6 toxických ľudí, s ktorými určite nechceš byť vo vzťahu

Od takýchto ľudí radšej ruky preč

Ktorí ľudia určite nie sú vzťahový materiál?

1. Narcis

Pre narcisa láska či pozornosť od jedného človeka nikdy nebude dostatočne naplňujúca. Takíto ľudia sa živia priazňou iných a pochvaly či komplimenty potrebujú bytostne ako vzduch. Nech sa deje čokoľvek, oni musia byť najväčšou parádou večera a terčom všetkých pohľadov, mnohokrát na úkor vášho spoločne stráveného času. Na večernom podujatí sa cica viac pozerá do zrkadla ako na teba a dať ti pusu by bolo s jej dokonale naneseným rúžom viac než neprípustné. Takíto ľudia kdesi nabrali mylnú predstavu o tom, že sú dokonalí, a čo je ešte horšie, časom budú podobnú dokonalosť očakávať aj od vás. A v momente, kedy zistia, že im farba vašich očí neladí ku kabelke, dajú vášmu vzťahu zbohom.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/woman-in-a-window-247298/)

2. Večný romantik

Všetkého veľa škodí. Milé gestá a romantické večere pri sviečkach sú veľmi príjemným začiatkom vzťahu a akýmsi ukojením pre naše nesplnené americké sny, no veľmi rýchlo sa okukajú. Každý chce občas ostať doma, žrať na gauči nugetky z McDonaldu a mastnými rukami zašpiniť všetko naokolo. Vzťah nie sú vždy len nežné bozky či jahody v čokoláde a takýto človek má častokrát problém dať dole tie ružové okuliare a skutočne vidieť, že tu niečo nefunguje.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/candles-celebration-cutlery-dining-262882/)

3. Nulové sebavedomie

Nie nadarmo sa hovorí, že človek, ktorý nie je schopný ľúbiť a akceptovať samého seba, nebude schopný takej emócie ani voči niekomu inému. Na prvý pohľad to síce vyzerá, že o to viac svoju polovičku ľúbia, no časom sa ukáže, že si neustále pochybnosti o sebe samých kompenzujú na pochybnostiach o tých druhých. Majú problém uveriť, že city druhej strany sú naozaj úprimné, lebo veď kto by už mal záujem o človeka, akým sú oni. Čím viac má človek rád seba samého, tým väčšiu a čistejšiu lásku vie dať. No ak si neverí ani v takej drobnosti, akou je opraviť kľučku na dverách, ako sa naňho dá spoľahnúť v životne dôležitých rozhodnutiach?

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/woman-jeans-style-boots-6762/)

4. Sebec

Horšie ako byť sebcom je snáď už len s jedným žiť. Vzťah je o kompromisoch a človek mysliaci len na vlastné blaho v ňom nikdy dlho nezotrvá. Neustále ustupovanie vás po čase prestane baviť, no dúfať, že sebecký človek sa zmení je asi rovnaké ako dúfať, že Iľko sa naozaj trafí do počasia. Šance sú vyrovnané, no aj tak všetci predom vieme ako to dopadne. Od človeka, ktorý nie je kvôli vzťahu ochotný vzdať sa ničoho, treba utekať čo najďalej, lebo jedného dňa prídete domov a televízia bude fuč, pretože pán nemal na pivko.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/adult-athlete-bar-cafe-beer-442557/)

5. Chúďatko

Nič, čo sa deje ostatným ľuďom na planéte nebude nikdy také tragické ako sa deje jemu. Tento človek nemá smolu, on je už len psychický naladený na také zlé veci, že si ich sám privoláva. Budúcnosť s ním preto nikdy nebude ružová, lebo nikdy nebude schopný si ju vytvoriť. Na celom svete hľadá len negatíva, zameriava sa na ne a s obľubou sa v nich utápa. Jeho kultúrnym vyžitím sú vaše večerné rozhovory, kedy sa konečne niekomu môže posťažovať na to, aký príšerný deň zase mal a verte, že nič, čo preňho urobíte, ten deň nikdy nezlepší. Jediné čo v takomto vzťahu dosiahnete je bod, kedy sa celý jeho pesimizmus prenesie na vás a začnete byť rovnako ududraná ako vaša neustále sa mračiaca polovička. Od takého človeka ruky preč – keď chcete do života dávku extra negativity, pustite si večerné spravodajstvo alebo záznamy z parlamentu.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/man-in-red-scarf-and-black-nit-hat-127229/)

6. Kritik

Dobrá kritika môže človeka posunúť dopredu, no ak ste vy sami s niečím spokojní, nemala by na vás vaša polovička prenášať svoje vlastné ideály. Ak vás nikdy nevie pochváliť a milé slovo od nej dostávate len ako výsostný narodeninový darček, vás vzťah asi nikdy nebude prosperovať. Samozrejme, ak niekto nie je s niečím vo vzťahu spokojný, treba sa o tom porozprávať, ale nie vyhadzovať na oči každú somarinu a následne sa tváriť ako poloboh. Takýto človek si väčšinou na vás lieči svoje komplexy a zakomplexovaných chudákov vám teda skutočne nie je treba.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/adult-business-businessman-close-up-428339/)

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: pexels.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
30
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
11
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Čo všetko treba v septembri osláviť?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME