči.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Ľudský praclík

Nikdy si nebol gymnasta, práve naopak. Tvoju motoriku možno prirovnať k chromej medúze, čo sa už tri hodiny suší na pláži a zbožne očakáva príliv. Ale sú isté veci, ktoré ťa vedia rozhýbať. Napríklad medveď, bežiaci medveď, bežiaci medveď s veľkými zubami, čo má pocit, že niekde za chrbtom ukrývaš jeho mladé… a záha.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Sóda bikarbóna, krycie meno spasiteľ

Nič nefunguje. Lieky, voda (aj tak vždy dúfaš, že sa to spláchne, čo?), nič. Nula bodov. Môžeš sa aj na hlavu postaviť a okrem toho, že sa povraciaš ako Jano na Nový rok to nebude mať žiaden efekt. Ešteže na teba ten hore myslí a zoslal na zem svojho mesiáša aka tlmiča záhy aka sódu bikarbónu aka… okej, už stačí.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Jesť či nejesť, to je otázka…

Žiadne paradajky, papriky, citrusy, čokoláda, žiadny cesnak, cibuľa a prakticky všetko, vďaka čomu jedlo nechutí ako tie patoky zo školskej jedálne. Žiadny alkohol, káva ani iná tekutina, ktorá tvorí tenkú linku medzi životom a čírim zúfalstvom.

Tak čo máš teda jesť? Ako máš žiť? A prečo je tento svet taký nespravodlivý, že jeden môže zapíjať rezeň kolou a druhému pomaly aj voda pos*rie celý organizmus?!

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Zbohom, láska moja

Nicholas Sparks má námet na novú knihu – Zbohom, láska moja. Emotívna dráma o zakázanej láske a odlúčení, o nepriazni osudu a bolestivom precitnutí, že niekedy nám práve to, čo najviac milujeme, tak veľmi škodí. Podnadpis – príbeh o žene, ktorá sa rozhodla svoje žalúdočné problémy riešiť s odborníkom. No bolo jej to treba?!

© ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Všadebol, všetkovidel, záhunemal…

Vždy sa nájde nejaký mudrlant. „Ja som záhu ešte nemal,“ hovorí, ako štope gágor tretím Big Macom a škerí sa pri tom ako opica na turecký med. „Asi by si mal začať zdravšie jesť.“ No to ma pos*r.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
10
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
18
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
AKTUÁLNE: Slovensko má 16 nových prípadov nákazy koronavírusom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME