Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Niekto má rád fantasy príbehy, niekto holduje parádnym psychologickým trilerom. Niekoho poteší romantická kniha plná lásky a sĺz, inému stačí veľa vrážd a krvi. Skrátka, každý sme iný, no jedno máme spoločné – chceme, aby kniha, ktorú čítame, stála za to. Pretože knihy sú láska a čítanie tiež, o to viac, ak máte v rukách titul, ktorý je pre vás ako stvorený.

Keďže každý týždeň vychádzajú nové a nové knižné tituly, je ľahké stratiť sa v ponuke. Náš dnešný výber vám ponúka tie najzaujímavejšie tituly z vydavateľstva Albatros Media, z ktorých väčšina vyšla iba nedávno pod rôznymi vydavateľskými značkami, ako sú napríklad CooBoo, Lindeni a Albatros.

Sarah Pekkannen, Greer Hendricks – Anonymné dievča

Anonymné dievča je ďalšia kniha od autoriek svetoznámeho bestselleru Manželka medzi nami. Tentokrát sa pustili do príbehu o etike, morálke, lži a manipulácii. A o tom, čo dokáže človek urobiť pre lásku, a aká krehká je hranica dôvery…

O čom kniha je:

Podvodom sa prihlásiť do psychologického výskumu o morálke a etike možno nie je najmúdrejšie rozhodnutie, no Jess štedrá finančná odmena akurát padla vhod. Jej anonymný dotazník zaujal, a tak sa postupne zamotáva do nebezpečného a čoraz zvrátenejšieho experimentu. Hranica medzi skutočnosťou a experimentom sa stiera, Jess už nevie, kedy je sama sebou a kedy len pokusným subjektom…

Komu by sa kniha mohla páčiť:

Fanúšikom trilerov, detektívok a milovníkom psychologických románov.

Mona Rose/EMEFKA

Anna Bright – Selah – nechcená nevesta

V prvej časti novej série sa vydáte na neuveriteľne magickú a romantickú jazdu za láskou a dobrodružstvom. Selah – nechcená nevesta je inšpirovaná najmilovanejšími rozprávkami a najsrdcervúcejšími príbehmi o strhujúcej láske z pera americkej autorky Anny Bright.

O čom kniha je:

Selah čakala celý život na svoj šťastný koniec. Ako jediná dcéra vládcu Potomacu dobre vie, že jej povinnosťou je nájsť si dokonalého partnera, ktorý jej pomôže zabezpečiť budúcnosť ľudu. Najbližší priateľ z detstva ju však verejne poníži svojím odmietnutím, a tak jej matka vyrukuje s nepredstaviteľným riešením.

Selah sa musí vydať na plavbu cez Atlantik, kde si má nájsť nového ženícha, a pokiaľ sa nevráti domov zasnúbená, nemala by sa vracať vôbec. Avšak plány jej nevlastnej matky nie sú jediným tajomstvom, ktoré sa ukrýva v podpalubí… a v stávke je oveľa viac ako len šťastný koniec.

Komu by sa kniha mohla páčiť:

Milovníkom young adult sérií, čitateľom romantickej a dobrodružnej literatúry.

Mona Rose/EMEFKA

Lesley Kara – Fáma

Mimoriadne zrelý debut anglickej autorky Lesley Kara s názvom Fáma je plný falošných stôp a udrží vás v napätí až do poslednej stránky.

O čom kniha je:

Slobodná matka Joanna sa z Londýna presťahovala do prímorského mestečka, v ktorom chce začať nový život. Aby lepšie zapadla medzi miestnych, rozhodne sa prihlásiť do čitateľského klubu a práve tam bez rozmyslu vypustí šokujúcu fámu, ktorá sa k nej len prednedávnom dostala.

Vraj v ich mestečku žije so zmenenou identitou notoricky známa vrahyňa, ktorá spáchala v detstve surový zločin. Pre malé mestečko to je veľká senzácia a jeho obyvatelia začnú okamžite špekulovať, o koho ide. A netrvá dlho, kým sa začnú obviňovať navzájom…

Komu by sa kniha mohla páčiť:

Čitateľom detektívok, psychologických trilerov a všetkým fanúšikom napínavých príbehov.

Mona Rose/EMEFKA

Joe Todd-Stanton – Artur a zlaté lano

Prekrásny komiksový príbeh o magickej severskej mytológii (nielen) pre deti s názvom Artur a zlaté lano napísal a ilustroval známy britský ilustrátor a autor komiksov Joe Todd-Stanton.

O čom kniha je:

Predstavte si hrobku s toľkými zákutiami, že by mohla skryť najväčšie poklady sveta, od mumifikovaných pozostatkov starovekých panovníkov po trblietavé meče bájnych rytierov. Dá sa vôbec takáto zbierka získať? A kto je profesor Brownstone?

Vypočujte si príbeh prvého artefaktu tejto zbierky a objavte starodávny svet Vikingov. Miesto plné kúzelných predmetov, mocných bohov a fantastických šeliem, nad ktorými treba zvíťaziť!

Komu by sa kniha mohla páčiť:

Deťom a tínedžerom, komiksovým fanúšikom, milovníkom ilustrácií a severskej mytológie.

Mona Rose/EMEFKA

Julia Cohen – Spolu

Je to silný romantický príbeh alebo príbeh o silnej láske? Nech už si z týchto dvoch možností vyberiete ktorúkoľvek, na knihu Spolu tak ľahko nezabudnete…

O čom kniha je:

Bolo to ráno ako každé iné. Robbie vstal, obliekol sa, uvaril kávu a nakŕmil psov. Potom ale napísal svojej žene Emily list a urobil niečo, čo jej zlomilo srdce – odišiel navždy. Strávili bok po boku celé desaťročia. Mali šťastný a bohatý život s deťmi a vnúčatami a ich láska zostávala rovnako silná ako v deň, keď sa stretli.

Mozaika udalostí z ich života vedie pospiatky až do roku 1962, keď sa ich životy navždy zmenili. Existuje totiž tajomstvo, ktoré spoločne strážia, a to odo dňa ich stretnutia. Všetky obete a rozhodnutia, ktoré pevne zapečatili ich osudy, by mohli byť odhalené – a toto je jediný spôsob, ako tomu zabrániť…

Komu by sa kniha mohla páčiť:

Milovníkom ženských románov a romantických príbehov alebo fanúšikom spoločenských románov o láske s posolstvom.

Mona Rose/EMEFKA

Courtney Summers – Sadie

Detektívka, triler alebo temný príbeh zo života? Toto všetko sa snúbi v knihe Sadie, silnom young adult diele spisovateľky Courtney Summers.

O čom kniha je:

Sadie to v živote nemala ľahké. Otca nikdy nepoznala, matka už pred rokmi zmizla, nevedno kam. Nechala Sadie na starosť domácnosť a mladšiu sestričku Mattie, ktorá bola od narodenia stredobodom Sadiinho sveta. Lenže potom niekto Mattie brutálne zavraždí.

Keď po niekoľkých mesiacoch skončí policajné vyšetrovanie v slepej uličke, Sadie sa rozhodne vziať spravodlivosť do vlastných rúk a vydá sa nájsť vraha. Ona totiž dobre vie, s kým si musí vyrovnať účty. Dokáže Sadie to, čo sa nepodarilo policajným vyšetrovateľom? A je podcastový reportér schopný vystopovať Sadie skôr, ako jej niekto ublíži?

Komu by sa kniha mohla páčiť:

Tínedžerom, čitateľom young adult literatúry, ale aj fanúšikom detektívok a temnejších psychologických trilerov.

Mona Rose/EMEFKA

Či už vás zaujme silný romantický príbeh, detský komiks, perfektné young adultovky alebo aspoň jeden zo skvelých psychologických trilerov, je len na vás. Dúfame, že vám náš výber pomohol s inšpiráciou na nové čítanie a už tradične vám prajeme príjemný relax pri knižke.


Monika Ružová
Som vášnivá knihomoľka, šialená zberateľka kníh, Funko Pop figúriek a nadšená filmová a seriálová fanúšička. Čítam všetko od Young Adult, fantasy cez trilery a horory až po spoločenské romány a detské knihy. V mojich článkoch na EMEFKA sa teda zameriavam práve na literatúru a svet s ňou spojený.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.