Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava
V spolupráci s Grada

6 tipov na zaujímavé knižné tituly, ktorými osláviš mesiac knihy

Tieto „graďácke“ novinky si tento mesiac zaslúžia tvoju pozornosť.


Mesiac marec sa tradične nesie v znamení jari a kníh. Viaže sa totiž k zberateľovi a potulnému predavačovi Matejovi Hrebendovi, ktorý sa narodil aj zomrel v marci. Už od narodenia miloval knihy, trápili ho však problémy so zrakom, a tak po nociach, keď už vôbec nevidel, chodil po susedoch a prosil ich, aby mu čítali.

Cestovanie po Slovensku mu umožnilo šíriť osvetu o dôležitosti vzdelania. Podarilo sa mu zachrániť mnoho kníh pred spálením a prispel tým k vzniku knižníc. Marec ako mesiac knihy oslavujeme na jeho počesť už od roku 1955.

A keďže vziať knihu, pohodlne sa uvelebiť na svojom obľúbenom čítacom mieste a nechať sa unášať príbehom je ten najúžasnejší relax na svete, prinášame ti 6 tipov na originálne marcové čítanie z dielne vydavateľstva Grada.

Carole Matthews – Slnečné dni a morský vánok

My ženy niekedy k spokojnosti nepotrebujeme nič viac než šálku voňavej horúcej kávy a hrejivý príbeh plný úsmevných okamihov a vášnivej lásky. Ak po prečítaní tohto tvrdenia horlivo pritakávaš, siahni po novinke Slnečné dni a morský vánok od Carole Matthews. Zaručene nebudeš ľutovať.

Na trajekte smerujúcom na ostrov Wight opúšťa Jodie svoj londýnsky život, rozbehnutú kariéru aj manžela. Pokoj a nový domov nájde v krásne zrekonštruovanom hausbóte svojho brata Billa. No od chvíle, ako Jodie vstúpi na palubu svojho nového domova, je jasné, že to pre ňu nebude také jednoduché. Ak to nie je výstredná a prísna Marilyn, ktorá je Billovou upratovačkou, tak je to Ned, hlučný sochár z vedľajšieho hausbótu.

Nedovo rezbárstvo príliš nelahodí ušiam, ale vynahradzuje to fakt, že sa naňho dobre pozerá. Jodie si plnými dúškami užíva novonadobudnutú slobodu. Zmiznúť z očí však nie vždy znamená zmiznúť z mysle. Keď jej starý život zaťuká na dvere, Jodie je nútená čeliť realite. Podľahne presvedčivým slovám, alebo si radšej vyberie život plný slnečných dní a morského vánku?

Knihu Slnečné dni a morský vánok si môžeš objednať tu.
knižný tip na marec, mesiac knihy, čo čítať, Carole Matthews, Slnečné dni a morský vánok
Grada

Christie Tate – Skupinová terapia

Každý z nás má občas pocit, že je súci na nejakú terapiu, a nie je na tom nič zlé. Ak máš pochybnosti, o opaku ťa presvedčí odvážny, láskavý, úprimný, bolestivý, ale aj vtipný príbeh plný vážnych tráum, zápasov o duševné zdravie, dysfunkčných vzťahov a nekonvenčných terapeutických postupov – novinka Skupinová terapia z pera Christie Tate.

Christie bola úspešná študentka, ktorú však prepadávali pocity hlbokej úzkosti, osamelosti a trápila ju porucha príjmu potravy. Keď jej psychoterapeut odporučil navštevovať skupinovú terapiu a zverovať sa so svojimi problémami úplne neznámym ľuďom, bola spočiatku veľmi skeptická. Postupne sa však presvedčila o tom, akú veľkú liečivú silu môže mať ľudská spolupatričnosť.

Knihu Skupinová terapia si môžeš objednať tu.
knižný tip na marec, mesiac knihy, čo čítať, Christie Tate, Skupinová terapia
Grada

Odporúčame prečítať:

20 mužov svetového šoubiznisu, ktorí sú nižší, ako si si myslel

T.L. Swan – Na druhý pokus

Čo sa zaujímavých knižných titulov týka, samozrejme, nesmú chýbať ani vášnivé príbehy plné vzrušenia a lásky. A presne to sľubuje aj druhá časť série Milesov klub od autorky T. L. Swan – novinka Na druhý pokus.

Tristan Miles je bohatý, silný, arogantný a úplne neznesiteľný. Nenávidím ho každou bunkou svojho tela. Prečo je tak neuveriteľne príťažlivý? Len tri dni po našom stretnutí mi nečakane zavolal a pozval ma na rande. Radšej by som zomrela, než by mala chodiť s mužom, ako je on – aj keď musím priznať, že mi to nesmierne lichotí. Odmietnuť ho by bolo vrcholne bláznivé.

O šesť mesiacov neskôr je Tristan hosťujúcim rečníkom na konferencii vo Francúzsku, na ktorej sa zúčastňujem aj ja. Stále je arogantný, príšerne samoľúby a správa sa ako rozzúrený lev, no tentoraz je aj prekvapivo očarujúci a vtipný. Každý jeho pohľad vo mne rozpaľuje vášeň. No nemôžem mu podľahnúť. Veď je to len hráč v nažehlenom obleku a ja vdova s tromi neposlušnými synmi. Čím skôr sa konferencia skončí, tým lepšie. Každý totiž vie, že Tristan Miles vždy dostane to, čo chce… A práve teraz chce mňa.

Knihu Na druhý pokus si môžeš objednať tu.
knižný tip na marec, mesiac knihy, čo čítať, T.L. Swan, Na druhý pokus
Grada

Lindsay C. Gibson – Keď už detstvo nebolí

Prekonaj strach z odsúdenia a trestu, ktorý do teba vštepili emocionálne nezrelí rodičia, a začni konečne žiť svoj život po svojom. Ak si vyrastal s emocionálne nezrelými rodičmi, následky si často nesieš do dospelosti. Môžeš sa cítiť osamelo a prehliadaný. Môžeš mať problém stanoviť si hranice a vyjadriť svoje pocity. Dokonca môžeš byť náchylnejší vpúšťať si do života emocionálne nezrelých ľudí, ktorých správanie ti bude ubližovať.

Autorka Lindsay Gibsonová knižnou novinkou Keď už detstvo nebolí nadväzuje na svoj bestseller Keď detstvo bolí. Prináša tu praktické zručnosti, ktoré ti pomôžu rozpoznať príznaky emocionálne nezrelých rodičov a iných osôb, chrániť sa pred emocionálnym ovládnutím, znovu sa spojiť s vlastnými emóciami a potrebami a získať emocionálnu autonómiu vo všetkých tvojich vzťahoch.

Knihu Keď už detstvo nebolí si môžeš objednať tu.
knižný tip na marec, mesiac knihy, čo čítať, Lindsay C. Gibson, Keď už detstvo nebolí
Grada

Pauline Mai – Šťastie má farbu levandule

Vraví sa, že niekedy musíš odísť ďaleko, aby si zistli, že šťastie na teba čaká za rohom… O sile tohto tvrdenia ťa presvedčí aj spoločenský román Šťastie má farbu levandule z pera autorky Pauline Mai.

Keď sa Penelope dozvie o nehode svojej babičky, opustí rodný Berlín a odcestuje do Provensalska, aby jej bola nablízku. Starostlivosť o babičku jej vyhovuje, pretože ak sa niečím nechce zaoberať, je to jej vlastný život. V práci dostala výpoveď a od priateľa kopačky cez telefón. Penelope sa preto s plným nasadením vrhne do práce v Mathildinom penzióne, kde sa čoskoro musí rozhodnúť nielen medzi starou a novou láskou, ale pripomenie si aj idylu svojich bezstarostných detských čias.

Uprostred nádherných levanduľových polí a francúzskych dezertov sa zamýšľa nad tým, ako rýchlo zabudla na to, čo všetko ju robí šťastnou. Penelope však netuší, že hviezdy v nádhernom Provensalsku sú priaznivejšie, než si myslí…

Knihu Šťastie má farbu levandule si môžeš objednať tu.
knižný tip na marec, mesiac knihy, čo čítať, Pauline Mai, Šťastie má farbu levandule
Grada
Vtipné príhody so zamestnancami, ktorí sa vo firme ešte ani neohriali a už leteli

Odporúčame prečítať:

Vtipné príhody so zamestnancami, ktorí sa vo firme ešte ani neohriali a už leteli

Sarah Naish – Terapeutické rodičovstvo

Publikácia Terapeutické rodičovstvo, ktorú napísala Sarah Naish, približuje hlboko vyživujúci výchovný štýl špeciálne účinný v prípade detí s problémami s pripútaním alebo s traumou z detstva, nápomocný však môže byť pre každého rodiča a každé dieťa.

Kniha obsahuje mnoho jednoducho opísaných výchovných štýlov rodičovstva a poskytuje všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli efektívne terapeuticky vychovávať. Tým, ktorí sa zaujímajú o náhradnú rodinnú starostlivosť, ponúka modely intervencie, ale dokáže pomôcť aj biologickým rodičom. Vo všeobecnosti učí rodičov používať také spôsoby výchovy, ktoré budú efektívne pri riešení problémov s deťmi.

Nájdete tu šesťdesiat bežných problémov, ktorým rodičia čelia – od agresívneho správania až po problémy so spánkom. Pri každom probléme sú uvedené príčiny, ktoré môžu takéto správanie spúšťať, ako aj rady terapeutického rodičovstva so zreteľom na vhodnú a účinnú reakciu rodiča. 

Knihu Terapeutické rodičovstvo si môžeš objednať tu.
knižný tip na marec, mesiac knihy, čo čítať, Sarah Naish, Terapeutické rodičovstvo
Grada

Dúfame, že ti náš výber pomohol s inšpiráciou na marcové čítanie a že vďaka týmto knihám zažiješ vytúžený relax. Prajeme príjemné čítanie.


Tagy:

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.