6 situácií po rozchode, ktoré ťa utvrdia v tom, že si sa rozhodol správne

Keď sa po rozchode správa takto, naozaj niet čo ľutovať.

Zdroj: © ArtCave Maniac / EMEFKA

Pár chvíľ po rozchode, keď opadne počiatočná radosť z nadobudnutej slobody, človek začne premýšľať. Či urobil dobre, či vzniknutú situáciu nemal riešiť inak, či bol ten rozchod skutočne také dobré rozhodnutie, ako sa ti v návale hnevu v ten večer zdalo. Ale keď sa dozvieš, že tvoja bývalá polovička začala robiť toto, je po pochybách.

V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko vecí, ktorými si u teba ex zruší všetky kredity, ktoré jej/mu po rozchode ešte ostali. Máš s niektorou z nich osobnú skúsenosť? 

1. Keď sa začne „socializovať“

Bola to veľká láska. Taká, ktorá v známom slovenskom porekadle hory prenáša, taká na štýl hollywoodskych filmov, taká… chatrná, keďže to očividne nedali. Chalanko ju okašľal, škaredo jej zlomil srdce, a keďže pojem „nechať to na karmu“ nemá v slovníku, sama sa chopí iniciatívy. Chce sa pomstiť.

Vychrápe sa s jeho najlepším kamarátom, bratom, otcom, susedovým psom, roztiahne nohy naprieč celým mestom a nechá sa nakladať každým, kto prejaví čo len minimálny záujem. Všetko v domnienke, že sa to k nemu dostane. Lebo nič nevzbudí v chlapovi opätovný záujem lepšie, ako keď mu Feri pri pive rozpovie romantickú historku o tom, ako ju klátil v stoji za garážou.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Keď sa začne socializovať na internete

Už po druhom dni „single“ je „ready to mingle“. Spoznávať nových ľudí je fajn, to nie, že nie… ale na to, že si pri rozchode išla oči vyplakať a v rámci citového vydierania sa z nej sypali perly ako „neviem bez teba žiť“, to celé dosť rýchlo vstrebala. Teraz na zoznamke pod hashtagom DTF rozhadzuje siete a čaká, či sa niekto chytí. Nuž, nech sa jej darí.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Keď stále vyvoláva tvojim rodičom

Niektoré veci sú skrátka divné. Napríklad, keď si niekto nahlas spieva v mestskej hromadnej doprave. Alebo keď si niekto strihá nechty. V mestskej hromadnej doprave. Alebo keď sa niekto brutálne potí, nahlas si spieva a pri tom si strihá nechty. V mestskej hromadnej doprave… Ľudia, prosím, fakt nerobte idiotské veci v mestskej hromadnej doprave, nie ste tam sami.

Ale vrcholom všetkých divných podivností je zaručene to, keď sa tvoj ex aj po rozchode snaží bratríčkovať s tvojimi rodičmi. Akože, jasné, poznajú sa, mali sa radi, nebudú sa na ulici obchádzať. Ale čo je veľa, to je moc. A keď má chalanko toľko chochmesu volať tvojej mame a spýtať sa, či nemôže dobehnúť sa najesť… to už je trochu silná káva.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Keď ťa začne ohovárať

Ohovárať. Keď už ho nemôžem mať, zabezpečím, že ho nebude chcieť ani nikto iný. Poviem, že to bol totálny chuj, že sa ku mne správal ako k handre, že si ma nevážil, blá, blá, blá. Skvelá porozchodová stratégia, fakt, ale predsa len má jednu drobnú chybičku krásy. Ak s niekým žiješ päť rokov a nezistíš, že má v hlave nasr*té, nerobí to tak trochu debila aj z teba? Čisto hypoteticky, samozrejme…

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Keď sa ťa snaží vymazať z povrchu zemského

Niektorí berú rozchod ako prirodzenú súčasť života – keď príde, otrasú sa a idú ďalej. No iní… iní nie. Iní majú potrebu predstierať, že sa celý vzťah vlastne nestal, že z posledných rokov majú okno a že svojej expolovičke už vlastne ani nevedia prísť na meno. Vymažú všetky fotky, spoločné statusy, vyhodia všetko, čoho sa ten druhý dotkol, a na otázku: „Nevieš, ako sa má?“ odpovedajú: „Kto?!“. Trochu teatrálne, ale budiš.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Keď sa začne angažovať na sociálnych sieťach

Kedysi fičali denníčky, dnes si ľudia srdiečka vylievajú na internete. Super, nie? V tom lepšom prípade si týpek hodí do statusu niečo o tom, že aj tak mala jedno prso väčšie ako druhé a vyzeralo to divne, a potom bude ďalšie dve hodiny čakať, kým na to jedna z jej kamošiek zareaguje nahnevaným smajlíkom. Bingo.

Niežeby sa zvyšných dvesto priateľov triaslo nedočkavosťou, kým sa s nimi podelí o znalosti asymetrií tela jeho ex, ale fakt je to ten lepší prípad. Lebo potom tu máme ešte statusy neurčité. Statusy, ktoré akože vôbec nie sú účelové, ktoré akože vôbec nikomu nepatria. „Ľudia sú v tvojom živote vždy radosťou, testom alebo trestom.“ – na teba sa pozerám.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
48
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
87
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Muž sa stal kvôli profilu na Tinderi terčom posmechu. O ženách má naozaj bájne predstavy

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME